Piticodromul de Sept - Oct 2005 (218)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Dana Lucia, felicitari!!! Cred ca sunteti foarte mandri de Alberto!

Mary, il pupam pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Buna si de la noi,
DanaLucia, felicitari ptr Alberto.
Waau, cred ca sunteti primii din Piticodrom care veti incepe scoala.

Asa se incepe scoala la voi la 4 ani ?

Aici se incepe la 5 ani, e drept ca sunt si cateva scoli care au grupa de prématernel (pre-pregatitoare ???).

Anca cred ca va ramane la gradinita la anul.
Din toamna 2010, trebuie insa sa mearga la scoala.
Va fi printre cei mai mici din clasa.

Cred ca se va descurca, mai rau decat cand a inceput gradinita la 11 luni si nu mergea, nu cred ca ii va fi.

Mary, sanatate lui Andrei.

Kristina, si aniversarea Marelui Strumf al nostru (Anca e Strumfeta iar Victor e Strumful bucatar, iar sotul Mare Strumf, io sunt Sasette) e tot in perioada asta, adik luni.

'La Multi Ani', petrecere frumoasa si sa savurati tortul.

Eu ii spuneam Ancutei ca vom cumpara 'gateau(prajitura)' si sotul a inteles 'cadeau'(cadou).

Ramona, bafta la acomodare la job. Cum este ?

Irina, da' e varsta asta cand ne iubesc si as vrea sa nu treaca.
Din pacate stiu de la Victor ca trece.

Pe la 3-4 ani imi spunea 'Doamne, ce frumoasa esti!!' acum suntem la 'E viata mea, care-i problema ta ?'.

Un weekend frumos,
Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Tonnia, multumim pt felicitari!

Cge, da aici asa se incepe scoala, la 4 ani iar Alberto deja asteapta cu mare nerabdare acest eveniment!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Dana, felicitari lui Alberto si succes la scoala!Repede incepe scoala in Holland!
Mary, sanatate multa lui Andrei, offff, e greu cu piticul bolnav.
Cristinele, La multi ani sotiorilor, sa fiti fericiti cu totii!

Un week-end minunat!






















Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

aha, la multi ani Marelui Strumf. l-am aniversat pe sot (ma rog, pe dupa-amiza, cand s-a intors de la nusht ce conferinta) cu tort si cu copil, i-am cantat un la multi ani (la cererea copilului i-am cantat si lui Radu, si mie ). diseara restaurant cu prieteni si gata.

acum sunt in cautari de oferte de St Valentin poate plecam la Roma un week end. vad ceva la blue air si suna interesant, dar eu habar n-am cum se rezerva, cum se face. daca va spun ca n-am iesit niciodata din tara radeti de mine? am strabatut Romania prin toate cotloanele, dar peste hotare n-am plecat. cred c-ar fi momentul.

Alberto e gro-zav!

Cristina, mama Radului (3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

hihi, m-am lamurit si am si rezervat. voi pleca cu sotul 3 zile la Roma. tot repet in minte: "mama mia, molto bello, tutti frutti".

Cristina, mama Radului (3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Buna seara piticodrom!

Mifore, Kristinutza multumim pentru aprecieri!

Miflore sa stii ca si mie prima data cind am auzit ca se merge la scoala la 4 ani mi s-a parut cam repede dar acum dupa reactiile lui Alberto , care asteapta cu mare nerabdare inceperea scolii, parca mi se pare normal!

Kristinutza, petrecere frumoasa la Roma, e superb orasul, enjoy it! Petrecere frumoasa de ziua sotului!

Weekend placut in continuare tuturor!

Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Buna dimineata!

Nu m-am putut abtine sa nu va spun ca v-am admirat in poze si ca aproape nu am recunoscuto pe Ioana .

...eu va citesc da imi e o lene sa scriu, in plus nu avem cu ce ne lauda, adica cam toate sunt la fel, Vlad tot cu pampers, tot morocanos, nu raspunde daca il intrebi, toata ziua zice replici din mickey si nemo, cam atat, sper sa se schimbe si el cand o sa mearga la gradinita in primavara ,daca ne primeste cu pampersul din dotare.

Kristinutza si Cge sa va traiasca sotii sa fie sanatosi.

Sanatate multa copiilor bolnaviori.

Vlad a scapat de varsatul de vant adika nu l-a luat de la prietena lui, am rasuflat usurati, poate emai bine spre 5 ani poate ne intelegem cu el.



Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salutare zinelor si zinule.

Dana Lucia, felicitari lui Alberto pentru examen.
Cristina, la multi ani sotului si petrecere frumoasa!
Kristina, ce frumos ca plecati un weekend, drum bun si distractie placuta! Am auzit si eu numai lucruri bune despre Roma (si despre mall-urile de acolo).
Alina, ma bucur ca nu m-ai recunoscut. Succes cu gradi, incepeti din martie sau aprilie?
Mary, of, imi pare rau ca nu mai scapati de raceala... la noi Smaranda e racita incontinuu, fara pauza.

Am reusit, am fost ieri la Poiana cu snowboardul. A fost super fain, sper sa merg si simbata viitoare. Am si poze.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Ioana, ce tare esti!!! hai ca ti-a iesit!

Noi am fost la Bolt, si cu Sa, au rezistat amandoi pana la sfarsit. Mi-a placut ca era 3D, fara ochelari parca nu avea niciun farmec. Dinu a stat si el cu ochelari.
Nu stiu ce sa zic despre film, asa si asa mi-a placut iar pt copii un pic cam greu, cred ca rateaza niste poante, niste treburi pe acolo. Dar efectele sunt grozave cu ochelari.
Am mai trecut pe la Diverta, am mai cumparat ceva, am mai mancat ceva si asta a fost.


Sanatate la toti!

Mergi la inceput