Piticodromul de Sept - Oct 2005 (218)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Buna zanelor!
Am vazut si eu pozele, sa va fie de bine intalneala!Chiar sunteti toate frumoase asa cum va stiam!
Eu l-am tinut acasa pe Andrei de marti, asa ca am avut activitati destule si a zburat timpul.A facut iar o zi si o noapte de febra, iar pediatru, iar n-are nimic "doar un virus de sezon" si muci cat cuprinde.
Pediatrul s-a saturat de noi, deja suntem "de-ai casei", cred ca in aprilie cand se termina oficial sezonul virusurilor da de baut ca scapa de noi
ANTO ma bucur c-ati scapat de varicela!Cat despre muci, tuse si bronsite incipiente ...tare imi suna cunoscut.Si noi n-avem nici sensibilitate post varicela.Multa sanatate piticilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Eu sunt "educata" de vreo 10 ani... si ma "educ" in continuare, omul cat traieste-nvata!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

tonnia, tine vreo 80 de minute filmul; eu am luat-o pe maria direct de la gradinita; a trebuit sa o trezesc din somn pe la 4 si zece:); l-am vazut azi pe Dinu la gradinita era radios:) se vede ca e morning person; maria e atat de obosita dimineata ca doarme in masina si cam se maraie cand o las acolo

Ramona, mama Mariei si a lui Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Tangerine, da, e matinal dar la pranz il iau super obosit, miorlait si drumul de intoarcere e groaznic.
Vroiam sa-ti spun daca n-ar fi o idee sa nu i-l mai dai pe Oachi Mariei la gradi. Cand il ia cred ca se pleosteste, , imi aduce aminte de Dinu cand isi lua suzeta si prindea o fata mai pleostita, parca i se accentua oboseala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

moaaa, ce rau imi pare ca n-am ajuns la intalnire, poate ma lauda si pe mine cineva ca arat tanara si frumoasa (ca doar nu lauda pe toata lumea si pe mine ma omitea ).
data viitoare vin, ca tare dragi imi sunt mamicile de pe forum. si mi-am dat seama ca n-am vorbit de prea mult timp cu Bianca.

votez pt intalnire o data la 2 luni in plaza. pot sa-mi fac recurrence in calendar .

de luni cred ca va reincepe Radu gradinita, ca se simte muuult mai bine.

maine e ziua sotului (implineste 30 de ani!) si nu i-am cumparat nimic . mi-am dat seama ca trebuie sa-mi mai savurez cat mai am timp faptul ca varsta mea inca incepe cu douazecisi... .

incerc sa ma reintroduc in forum, ca... pana la urma pe voi va stiu mai de mult timp de cat pe astia de la serviciu .

Cristina, mama Radului (3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Kristinutza, scrie repede 10 mesaje sa scapi de moderare.
Glumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

ma grabeeesc, inceeeerc, scriuuu.

sa nu ma uitaaati!

zanelor si zanule... ma tot gandesc sa ma fac casnica . mi-e tare drag de fi-miu. cateodata ma mir cum de e asa de dragut, linistit si totusi asa de vesel.

mai nou avem o conventie: in fiecare seara stam de vorba inainte de culcare. adicatelea i-am zis ca in timpul ala poate sa-mi spuna orice vrea, sa ma intrebe orice etc. adica sa conduca el discutia. si vad ca e f incantat de noua gaselnita. si vad ca foloseste timpul asta ca sa-mi spuna povesti, inventeaza tot felul de istorioare cu un far, un vapor, un binoclu si totul se petrece intr-o "noapte ca smoala". tot in timpul asta pe care il are ca sa-mi spuna ce vrea el l-am auzit prima oara spunandu-mi ca el stie ca sunt niste fantome in camera lui si ca prefera sa doarma cu usa inchisa ca sa nu intre fantomele. m-am cam speriat si am inceput sa-i zic ca blocul nostru are un sistem anti-fantome si ca oricum fantomele nu sunt periculoase, ca nu pateste nimic... ma precipitam sa ii scot minunatiile din minte. m-am oprit totusi si l-am intrebat ce face cand vede o fantoma. mi-a exemplificat imediat: a scos un raget ca de leu si a zis ca el poate speria asa orice fantoma. si era si f fericit pe chestia asta.

hmm. ramane de investigat si de vazut care e ideea cu fantomele astea, ca nu vreau sa aiba vreo frica neintemeiata. aseara mi s-a parut ca mai degraba este motiv de amuzament. mai urmaresc.

apropos, fantomele din crangasi va ureaza un final de saptamana glorios .

Cristina, mama Radului (3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kristinutza

incerc sa ma reintroduc in forum, ca... pana la urma pe voi va stiu mai de mult timp de cat pe astia de la serviciu .

Foarte buna asta. Ar trebui sa o aplic si eu mai des.

Kristina, la multi ani sotului!
Mary, sanatate lui Andrei, sa va mai uite pediatrul ala.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

IOANA multumesc!Chiar avem nevoie de muuulta sanatate.
Azi iar l-am sunat pe doctor ca s-a intetit tusea si a facut iar febra dupa 2 zile in care mergea aparent spre bine.Asa ca i-am dat antibiotic in seara asta, sper sa fie mai bine. Si au trecut 6 saptamani de la ultima portie de antibiotic.E prima oara cand ii dau antibiotic asa des, pana acum lua de 2 ori pe an maxim- primavara si eventual iarna urmatoare.Sunt ingrijorata
JADI pe unde esti?
Vreau sa-mi spui cum e la Vlad dupa operatia de scos polipi? E mai bine ca inainte vis-a-vis de raceli?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Buna seara si de la noi!

Dragi mamici, v-am admirat in pozele de la ultima intilnire, tare tinere si frumusele foc sunteti toate!

Multa sanatate copilasilor bolnaviori!

Cite ceva si despre noi acum: suntem cu totii f.bine dar destul de ocupati. Ca noutate, Alberto a trecut cu "foarte bine" testul pentru clasa "speciala" (un gen de clasa pentru gifted kids) la scoala unde va merge de la jumatatea lui august cind incepe aici anul scolar. E deja foarte incintat (noi de asemenea evident) si vrea deja sa mearga de pe acum la scoala!

Sa aveti un weekend placut si toate cele bune de la noi!

Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput