Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Mihaela, io stiu ca merge cu un dus si bagata in pat!!! Dar... suna sotul si cel mai bine fugi la un spital. Intr-adevar, nu stiu la care...

INAPREDA, pot sa zic ceva fara sa te superi?! Numele lui tati sun foaaarte fumoase! VLAD e un nume foarte frumos pt un copil si are o rezonanta masculina si puternica mai tarziu.

ILINCAAAAA, ce mai faci, tufata?! Lasa visele cu nascutul ca mai ai!!!Cand intri in concediu ca sa ne mai zici ce-ti face de mancare?!

Fetelor, eu m-am trezit azi-dimineata cu asa o ameteala... si abia ma tineam pe picioare. Abia la 10 am ajuns la munca si a trebuit sa stau si sa stau si sa stau si sa mai si muncesc! Trebuie sa ma gandesc cumva cu concediul asta... Dar voi aveti ameteli? Mie mainile deloc nu mi s-au umflat, nici picioarele. Sa ma astept?

seara exceleta!

29+ Brisees

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Pisigri, inca o intrebare: stii cumva ce program au in Canta sambata? Thanks again Ana-Maria 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Mihaela, si eu zic sa mergi la dr., eventual cheama o salvare, sau suna-ti medicul gineco, chiar daca e plecat, poate iti raspunde (depinde ce ti-a spus: poti sau nu sa il suni cand e plecat). Eventual trimite-i un mesaj.

Sanatate

ada 31+ Maria (sau Andreea) - Sophia si Ana-Gabriela 3ani + 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

mababeiia un agocalmin, nu sta cu febra, asa mi-a recomandat mie medicul, cand era sa fac febra.Suna-ti o prietena si hai fuga la spitalul de care apartii...sigur e maternitate si sau mai confruntat cu asa ceva.Trimite la medicul tau un sms ...cu nu scade febra ce fac??...poate citeste?!


fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

fetelor,la mine de 3 zile merge netul mai mult nu...ma chinui de la amiaza sa aflu si eu ce se mai intampla...si nu pot citi nimik din urma...sper k Ayla si fetitele sunt bine...incerc totusi sa citesc tot,dar dk nu reusesc,macar sa va salut vroiam...
maine va aduc vesti proaspete despre bb...merem la nenea doctoru...va pup si incerc sa raman la curent...nici messul nu merge...


Nikoleta 20 35+Mario Andrei

poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Zilele trecute vorbeati de cumparaturi la bebe si ma gandeam ca eu am doar tot ce cred ca v-am mai zis: un marsupiu roshu chicco si un interfon de-ala sa auzi din alta camera, tot de la chicco. Nicio hainutza, nimic, ca am zis ca-i prea devreme!
Acum e sfarsit de semestru la scoala si dupa vacantza nu mai merg. Alaltaieri am intrat la o clasa de a IX a, le incheiasem mediile, stiau ca nu mai vin de semestrul viitor, tare se atasera de mine si eu de ei, niste copii super. Si vad ca vin la catedra cu un cadou...asa m-am shocat, m-am emotzionat. Stiti cum e vorba in popor, ca elevii-s ipocriti, ca dau cadouri sa se puna bine cu profu', ca-s interesati etc. Eu am avut mereu o relatie super cu elevii mei. Astia de acum asa mi s-au parut atat de dulci, va dati seama ca nu aveau niciun "interes", era ultima ora, mediile incheiate (intre 5 si 10)...erau tristi ca plec. Si mi-au luat o pereche de botosei albi scuuuumpi si un body alb cu o inscriptie cu albastru...Cand le-am zis ca-i prima hainutza au inceput sa aplaude si sa strige, asa mandri erau...
Ieri am avut ultima ora cu clasa la care am fost diriginta, a XII a...asta e singura mea suparare, ca nu-i duc pana la sfarsit. I-am preluat din ultimul sem. al clasei a X a, eram a 3 a lor diriginta, nimeni nu-i vroiau, erau spaima scolii:)).Vai, nesuferiti mi-erau si mie!!! Acum asa dragi mi-s, cu toate tampeniile ce le-au putut face in 2 ani!!
Ei, si ei ieri erau numai un ranjet cand am intrat, ca-mi pregatisera cadou de despartire:). Un buchet mare de flori, un album mare de poze cu loc pt. date bebe, un carusel muzical de pus de-asupra patutului si un set de imbracaminte (alb cu roz si rosu, ei stiu ca-i fetitza:)) cu bluzitza, pantalonasi, caciulita, manusi de-alea sa nu se zgarie si babetica. Asa mici si dragalashe...Va zic drept ca am fost impresionata, cum s-au gandit ei la bebelusul meu

28
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Fetelor sunt un pic speriata si am nevoie de un sfat. Azi toata ziua m-a durut burtica, nu tare, asa o durere constanta. Daca stau intinsa in pat mai trece sau daca ma gheia o pauzasc. In schimb daca ma ridic in picioare zici ca am o piatra in partea de jos. A si am asa senzatia ca trebuie sa ma tin ca altfel fac pe mine sau scap copilul.(sa nu radeti de mine) Burtica nu e tare. dar am simtit de vre-o 3 ori, asa in functie de cum m-am miscat niste intepaturi in interior. Bebelina a fost linistita azi dar m-a lovit de cateva ori exact in partea de jos. Sa fie oare de la ea?
Ideea e ca acu doua zile am fost la doctor si totul era ok. I-am zis ca am mai avut asa in vre-o 2 zile niste dureri ca la menstruatie si mi-a dat magne B6 dar a zis sa nu ma ingrijorez. Totul era perfect, ieri am facut si ecografie si totul era inregula, analizele sunt bune. Nu stiu ce sa zic. Acu am luat 2 no-spa si stau in continuare cuminte.


28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Monvas dc nu te superi vreau si eu parola de la contul comun..chiar dc nu suntem in aceeasi situatie...sunt curioasa si eu..... TE ROG FRUMOS

Poze


Activeaza-ti PM: te duci la contul meu, la editeaza profil, la mesaje private si acolo tre' sa dai activeaza.

Monica Elefantica 35+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mababei

Fetelor, am febra 38*! Doctorul meu e la un congres inafara tarii, medicul de familie imi zice sa ma duc la spital, dar la care puii mei, ca ma dor toate! Le iau la rand?? N-am contractii, capul ma doare rau dar n-am alte simptome de raceala, poate cufureala mea o fi de vina, poate fac vreun pui de toxiinfectie alimentara? Am luat un paracetamol si-o smecta deocamdata, alte metode de scazut febra??? N-am deocamdata sot la domiciliu sa-mi faca o amarata de frectie, deci astept sugestii pe care sa le pot pune singura in aplicare!

mihaela

32+
Fii alaturi de noi si in saptamanile ramase!



am trecut prin asta, obsteticianul meu era plecat din tara si am fost la spitalul unde urmeaza sa si nasc. ca idee atunci mi-a raspuns la sms si a zis sa iau pt febra alternativ paracetamol si algocalmin. cam asta mi-au dat si in spital...au mai bagat de la ei nishte litice ca doar eram gravida
deci, poti sa iei pana la 3 paracetamol de 500 pe zi si vreo 2 fiole de algocalmin. stai linishtita febra in sine la varsta asta de sarcina nu are nici un efect negativ asupra lui bb

32+
poze

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

imi pare rau, nu stiu programul magazinului...imi cer scuze si pt confuzie, am contribuit din plin la ea cind am zis de magazin chicco...

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput