Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui MoRo_K

Buna-seara....ma alatur si eu buticilorMa cheama Mihaela,D.N 29.10.1980, U.M. 12.12.1980,posibila data a nasterii 22.09.09; va tot citesc de la primul test pozitiv(adica 2 zile intarziere....ca nu avea sotul rabdare voia sa vada...ca el oricum era sigur)joi merg si eu la medic sa fim 100% siguri si sper sa fie totul ok
scuze ca o sa scriu putin in multe msg....dar am vazut ca tre sa fie 12
ma bucur ca suntem atat de multe si ne inmultim pe zi ce trece.....si ca o sa petrecem minunea asta de sarcina si nasterea si sper si dp impreuna

Bine ai venit printre burtici.. Sarcina usoara..te voi trece pe listuta.

ALBUM

Primul incisiv central de sus - 18.01.2009
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + IUSTIN sau IUSTINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Mi-am facut listuza cu ce sa-l intreb pe nea doctoru...da poate ma ajutati si voi.eu mica nu am facut rubeola....stiu ca e pericol in per sarcinii ca tre sa te feresti sau se face vaccin....dar sa nu-l ai facut....stie careva nascuta tot prin 80 ca mine....dc l-am facut cumva pe la scoala?ca am pus-o pe mama sa mearga sa-mi ia fisa cu vaccinarile...da uite ca nu a reusit inca sa ajunga
mercic mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Buna fetelor, si tuturor gravidutzelor, noi si mai noi. .
Scuze ca nu am mai scris de mult, nu pra am avut timp, insa am apucat sa va citesc abia acum - va miscatia tat de repede.
Bun venit noilor gravidute, nu spun nici eu nume, sa nu se supere nimeni, sa aveti parte de sarcini fara probleme si bebei sanatosi si voiosi.
Vin cu mici noutati, am fost azi la dr. Metin Beghim, mi-a facut echo vaginala - prima oara cand am facut asa ceva...cahh - dar oricum a fost mai bine decat controlul manual . Am vazut inimioara lui bebe, si ni s-a confirmat ca avem 6-7 sapt, sarcina in evolutie cu BCE _ pp ca sunt batai cardio "nu stiu cum" prezente.
Apropo de servici, inca nu am spus nici eu, sincer nici nu stiu ce sa fac...dar probabil ca voi mai astepta pana incepe sa fie sarcina mai vizibila.
Ma bucur sa vad ca ne inmultim pe zi ce trece, toate .

6+

Mami Magda cu Rafaela si bebe2
Vine bebe2 - si fiecare zi e o victorie spre VIATA
Avem si site
Magda & Claudiu

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Asa...ca am intrat brusc

Bine v-am regasit, burtici mai noi si mai vechi. Bun venit burticilor noi!!! Nu ma mai duc inapoi sa le numar, ca de-abia am reusit sa citesc tot. Eu m-am intors aseara de la mama, am citit ce ati scris in week-end, dar nu am fost in stare sa tastez nimic. Ieri mi-a fost asaaaa de rauuuu, nu am putut sa mananc mai nimic din ce gatise mami si gateste asa de bineeee .
Aveti un spor la scris, mai ca va invidiez . Eu nu pot de la serviciu, nici nu prea am cand, ca nu prea am timp de pauza. Neuronul meu nu mai stie tot ce ati vorbit, dar...

Cineva a zis ca a inghitit albastru de metilen pentru cistita (sorry nu mai stiu cine, parca o burtica noua). Eu zic sa te reorientezi, ca nu cred ca te ajuta la ceva, din contra cred ca iti ataca flora intestinala. Lichide multe si intereseaza-te daca nu exista niste produse naturiste care sunt sigure in sarcina.

Cat despre feeling-ul cu BB sau , eu nu am deocamdata nici unul, dar ma gandesc ca daca sunt baieti or sa imi manance urechile
Mi-au venit analizele de la Fundeni, de la hematologie, cred ca v-am zis ca am fost pe acolo cu alte treburi si m-am si intepat putin. Cica as avea probleme cu un factor de coagulare, mi-a transmis prin telefon sa iau magneB6, acid folic si un gram de Vit. C , In afara de vit C pe restul oricum le iau. In orice caz, ma duc maine pana acolo sa vb cu doctorita, sa ma lamuresc exact daca exista un risc sau nu. In continuare plang dupa Pregnyl, ca nu reusesc sa gasesc. Nici in Bulgaria nu mi-a gasit . Mai am vreo saptamana sa fac rost.In rest...insomnii, greturi, balonare, usoara ameteala, tensiunea buna, picioarele cam umflate, sanii imensi...
Moni, de abia astept sa vad daca ti se adeveresc presimtirile cu gemenii




Mugureii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Multumesc! sa dea Domnul toate sa avem sarcina usoara si bebei sanatosi frumosi si destepti!scriu pe aici si totusi parca inca nu imi vine sa cred ca scriu despre mine...despre sarcina mea....inca ma simt copil...desi am 28
sa va zic ce inseamna id-ul...moro inseamna in greaca bebe...l-am ales pt ca am vazut ca mai sunt Mihaele...si sa nu ne incurcam.
Aici pana la botez....care se face dp 5-6 luni de la nastere(pana la 1 an jumate) copilului nu i se zice pe nume...i se zice bebe pur si simplu.Ma gandeam ca ar fi interesant sa spuneti si voi ca am vazut ca sunteti prin Japonia,U.S.A,Canada ce traditii sunt pe acolo
pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Bun venit noilor burtici fericite. Ce bine ca ne inmultim. Vom trai impreuna momente minunate, sper din tot sufletul sa nu ne certam niciodata si sa fim mereu vesele.

L-am culcat pe pitic si ma relaxez si eu putin. Azi a scos untul din mine. In seara asta la baita am scapat uda toata, a trebuit sa-mi schimb toate hainele de pe mine. Ieri mi-a spart ambele buze. Ies sifonata la sfarsitul fiecarei zile .

Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o tare emotionata 6+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna seara mamici si viitoarelor mamici.... vreau sa imi mai dati si mie cateva sfaturi in momentul knd va venii bebe k tare speriata sunt.... dak va plange asa fara motv... adik sa fie skimbat ...mancat ... spalat si el tot plange si fara sa aibe colici

niciodata sa nu spui niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

citat din mesajul lui MoRo_K

Citat:

Buna-seara....ma alatur si eu buticilorMa cheama Mihaela,D.N 29.10.1980, U.M. 12.12.1980,posibila data a nasterii 22.09.09;

Inainte de a te trece pe listuta, am o nelamurire la U.M.e pe 12.12.1980? Sau nu vad eu bine...si daca ar fi 12.12.2008, D.P.N. ar fi 18.09.2009 calculat dupa siteul asta : http://www.desprecopii.com/info.asp?ID=138..da , aproape de 22.09.2009 cum ai scris tu, dar inseamna ca UM e 12.12.2008, nu 1980, nu?

ALBUM

Primul incisiv central de sus - 18.01.2009
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + IUSTIN sau IUSTINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Vor fi momente multe in care va plange iar tu te vei gandi ca l-ai spalat, i-ai dat papa si ca nu ar avea de ce sa planga. Ei plang si ca te vor langa ei, ca se plictisesc, ca sunt f obositi si nu stiu sa adoarma singuri. In cazuri ca astea poti sa-i canti, sa-l pui pe burta ta sau sa-i lipesti obrazul de al tau, sa-i pui o muzica linistita pt bebei, sa-i spui o poveste, sa-l plimbi prin casa. Te-as sfatui sa-i cumperi un balansoar. pe noi ne-a ajutat f mult balansoarul de cand a facut Matei o luna. Era pe baterii si il legana, avea vreo 6 cantecele. La 2 luni i-am cumparat un spatiu de joaca (e o paturica f f colorata cu 2 bare incrucisate deasupra de care sunt agatate tot felul de jucarioare colorate, o oglinda, si are niste melodii superbe). Matei statea cateodata si jumatate de zi acolo. Mai tarziu a invatat sa loveasca cu picioarele jucariile. Crede-ma ca vei stii ce sa faci, vei gasi tot felul de metode, o sa-ti cunosti copilul asa de bine incat doar tu il vei linisti.

dar de ce te gandesti tu la chestiile astea acum? Gandeste-te ca va fi un bebe neplangacios, care va rade tot timpul, nu-l va durea burtica, va dormi noaptea.




Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

buna seara mamici si viitoarelor mamici.... vreau sa imi mai dati si mie cateva sfaturi in momentul knd va venii bebe k tare speriata sunt.... dak va plange asa fara motv... adik sa fie skimbat ...mancat ... spalat si el tot plange si fara sa aibe colici

niciodata sa nu spui niciodata


Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o tare emotionata 6+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

stii de ce imi fac griji roxxy ?.. pt k eu am fost f rea knd am fost mica , mama mea pana la 8 luni nu a stiut ce este ala somn , iar la 8 luni knd am dormit 4 ore a crezut k am murit si mi-a pus oglinda sub nas, deci de asta imi fac grijiapropo de la kte luni isi tine singur capusorul?


niciodata sa nu spui niciodata

Mergi la inceput