Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Fetelor, raportez prima trezire...a papat la 18:30 inainte sa plecam la dr....ne-am intors la 20:30, ne-am schimbat ca am facut kk si am bagat somn pana acum...8 ore nemancata???
Am fost la Medlife, la o dna dr. f . draguta...s-auitat la nascuc si in gurita sa vada daca exista nu stiu ce de comunicare....nu exista...si asta e bine, ca daca ar fi existat cica ar fi vomitat des.
Legat de mucisori...nu a vrut sa o aspire, pt. ca aspiratorul era pentru persoane mature si pe ea ar fi chinuit-o rau.A vazut cate ceva prin nasuc dar nu tot pt. ca nu avea intrumentarul necesar ....trebuie special pt. copii.
Ne-a recomandat sa mergem la Budimex, la ORL pediatrie sa facem o analiza, sa-i recolteze mucisori sa vada daca e vreun microb ceva.Zicea ca acolo exista un aparat pt. aspirat, dar ca trebuie s-o sedeze un pic ca sa faca manevra.
Am intrebat-o daca dupa parerea dansei e ceva grav si a spus ca atat timp cat papa normal si nu vomita e ok, dar ca daca are muciori multi sa mergem totusi la Budimex...
Am intrebat-o daca e posibil sa fie din cauza calduri din casa si a spus ca da, trebuie sa cumparam umidificator, oala de apa pusa pe soba nu e indeajuns.
Deci, in prima faza cumparam umidificatorul si vedem cum se comporta apoi...daca tot asa e, vom merge la Budimex sa recoltam mucisori si o vom aspira acolo doar daca e absoluta nevoie...nu vreau s-o sedeze si s-o chinuie daca nu e neaparata nevoie.
Vad ca respira cat de cat mai bine, n-am mai aspirat-o de pe la ora 15 si doamne ajuta sa fie asa si in continuare.
Mi-am comandat rochita si pantofi pt. botez...trebuie sa ajunga in cursul zilei de astazi....sper sa fie bune, ca altfel...sambata trebuie sa alerg prin oras si sa stea soata cu bubulina.
Ma bag la somn...ca cine stie...peste 3 ore cred ca papam din nou...

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Neata!

Noi ne-am trezit azi la 6 am papat, am dormit o ora si ne-am trezit pline de veselie. Acum a adormit singura la ea in patut, nu-mi vine sa cred.

LA MULTI ANI! Olivia26 cu sanatate, fericire si multe bucurii alaturi de puiul tau.

LA MULTI ANI! bebeilor care azi au mai crescut cu o luna!

Mamica de bebelina Teodora (1.12.2008) & adolescent Bogdan (24.05.1995)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui criss703


De asemenea ne-a dat iar calciu gluconic 10 zile ..asa ne-a prescris si dr. neonatolog la iesirea din spital .Mai dati careva la bb calciu ?



Si noi am luat la 6 saptamani cate 5ml timp de 10 zile.

Mamica de bebelina Teodora (1.12.2008) & adolescent Bogdan (24.05.1995)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Anes, sa-ti traiasca micul crestin! Un dulce!

Mamica de bebelina Teodora (1.12.2008) & adolescent Bogdan (24.05.1995)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

'Neata mamicutelor!
O , un ceai, un suc...va invit sa serviti si va doresc sa aveti o zi cat mai usoara!

Anes sa-ti traiasca micul crestin si sa va bucurati de el! Mi-au placut mult pozele de la botez! Sunt foarte dulci cele 2 in care incerci sa-l consolezi.. Se vede cat a crescut...ii statea foarte bine langa ursulet, acasa, in leagan.


pozici...Aventurile lui Habarnam si alte cele..:)

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

LA MULTI ANI Olivia!!!
Sa-ti dea Dumnezeu muulta sanatate si tot ce-ti doresti sa ti se indeplineasca!

pozici...Aventurile lui Habarnam si alte cele..:)

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui mav
...Of, ma dispera cu mancatul... Nici azi n-a supt bine.... Ma credeti ca de la pranz e nemancat??? Si urla. Presupun ca de foame..... dar refuza tzatza.... Ce naiba sa mai fac?!
I-am dat apa, sa nu se deshidrateze.... si .... astept nici nu stiu ce... poate sa revina la sentimente mai bune... ooooffffffff...


Tot ce pot sa te sfatuiesc este sa nu-ti pierzi calmul si speranta. Si nu-l forta ca ei prind repede aversiune. Stiu, din proprie experienta, ca e groaznic sa vezi ca bebele nu ia in greutate sau, mai rau, scade. Dar, pe de alta parte, ei sunt capabili sa manince atat cat au nevoie ca sa fie la limita. Bogdan a avut, pana pe la vreo 5 ani perioade in care zile intregi nu punea in gura decat apa si ceai. Era pielea si osu'. Uneori faceam haz de necaz ca o sa ne dea la tv ca parinti denaturati mai ales ca, fiind foarte activ, era si plin de vanatai. A trecut totul ca un vis urat, iar acum cand ma uit la el nici nu-mi vine sa cred cat m-am chinuit si m-am stresat cu mancarea.
Si Teodora are mese de maxim 5 min in care ia intre 40-90g. Iar intervalul de timp intre mese poate fi de 2 ore dar si de 6. Sper totusi sa revina la sentimente mai bune.


Mamica de bebelina Teodora (1.12.2008) & adolescent Bogdan (24.05.1995)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ihotu72 spune:

Neatza si de la noi.O zi buna tuturor cu bebei cuminti si sanatosi.
Alex micul terorist s-atrezit la 2 ore si de la 5 am sta de vorba pana la 10.A adormit ca de obicei in brate si acum e timpul sa se trezeasca(doarme doar cate 30 min.
Ne chinuim de mult sa va salutam dar nu se incarcau paginile.Acum am reusit.

pozele mele
Nasterea lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

neata!

galusca mea a mancat cat de cat bine aseara (ma rog, bine la standardele ei, nu va imaginati ca mananca pe bune ) si a dormit de la 11 la 7.30 cand am sculat-o eu sa ii dau sa manance. azi o scot la plimbare in olanda. numa sa se ridice ceata.

va multumesc de incurajari tuturor, adevaru e ca sunt cam suparata din cauza galustii. e o baba slabanoaga! ma inerveaza!!

deci spiridusule, zici ca se poate mai rau? eu sper ca dupa ce se inchid gaurile sa isi revina in simtiri si sa bage in ea ca sora-sa ca eu asa stiu ca mananca copiii mici, ma intelegi?!

criss, dar dr tau ce a zis ca a ta e deja sub curbe. are vreo prb?

anes chiar ma intrebam de tine pe unde mai umbli. sa va fie de bine. noi cred ca pe 30 mai o botezam - de ziua mea






ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ihotu72 spune:

Alra esti o norocoasa ca doarme atat micuta ta.Al meu de cand l-am nascut a dormit o singura data 5 ore in resst se trezeste la2-3 ore.Si ce e mai rau ca nu adoarme mereu la loc,trebuie sa stam de vorba.

pozele mele
Nasterea lui Alex

Mergi la inceput