Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Anes , sa va traiasca micul crestin David , am vazut pozele ce mare s-a facut si ce necajit era el la botez , duminica avem si noi botezul ..o sa punem si noi poze necajite atunci

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Of Monicus, ce nu dormeam pana acum grozav, acum n-o sa mai dorm nici atat...Am dat un google si-am gasit tot felul , ca nu conteaza daca-si intoarce sau nu bine capul, ceea ce Sara face, ca le e construit altfel gatutul si daca regurgiteaza sau vomita le merge direct pe caile respiratorii ... Ce sa-i fac daca doar asa doarme bine? Pe o parte sau pe spate doarme cu jumatatile de ora Si si de la colici tot asa se calmeaza cel mai bine, in seara asta atata a plans si n-am mai putut-o linisti nicicum (decat pe burta intr-un final) c-am plans si eu langa ea, n-am mai stiut ce sa-i fac.
Na, ma sacrific in noaptea asta ca oricum am de invatat pt un exam si-o pun pe spate sa vedem cum e. Va spun maine.

Mami de Sara (8 dec 2008)
_

Bazar pentru Sonia si Andrei

Emma este iubire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriellag spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicus

anca_27.. eu nu as putea sa pun sa doarma pe burtica.. este periculos.... ai mare curaj sa faci acest lucru. Eu nu as risca sa fac acest lucru niciodata. Fiecare face cu considera ca este mai bine... dar si in carti scrie ca nu este recomandata aceasta pozitie.
Te

[quote]citat din mesajul lui anca_27

Ihotu, eu sunt pe invers Prefer s-o stiu pe burta decat pe spate, ca daca cumva regurgiteaza si se-nneaca... De multe ori, noaptea, sau chiar si ziua, daca nu reusesc s-o ragai, la cateva minute dupa pus pe burta scoate cate-un ragait calumea.


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 6+ saptamani
pozele mele








Si bebe David prefera sa stea pe burtica.Asa se linisteste si adoarme imediat. Daca nu pot sa-l supraveghez, il las putin si il intorc, insa,de la o vreme numai pe burtica adoarme.El stie de ce....

Gabriela - mami de rechin!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Anes ce frumos a crescut bebe , ma bucur ca nu a racit la botez. Chair cred ca este adevarat ca nu racesc bebeii atunci. Super

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_27

Of Monicus, ce nu dormeam pana acum grozav, acum n-o sa mai dorm nici atat...Am dat un google si-am gasit tot felul , ca nu conteaza daca-si intoarce sau nu bine capul, ceea ce Sara face, ca le e construit altfel gatutul si daca regurgiteaza sau vomita le merge direct pe caile respiratorii ... Ce sa-i fac daca doar asa doarme bine? Pe o parte sau pe spate doarme cu jumatatile de ora Si si de la colici tot asa se calmeaza cel mai bine, in seara asta atata a plans si n-am mai putut-o linisti nicicum (decat pe burta intr-un final) c-am plans si eu langa ea, n-am mai stiut ce sa-i fac.
Na, ma sacrific in noaptea asta ca oricum am de invatat pt un exam si-o pun pe spate sa vedem cum e. Va spun maine.




Draga mea, noua ne-a spus asistenta pediatrei de fiecare data cand ne intalneam (incepand de la 10 zile) sa il punem sa doarma pe burta ca este cel mai bine, atat pt. tonusul muscular , cat si pt. a evita infectiile (otitele) in urma laptelui regurgitat. Pozitia asta fiind cea mai sigura impotriva sufocarii cu lapte. Spunea ca la copiii vanjosi (asa cum era si Remus al meu) se recomanda pozitia asta. L-a testat pe Remus... statea cu mainile indoite spre zona fetei, cu picioarele sub el, toracele era miscat cu putere de inspiratie si expiratie, deci...no problem!
Daca si fata ta se simte bine in pozitia asta nu te panica. Aa... si inca ceva..sa doarma pe o suprafata tare, dreapta, fara perna... o conditie obligatorie.

http://community.webshots.com/user/anes74

Mami de minune Remus (10.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Criss, babyzapi, multumim!
Criss...il cheama Remus nu David!

http://community.webshots.com/user/anes74

Mami de minune Remus (10.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriellag spune:

Citat:
citat din mesajul lui anes

Am pus poze de la botez. Urlatorul meu a facut show acolo. A trebuit sa ma duc intr-un colt al bisericii si pe un scaun sa scot tzitzi sa ii dau sa pape putin, ca sa se calmeze. Ne-a urat si preotul "pofta buna"

http://community.webshots.com/user/anes74

Mami de minune Remus (10.10.2008)





Sa-ti traiasca micul crestin ,sa fie sanantos!!!

Gabriela - mami de rechin!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

ce mult atio scris azi...eu nu am avut timp...a fost si mama pe la mine....david nu sta pe burta...nu-i place...si din cauza asta nu-si tine cum trebuie capul in pozitia asta...adica nu si-l ridica...
sper sa nu fie probleme...o sa intreb miercuri cand mergem la control. trebuia sa mergem azi...dar a fost oribil afara...


Cristina - mami de DAVID - ANDREI

David-Andrei
Povestea nasterii



http://b1.lilypie.com/iOAIp2.png
http://lilypie.com/pic/090116/7IMD.jpg

pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriellag spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyzapi

Anes ce frumos a crescut bebe , ma bucur ca nu a racit la botez. Chair cred ca este adevarat ca nu racesc bebeii atunci. Super

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii




l-am vazut pe Raphael in poze! Ce bine ca a scapat de bubite!!!!
il

Gabriela - mami de rechin!!!
David Bogdan 1 dec. 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Soatza zice ca nu-s normala (nu-mi zice pe fata dar il vad c-o gandeste), sa las fetita asa ca e bine si ca sa ma culc ca el are de lucru oricum pe laptop si ne `supravegheaza` pana se trezeste zibe sa pape.
M-am mai linistit si stiu ca acolo, sus, Cineva ne iubeste; merg sa dorm vreo 2-3 ore .
Pusici!

Anes, vazut pozici cu micul urlator , sa va traiasca micul pui crestin!

Mami de Sara (8 dec 2008)
_

Bazar pentru Sonia si Andrei

Emma este iubire

Mergi la inceput