Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Mai felelor dar cu ce viteza scrieti!!!!!

Apropo de feeling, eu simt ca bb e fetita. Defapt sunt 99% sigura.
Desi nu tin neaparat sa fie fetita. E perfect si daca e baiat si daca e fata.
Sanatos , frumos si destept sa fie (nici nu am multe pretentii)



5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Am vz ca ati vb de ananlize..eu de ex cand am fost insarcinata cu Ioana, nu mi-am facut analizele in trim I ci abia cand aveam vreo 5 luni..inca nu imi gasisem un Dr care sa imi placa..pe la 5 luni am gasit-o pe Dr cu care am si nascut..
In februarie ma voi duce si eu la Dr , cand voi avea 7-8 sapt..

ALBUM

Primul incisiv central de sus - 18.01.2009
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaMia spune:

Buna fetelor...cred ca sunt si eu o viitoare mamica...din octombrie...inca nu stim cu siguranta dar in 2 zile aflam:)
viitoare mamica Adina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Nausica cum ma urmaresti tu pe mine . Mda, ramasese sa merg azi sau maine in functie de doctora. A fost racita si joi a plecat la Londra si a venit aseara. Asa ca ori merg maine ori nu mai stiu cand ca daca ma cheama pana in 4 jumate nu am cum sa ajung....
ANia frumoasa.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
6+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Adina - Iti tin pumnii sa fie bb.


5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui AdinaMia

Buna fetelor...cred ca sunt si eu o viitoare mamica...din octombrie...inca nu stim cu siguranta dar in 2 zile aflam:)
viitoare mamica Adina...

Buna. Sa dea Dumnezeu sa fie samburelul in burtica.
Scrie repede 12 mesaje ca sa iti apara mesajul imediat..

ALBUM

Primul incisiv central de sus - 18.01.2009
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + IUSTIN sau IUSTINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Am nevoie de un sfat. Am fost azi la Medicover (am abonament facut de firma acolo)si am cerut sa-mi fac analizele recomandate de doctora mea de la Bucur. Ideea e ca Medicover-ul nu face analiza la LISTERIA. Zilele ce vin merg sa donez pt analize ceva sange si urina...si as vrea sa inchei cu toate pt aceasta etapa de sarcina.
Imi puteti spune unde se poate face analiza asta ? Voua nu v-a recomandat-o medicul? Stiti cumva si cam cat costa?

Va pup si bun venit noilor burtici!

Dana 6+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danuta1979

Am nevoie de un sfat. Am fost azi la Medicover (am abonament facut de firma acolo)si am cerut sa-mi fac analizele recomandate de doctora mea de la Bucur. Ideea e ca Medicover-ul nu face analiza la LISTERIA. Zilele ce vin merg sa donez pt analize ceva sange si urina...si as vrea sa inchei cu toate pt aceasta etapa de sarcina.
Imi puteti spune unde se poate face analiza asta ? Voua nu v-a recomandat-o medicul? Stiti cumva si cam cat costa?

Va pup si bun venit noilor burtici!

Dana 6+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1



Listeria se face la Institutul Cantacuzino. Nu stiu daca se mai face si in alta parte, dar eu acolo iti recomand. De fapt, tot ce tine de microbiologie (bacterii, virusuri) si unele de imunologie, acolo e recomandat sa le faci. Doctorita care testeaza serul pentru Listeria este o profesionista, care toata viata a facut asta.Sa fie cu rezultat bun!

Edit: costa 700 de mii daca n-au uitat cumva sa reactualizeze preturile. As da site-ul, dar nu stiu daca am voie. Intri pe cantacuzino.ro, ai in stanga un meniu, click analize medicale.


Mugureii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Buna-seara....ma alatur si eu buticilorMa cheama Mihaela,D.N 29.10.1980, U.M. 12.12.1980,posibila data a nasterii 22.09.09; va tot citesc de la primul test pozitiv(adica 2 zile intarziere....ca nu avea sotul rabdare voia sa vada...ca el oricum era sigur)joi merg si eu la medic sa fim 100% siguri si sper sa fie totul ok
scuze ca o sa scriu putin in multe msg....dar am vazut ca tre sa fie 12
ma bucur ca suntem atat de multe si ne inmultim pe zi ce trece.....si ca o sa petrecem minunea asta de sarcina si nasterea si sper si dp impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Ahhh am citit ca veniti prin Grecia....in vacante...sa dea Domnul sa ne intalnim cu bbii pe aici!

Mergi la inceput