Copilasi de Iulie-August 2004(10)-Alaturi de EMMA

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Eu ii spal pe amindoi in fiecare seara (ma rog, separat) - pe Stefan il spal pe cap doar o data pe saptamina, duminica, dar pe arici il spal pe cap in fiecare seara - si da, noi facem baie nu dus pentru ca eu urasc dusul...!

Ma duc sa-l iau pe Stefan de la gradi asa ca ne mai auzim miine - o seara frumoasa sa aveti!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noi facem baita luuunga duminica seara, cand Giulia isi ia costum de baie, papusi si e sirena Ii place tare mult sa "zaca" in apa fierbinte in cada, cu sare de baie si spuma, mai ales ca-si trage usile si se joaca nestingherita cu dusul.
In rest, doar dush ca altfel isi uda pletele fara nicio jena



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

super, poze!!!
rox, ai doi copii frumosi, poate ii faci mandrei o poza noaptea ca sa-i vedem ochii :)
gabi, nu pot vedea filmuletul de la serviciu dar recuperez acasa
am vazut-o si pe motata de giulia, las' ca asa-i sta bine unei lady :)
cristal, eu ii fac baie lui philip in fiecare seara (nici lui nu=i place dusul), numai ca iarna si mai ales iarna asta m-am mai lenevit si ii fac o zi da una nu. pe cap il spal numai duminica, parul lui cred ca nu s-ar ingrasa nici intr-o luna dar trebuie spalat, mai ales ca merge la inot in week-end.


philip
22weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Poze nu pot vedea, nici filmulete..sper acasa s-o pot face.
Gabi acest regim implica ca toata viata sa nu pape lapte, orice produs derivat..inclusvin produse de patiserie, prajituri, pizza..etc..deci nu-i o fericire..si nici nu scapi de ea..
Roxa cum se mai comporta Pat?
Dana (Roller) ce-i cu voi?
Monica si Luca face baie de vreo 2 ori pe saptamina..pt a se juca, in rest dusuri..Uf, sa treaca si conjuctivita aia!
Robi felicitari! Eu ti-as recomanda o doza de "nesimtire" dar la fel ca tine sint si eu ..si stiu ca nu o poti folosi..doar pt ca sintem croite altfel..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Nu ma dati disparuta, dar nu mai am timp deloc de calculator. Dar maine plec la Sinaia la niste cursuri, singura si poate am net si pot sa stau un pic cu voi.

Nu am vazut nici o poza, am citit doar pagina asta, in schimb vreau sa le felicit pe Eli si Roxana pentru minunile cele mici. Sa fie sanatoase, sa creasca frumos si sa aiba noroc in viata!

Ai mei copii au fost raciti, Stefi cu sinuzita, Matei cu otita, dar s-au inteles bine cat au stat acasa impreuna. Oricum Stefi abia asteapta sa reinceapa gradinita, s-a cam plictisit acasa. Si cu toti abia asteptam sa vina vremea frumoasa, sa stam mai mult prin parc.

La baie se vede ca nu prea avem timp, Stefi si Matei fac baie impreuna, de 2-3 ori pe saptamana cu spalat pe cap o data pe saptamana.

pupici la toata lumea, sanatate multa la cei bolnaviori. sper sa ne auzim in week-end, daca nu cine stie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata dragelor
multumesc de complimente tuturor , donsoara e intr-adevar ff alba si cu fata complet rotunda (se vede ca nu a trecut deloc prin travaliu). are ochii verde ff inchis, nu albastri, cel putin nu ca Patrick, care ii avea deja turcoaz la nastere. sau asa par pe moment.
Patrick are nevoie de activitate in aer liber, asa ca parintii mei s-au mobilizat si il scot ei acum cat noi nu putem iesi din cauza vantului astuia turbat de Constanta. si cand este acasa incerc sa o las pe Eva sa doarma si sa colorez cu el, sa facem prajituri ca pe vremuri... si sa stam impreuna. atata timp cat am destula energie cred ca va fi totul mai bine. cel putin asa sper.
da, sunt mai relaxata acum... nu ma stresez prea tare cu mancatul, spalatul (mai sar cate o zi la Eva) sau dormitul la mine in pat.
s-a trezit mandruta.... ma duc la datorie.
sper sa revin later.
pupici tuturor si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!
Am vazut-o pe Eva, e o scumpete! Si Patrick se vede ca e un fratior grijuliu!
Vorbeati de baie, si la noi e o data pe saptamana iarna, de obicei ii fac eu baie sambata inainte de somnul de pranz si il las sa se joace o ora in cada cu jucarii si il spal in fiecare seara in zonele intime.
Vara, dus zilnic si spalat pe cap tot la 5-7 zile, in functie de cat transpira. Eu cred ca pot sa stau o luna fara sa se vada ca nu m-am spalat pe cap, asa e si Matei.

V-am pupat, o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Multumesc de raspunsuri in ceea ce priveste baita...Nu le spal in fiecare seara pe cap, le-am spalat zilnic pe cap pana pe la 1 an si jumatate fiecare, acum am rarit ...cand e rece afara o data pe saptamana iar vara la 2-3 zile ca transpira, in rest baita in cada pe corp in fiecare seara ca sa se relaxeze...:)


Simona, Gabi, voi macar aveti rata la casa...eu am rata la apartament...:)
Partea proasta e ca avem vecinii (care sunt okay) mai aproape decat ne-am dori si nu avem gradina.
Partea buna e ca e mare apartamentul si nu avem scari...si in catziva ani termin ratele care-s "numai" de 450 euroi pe luna...

Gabi, supersimpatic Dodoica (avem un vecin pe care il cheama Tudor, Maria il striga Tudorel si Oana il striga Dodoica/Tudorica...:)))
Sa stii ca am cedat psihic dupa 4 ani jumate de ture pana la patut si inapoi (de fapt a cedat spatele ieri am fost intepenita toata ziua) asa ca de pe la jumatatea noptii o iau pe Oana la mine in pat ca ma dor salele ...

Roxi, l-am admirat si eu pe fratele mai mare tare mandru ca o tine in brate pe printesa mica . Sa-ti traiasca minunile Roxi!

Daria, ce simpatica e Giulia cum se da cu strugurel seara...hahaha

Olivia, tare complicat cu intoleranta asta. Si e si mai complicat ca vine in tara unde nu gasesti peste tot produsele de care ai nevoie ca sa-ti faci viata mai usoara...

Roberta, felicitari pentru rezultatele la teste! Maria se mai urca pe bicicleta lui John si face "sportitzie!"...e dementiala cum poceste inca unele cuvinte...de fapt nu le poceste, le zice lucurrilor asa cum le-a dat nume de prima data si le scoate greu din cap...:)

De ceva timp incerc sa o pregatesc psihic pentru operatia de polipi...Ii spun ca trebuie sa mergem la doctor sa ii scoata mucii aia pe care nu poate sa-i scoata mami din nas si ea nu trebuie decat sa deschida gura larg ca la dentist..."ca ai vazut ca la doamna dentista iti place sa deschizi gura!"..."dada, deschid asa mare...aaa...stomacologic!"

Ioana e si mai dementiala...are doi "iochi" si un "ioc"...:)
Are cateodata toc in loc de cot...doi genunchi si un "genunc" si toate jucariile sunt "ale lu' io!"...astea numa' ce imi amintesc de dimineata. Si mai e si peltico-sasaita ("shulimbara" dupa cum ii spune bunica...).
Ma uimeste pe zi ce trece cat de bine vorbeste fatza de Maria la aceeasi varsta...Oricum amandoua stilurile cu farmecul lor...:)

Gata ca ma apuca nostalgiile, de la Eva mica mi se trage...:)))
O zi minunata sa avem si tineti-mi pumnii sa imi iasa graficele...am pe tzeava un articol frumos si sper sa iasa ca lumea.

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutare si de la noi
Cristal, tinem pumnii sa termini treburile
Kim, amr cat ?
Amironeanu, sa fie cu succes zilele "libere" cu serviciul

Si sa revin la spalat cupilu`: am un noroc mare cu Giulik, nu transpira aproape deloc Nu stiu cum face asta



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

MONICA, si eu ma topesc cand Matei mai poceste cuvinte. Eu inca ma bucur tare mult ca e mai copilaros. Avem prieteni cu copii cu cateva luni mai mari decat Matei, care sunt mult mai maturi si mie parca imi este si mai drag de motanul meu alintat...

Pot sa te intreb despre operatia de polipi - nu se face cu anestezie generala? Matei a stiut doar ca trebuie sa mergem la spital sa ii "repare" doamna doctor nasucul si ca trebuie sa sufle intr-un balon - asa l-a pacalit anestezista. El nu tine minte de la operatie decat ca avea fluturas in mana.
Si, ce sa spun, nu stiu daca va aduceti aminte, anul trecut Matei a fost bolnav cred ca 80% din perioada rece, acum a avut doar o viroza usoara in octombrie. Duminica la mall ne-am intalnit cu o fetita care trebuia operata de polipi de anul trecut si parintii tot amana, respira foarte greu, vorbeste foarte greu si dupa joaca de la mall a facut ieri 40 de grade, exact cum facea Matei inainte de operatie, se imbolnavea la cel mai mic curent de aer rece.
Na ca m-am intins!

Mergi la inceput