Cauzele opririi din evolutie a embrionului -cap 2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Bubulina multumim pt articol. L-am citit dar sunt atatia termeni pe acolo ca mare lucru nu mi-a ramas in cap.
Profa ma bucur mult ca ne-am intalnit aici, uite chestia asta cu BHCG care creste dar prog care scade e noua pt mine. Credeam ca prog scade dc scade si BHCG-ul dar vad ca nu e asa. Stiam si eu ca la sarc extrauterina creste lent BHCG dar dc se vedea ceva in uter inseamna ca nu era extrauterina. At cand PROG a scazut s-a mai vizualizat corpul galben?



www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Ioanatugs nu stiu iubita daca MTHFR se face in romania...poate se face dar nu stiu...poti probabil sa te interesezi la un centru unde se fac analize genetice...pt tine dr.ta ce planuri mai are? faci urmatorul fiv in acelasi loc? Numai bine!

tuturor si sa ne vedem cu bebei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ioana se face la Medsana analiza asta dar e f scumpa, 850 ron. Unele fete ziceam ca e bine de urmarit homocisteina in sarcina care e mai ieftina si dc este mare se face heparina

Fetelor, am gasit un sub pe DC aici despre mamici cu trombofilii . Eu am dat cautare in google dupa picioare umflate si trombofilie si mi-a aparut sub acesta. Mie mi se umfla picioarele in timpul zilei cateodata , imi desfac cizmele la servizi pt ca nu le mai suport si cum banuiam ca e ceva legat de trombofilie am dat cautare. Cred ca la mine aici e buba, tb sa ajung la dr Uscatescu de la Fundeni.
Eu cand am fost in spital pt chiuretaj mi-au facut niste analize si am apucat sa-mi arunc ochii pe ele, fibrinogen era parca 364. Liliana e mare val? Nu mi-au dat hartia aceea cu analize, arata ca un bon fiscal dor cu valorile lor (fara intervalul de val normale).




www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

LilianaFi of iubita...ce planuri sa am...deocamdata nu mai vreau sa fac nimic. Dr. mea zice ca am mari sanse sa raman natural, acum ca sotul are normospermie, pentru ca noi am plecat la FIV pentru oligospermia lui...insa avand o singura trompa buna, nu stiu cate sanse am. Daca nu se intampla nimic in aceste 6 luni de pauza mai facem un FIV. Eu as vrea abia prin septembrie sa mai incerc si bineinteles tot cu dr. Dracea, dar momentan i-mi e cam greu sa-mi fac planuri. Prin martie o sa fac analizele acestea hematologice si imunologice despre care vorbeste toata lumea. Mi-am facut anticorpii cardiolipinici si Lupus anticoagulant si mi-au iesit negative. In rest astept sa vina prima menstra dupa avort si inca nu a venit...dar stiu ca e normal sa intarzie, asa ca nu-mi fac griji. si multa bafta in tot ce ti-ai propus anul acesta!
Miki-Miki multumesc

"Unii se plang ca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini." W. Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

am cautat si am gasit unde sa fac analiza de Metilentetrahidrofolat reductaza (METHFR) - mutatia 677 C>T, mutatia 1298A>C:
http://www.medlife.ro/index.php?show=hyperclinica&s=98&pret=129

acum sa vedem unde pot face si cariotipul, ca sa ma stiu eu impacata ca am facut tot.
as fi vrut sa le fac cat mai repede, dar mi-a zis de la laborator ca trebuie ca in ultima luna sa nu fi luat niciun antibiotic si eu am luat 5 zile dupa ce am pierdut sarcina.

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

mcrissa eu am facut cariotipul genetic la BIOS DIAGNOSTICS.Analiza se lucreaza in Italia de catre un prof renumit in domeniul geneticii,fiind unul dintre cei mai buni din Europa.Rezultatul il ai in 30 de zile si costa 990 lei de persoana,aproximativ 20 milioane lei vechi pentru tine si sotul tau.Daca Doamne fereste exista o problema la rezultatul analizei se poate tine o videoconferinta,cu traducator, pentru ca acel profesor sa explice ce si cum asta daca vor pacientii sa ii mai puna intrebari sau au nelamuriri,dar sa speram ca nu va fi cazul.Mult succes!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Kora multumesc de informatie.o sa analizez cu sotul sa vedem unde vom face.
am sunat si la Institutul Parhon si costul cariotipului este de 120 de persoana.a facut cineva acolo analize?sunt de incredere?mie mi se pare cam ieftin avand in vedere preturile de la alte laboratoare.

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Informatii despre analize http://www.synevo.com.ro/
Pusa la catastif



www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

miki exista si o optiune de cautare?ca nu am rabdare sa citesc tot ce e acolo

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Sus vezi cuprinsul si dai clic pe ce vezi acolo trecut, se duce exact la pag respectiva. Deplasezi pag cu degetul pe mouse.



www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput