Nou stil de viata (249)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Salut

Tzuni aceasi propunere ca si Anda am si eu. Ori ce mananci mananci in cantitati mari, ori ciugulesti/ bei si alte chestii pe langa ce scri tu.
Altfel e imposibil sa nu slabesti

Daniela.. sanatate si merci de ceai
Si eu am tensiunea mica (cel putin am avut-o de fiecare data cand mi-a masurat-o), da vad ca am noroc sa nu se manifeste f des. Si nici nu beau cafea.. Numa cofeina ce o iau din ceaiul verde.

Felicitari fetelor care au slabit

Spor la treaba.. Mai vin

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Si la voi merge forumul fffffff incet?

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

fetelor, voi ati lucrat vreo carie in timpul sarcinii?
eu , iaca , pina la aproape 35 de ani n-am avut carii dar am acum una si ma doare rau. floss-uiesc bine locul, dau cu waterpik, spalat pe dinti cu periuta electrica, clatit cu listerine. da' ma doare ... barbatul meu zice sa merg la dentist. eu oricum voi merge joi la ginecolog la control dar as vrea sa stiu despre experienta voastra cu asa ceva.

da si lamine merge prost de tot forumul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna,

Si la mine merge greu forumul.

Zuzi, nu pup eu 10 pe linie, haha. Dar la urma urmei nu asta e important ci cu ce ramin dupa examene.

Azi ma simt mai bine dar mi-e cam greu sa ma concentrez. De obicei n-am problema asta.

Vio, examenele sint pe calculator; si pe mine ma scoate din minti treaba cu cronometrarea, am avut un examen de 20 intrebari pe care a trebuit sa-l fac in 15 minute. Am zis ca lesin acolo, abia aveam timp sa citesc cerinta fiecarei intrebari.

Raport - 100g. Mai mare risul, dar tot e bine ca e cu minus.

Tzuni, subscriu la ce a zis Anda. Mi-e greu sa cred ca te ingrasi in conditiile in care maninci corect, nu trisezi si mai faci si sport.

Gusta, la mine apare videoclipul pe care l-am postat de pe youtube. Ciudat ca nimeni altcineva nu-l vede...
Cauta tu pe youtube: stretching exercises sau warm up exercises, sigur gasesti ceva.

Va pup, ma duc iar la invatat ca miine dimineata am examen.




www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Ziua buna!

Zuzi, uite principiile de care vorbeam:
-incerc sa mananc cand mi-e foame, sau daca sunt la birou si stiu ca nu voi avea timp mai tarziu, incerc sa anticipez foamea si sa mananc ceva, nu risc sa ajung la momentul in care nu ma mai pot controla. Evident evit sa mananc daca nu simt foame, evit gustarile inutile.
-incerc sa mananc incet, constient, cu placere, sa evit alte preocupari in timpul mesei.
-incerc sa-mi concentrez mesele in prima parte a zilei, in masura posibilului. Cina oricum o iau la 18.30 cand ajung acasa, asta nu pot evita si nici nu sar peste ea.
-incerc sa imi compun mesele din ceva consistent (o friptura) si ceva pentru volum (o salata mare, o supa de legume mare). Nu rezist la diete reduse cantitativ asa ca aleg pentru volum alimente cu continut caloric redus.
Ar trebui sa fac mai multa miscare, dar in ultimele saptamani am fost super prinsa cu treburile; merg pe jos cand am ocazia.
Partea buna a stilului pe care l-am adoptat e ca nu ma frustreaza, nu e o dieta ci incerc sa-mi creez un mod inteligent de a manca. E drept ca presupune timp, decizii etc
Si cel mai important, notez tot! Scrisul in jurnal m-a ajutat mult, ma face sa ma gandesc de doua ori inainte de a duce mana la gura.
La capitolul meniuri as avea si eu nevoie de inspiratie.
Mie imi plac mult supele, ciorbele si le fac de cate ori pot. Imi place sa fac supa crema de legume, din morcov, cativa cartofi, telina, pastarnac, fierte si mixate impreuna, cu patrunjel proaspat deasupra...delicioasa. Pentru ciorbite (de pui, de vita) intdeauna fierb carnea separat, arunc apa si o pun din nou la fiert cu legumele, asa mai scap de niste grasime din carne. Mai fac varza la cuptor, cu suc de rosii si putina costita afumata (fiarta separat si apoi pusa in varza), fasole verde cu usturoi si marar, ciupercute.
M-am cam intins..
Va pup, o zi super!

Donna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Donna: foarte ok principiile.
Partea cu: -incerc sa-mi concentrez mesele in prima parte a zilei, in masura posibilului. Cina oricum o iau la 18.30 cand ajung acasa, asta nu pot evita si nici nu sar peste ea, depinde insa de persoana. Programul si stilul meu de viata m-au obisnuit invers si e la fel. Nu conteaza cand ci conteaza cat.
Lou: tensiunea mea de zi de zi e 7/6 (75 cu 64 mai precis). Cand imi ia vreo asistenta tensiunea o vad ca se albeste la fata si ma intreaba daca sunt ok, ametesc.... Dar la mine asta e normalul, sunt activa, nelesinata.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna.

Delia am sa caut si sa vad despre ce e vorba.Multa sanatate.

Tzuni sincer niste analize ai facut,merge cantarul bine ca nu inteleg cum se poate sa nu slabesti.Am vazut Mamma mia si mi-a placut si Vicky,Cristina Barcelona dar nu m-a dat pe spate .Diseara am altu in plan dar deja olandezu m-a intrebat cand mai am timp de el.

Lou special pentru tine am 700grame in minus.

Ruxi eu refuz baclava ,dar niste fistic cu zahar iau cu placere.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Revenit ca am apasat si dus a fost mesajul.

Lou eu am tensiunea 8 cu 5 ,iar daca ajung la 10 imi e rau de nici nu pot sta pe picioare,iar daca nu beau 2 cafele pe zi nu imi simt capul de durere si de ameteala.

Zuzi si eu am vazut ca daca mai bag un biscuit ceva nu mai slabesc frumos asa ca eu le zic pas,plus ca de ieri incerc dupa cina sa numai bag nimic decat un fruct daca e necesar.

Azi imi fac supa de legume cu pui cat mai dietetica sa am pentru vreo 3 zile si mancare la restul familiei si curat si.

Mai revin.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut dragelor, ce faceti?
Anda,vroaim aseara sa iti zic, da fiindca merge netul ca sosul, iti zic acum: ce faina e Carina mancand cornuri, imi seamana cu tine, si tare mi-a placut chestia aia cu mascarpone si gem!
Delia,Carmen v-am visat azi-nopate pe amandoua, se facea ca era ziua lui barbatu-meu si v-am invitat in oras sa bem un pahar de vin! ma gandisem azi dimineata (noi nu prea bem, adica ft rar cate un pahar de vin, sau martini, sau bere), macar de ne intalneam sa mancam ceva, auzi la mine vin! si da, ne-am intalnit, adica v-am vazut in vis, ati venit la intalnire!
lou cu Marc nu mi-a fost asa greu ca cu asta micu cu olitza!
Dordia avem si colac din ala pt wc, da pe ala nici atat nu se urca! iar la oiltza e asa, pisi face din cand in cand daca il pun eu si am noroc, insa nu se cere! face caca pe al si nu-l deranjeaza! si luna viitoare facem 3 ani! am zis ca nu mai cumpar pampers deloc, sa-l vad atunci!
Laura chiar ma gandeam zilele trecute la tine, te citisem undeva da nu mai stiu unde, si ma gandeam ca pe noi ne-ai uitat! asteptam sa revii!

Fetele sa va zic si voua sau nu...intru cateodata pe timisoara sa vad ce face Emma si am vazut ieri ca Aida asteapta un bebe, m-am bucurat asa mult pe ei! sa le dea Domnul sanatate si numai bine!

va pupicesc acum, astept sa vina Marc de la gradi, apoi mergem la engleza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Buna dimineata

Claudia, ce veste frumoasa

Meniul meu de azi:
iaurt natural; kiwi
doua sardine; supa-crema de morcovi cu iaurt si patrunjel
ton proaspat calit cu rosii si fenicul (cu ulei de masline, ceapa, usturoi, vin alb, praf de paprika, sare, piper); piure de naut
cafea mare cu lapte
morcovei; piersica; 35g nuci mixte cu merisor uscat si stafide

Sport - 10min eliptica + greutati (5X3X10) + 25min banda (alternat mers cu alergat) + abdomene



Lai

Mergi la inceput