Nou stil de viata (249)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

>Buna ziua doamne bune.

Incerc sa citesc cate ceva, dar merge DC-ul cu viteza melcului impleticit.

Tot cam in urma sunt la capitolul noutati, am vazut ca avem fete noi si le urez bine au venit si spor la slabit, am vazut poze frumoase cu mamici slabe si copii frumosi,am vazut sarbatoriti si le urez La multi ani, am vazut fete in sesiune si le urez bafta.
Nu nominalizez pe nimeni, ca am acumulat cam multe info si deja capul imi e prastie.Ca dovada ca sunt varza cu sau fara afumatura, o spune intarziatul meu la munca dinineata cu o ora.Noroc ca a venit al meu cu mine si m-a ajutat sa termin in timp.

Ultima mea noutate e ca mi-am luat cantar nou care spune ca-s o vaca grasa care are de slabit 7 kg.

Daca dc-ul isi revine mai apar.Acu fug la muntele, da nu a lui Athos si cel de haine de calcat.

Va las un ceai si fug la treburile mele.

O zi minunata cu soare va doresc.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Ziua buna fete frumoase.

Sunt aici, va citesc din umbra si ma lupt cu depresia cauzata de faptul ca sunt cat vaca. Mi-e rusine si sa mai postez ceva aici. Ma gandesc foarte serios sa iau Reductil pentru ca efectiv nu mai am control asupra poftei de dulce si a mancatului copulsiv in timpul noptii.



MADELAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui madelaine77

Ziua buna fete frumoase.

Sunt aici, va citesc din umbra si ma lupt cu depresia cauzata de faptul ca sunt cat vaca. Mi-e rusine si sa mai postez ceva aici. Ma gandesc foarte serios sa iau Reductil pentru ca efectiv nu mai am control asupra poftei de dulce si a mancatului copulsiv in timpul noptii.



MADELAINE

Made:
1. Nu esti o vaca!!!! Esti intr-o perioada foarte deprimanta pentru tine, dar trebuie sa faci tot posibilul sa te aduni.
2. Ai o problema, trebuie sa o analizezi si sa ii gasesti solutii: http://www.rd.com/living-healthy/control-compulsive-eating/article16129.html
3. Scrie tot ce mananci (nu neaparata public) si stai seara si analizeaza ce a fost mancat gratuit sau nu iti era necesar.
4. Vino la noi cand nu mai ai solutii, scrie aici inainte de a baga ceva in gura

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Madelaine, Daca tu nu ai control asupra corpului tau, cine sa aiba? E clar ca te macina ceva, mincatul excesiv (mai ales dulciuri) sint o consecinta a faptului ca am cazut in depresie si incercam sa combatem aceasta stare prin placere - iar mincatul este o placere. Pina nu ajungi la sursa depresiei nu faci mare brinza. Daca singura problema este ca te vezi grasa, pur si simplu nu mai minca dulciuri, incepe cu pasi mici si impune-ti reguli. Daca e altceva atunci trebuie sa rezolvi intii acea problema. Poti, dar trebuie sa vrei si mai ales sa confrunti ceea ce te face nefericita. Trebuie sa incepi sa te ajuti singura.

Tumpi, Lai,

Carmen, tot ocupata sau te-ai suparat pe noi?


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Puteti s-o vedeti AICI pe mihaser. E cea cu rochita roz.

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

una dimineatza dragelor si multumesc pentru Voturi. Tzuni . Ah, si inca mai astept ceva vesti de noul an chinezesc? E de bien? E de rau? Mai slabim noi anul acesta??? Cat despre tine tu ai vazut ce fac eu de ceva vreme? Scriu tot ce pap. Si stiu ca am probleme la portion control. Alegerile am inceput sa le fac din ce in ce mai corect dar stau tare prost cu cantitatea. Dar o s-o rezolv eu si pe-asta. Asa ca de maine te-astept cu meniu scris ca la carte. Pe ore/ cantitati daca se poate.

Anda cum te mai simti? Ti-a trecut de tot raceala?

Laura ma bucur c anu ne-ai uitat.

Claudia Sa stii ca si eu am probleme cu Bella din cauza pampersului. Are momente de-o saptamana, doua cand care la olita tot timpul pentru kk,ca apoi 2-3 ziel sa faca numai in pampers. De multe ori F imi mai spune sa nu mai zic HOP! pana n-am scapat. Sper sa inceapa sa ceara singurica.

In rest va pup pe toate fetele si va urez o zi excelenta.

P.S. Ieri am fost tare suparata si-am mancat ca o fraiera si ce nu mi-a trebuit, asta pentru ca tot am vazut ca-i bine sa analizezi daca aveai nevoie de tot ce-ai mancat in ziua respectiva. Supararea mea insa e tare mare. Mi-a scris sora-mea ca mama a avut un mic accident vascular care i-a afectat nervul optic si nu mai vede cu ochiul stang. Sunt terminata si chiar si-acum plang cand va scriu. ieri am bocit la munca mai bine de-o jumatate de zi. La masa de pranz a trebuit sa-mi pun zapada pe fata ca eram desfigurata de plans (nas rosu si umflat, ochii si mai rosii). Acum e sub tratament pentru 3 luni si azi merge sa-si faca un control si la inima asa ca abia maine am s-o sun. N-am indraznit s-o sun ieri sau azi ca n-as fi putut vorbii cu ea in starea in care ma aflam. Ce-i mai frustrant e faptul ca-s atat de departe de ea... I-am trimis niste bani chiar daca n-are nevoie doar pentru ca efectiv nu stiu cum as putea s-o ajut altfel. Stiu ca are nevoie de cineva alaturi de ea, nu de bani, si eu nu pot face asta.
No, acum chiar va .

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Zuzi, multumim pentru capitolul nou. Of, imi pare asa de rau de mama ta si de tine ca te chinui Multa multa sanatate mamei tale, iar tie liniste sufleteasca

Delia, Vik, Tumpi, Laura

Mihaela, esti o dulcica

Madelaine Tocmai cand te simti mai nasol sa scrii mai mult aici, eu cred ca te-ar ajuta Poate unele din problemele pe care le ai nu au rezolvare imediata sau poate chiar deloc, sau rezolvarea nu depinde (numai) de tine. Insa atitudinea ta fata de probleme depinde numai de tine. Stiu ca e tare greu sa rupi cercul vicios de probleme, depresie, mancat aiurea, simtit si mai nasol, mancat si mai aiurea si tot asa. Am trecut si eu prin asta, de mai multe ori, si simt ca inca am sabia deasupra capului. Dar trebuie s-o apuci de undeva. Incearca sa gasesti placere in alte lucruri in afara de mancare si tigari, sa faci in fiecare zi ceva pentru tine, chit ca e o ora, juma' de ora, un sfert de ora, cat poti tu - sa citesti cateva pagini dintr-o carte buna, sa te uiti la ceva frumos la televizor sau pe net, sa-ti faci o baie aromata-inspumata, o masca, unghiile, sa asculti o melodie frumoasa si vesela, sa dansezi prin casa, sa te joci cu baietelul tau, sa faci o plimbare. Ar fi excelent daca ai putea sa mergi la sala, la niste cursuri de aerobic, de dans, sau pur si simplu sa faci plimbari mai lungi, orice forma de miscare ti-e la indemana, chiar daca acum e ultimul lucru de care ai chef. Activitatea fizica intotdeauna te face sa te simti mai bine, mental vorbind. Si ia in considerare si varianta de a vorbi cu un psiholog, daca simti tu ca ar fi ok pentru tine optiunea asta - te poate ajuta sa te descarci unei persoane din afara, sa-ti faci putina ordine in ganduri si sentimente, sa-ti clarifici tie insati unele lucruri.

Eu am aflat ca diseara trebuie sa merg la restaurant cu sotul si niste colegi de-ai lui. O sa ajung mai tarziu, cand ei sunt la desert, si va trebui sa comand si eu un desert. Nu stiu inca la ce restaurant, sper sa aiba ceva mai light. Ce tipuri de desert din meniul unui restaurant ar fi mai ok, si care sunt mega-super-hiper-calorice? Intre timp incerc sa renunt la unele lucruri pe care le aveam in meniu pentru azi - cafeaua cu lapte, nucile cu stafide, piersica. Diseara stiu ca ei vor bea si vin, sper sa reusesc sa ma sustrag de la asta.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Carina si Delia, multumesc din suflet pt ca sunteti alaturi de mine.


MADELAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Lai, multumesc din sulfet si tie. Ai scris atat de corect si ai pus suflet incat deja ma simt mai bine.
Am intr-adevar o mare problema care nu cred ca se va rezolva vreodata si asta m-a macinat multi ani si in ultima perioada am inceput sa mananc compulsiv si sa fumeaz enorm. parca ma uram.
LA psiholog nu merg. Inca ma cred prea destepata si nu ar avea ce sa-mi spuna si eu sa nu stiu...Trebuie sa lupt eu cu mine insami...asta e tot...si eu ma simt foarte obosita si dezamagita.

MADELAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Zuzilici, imi pare rau pt mama ta!

Uite www.desprecopii.com/info.asp?id=1564" target="_blank">AICI despre anul boului. Iti alegi zodia dupa anul si luna nasterii.

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput