Copilasi de Iulie-August 2004(10)-Alaturi de EMMA

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata! O zi buna si de la noi!

V-am citit pe la 8 cand am ajuns la birou dar abia acum apuc sa si scriu.

OLIVIA, asa e, nu se vede diferenta de varsta (pe asta m-am bazat de cand m-am maritat ) dar ma mai apuca disperarea cand ma gandesc ca la 50 de ani o sa se vada...
Multumim pentru vestile depsre Norica (ce e si Internetul asta, ne dai din SUA vesti despre cineva aflat in acelasi oras cu mine) dar imi pare rau sa aud ca Rares e bolnavior.
NORICO,daca ne mai citesti, pupici si multa sanatate!
Ieri vizionam pe "Sa ne cunoastem" poze cu Ilinca si Ionu' si ma gandeam ca absentele moldovencelor sunt cam multe! Scoatem bata!
GABITZA, cum a fost baia comuna?
SIMONA, e deschis Palatul Culturii (din cate stiu eu ca nu am mai fost de anul trecut) dar nu e chiar atractiv pentru bebei, zic eu..
Noi nu prea l-am dus pe Matei la locul de joaca de la mall, si acum stau un pic stresata, era extrem de aglomerat duminica si luni imi spune o colega de birou ca este epidemie de varicela si scarlatina in Iasi

Ma scuzati ca ma intind, dar am un moment de respiro si cum sa mi-l petrec daca nu cu voi??

Aseara pedalam de zor la bicicleta de camera si Matei ma intreaba:"Vrei sa fii slaba si frumoasa, nu-i asa?". "Da, mami, sa fii tu mandru ca mami arata bine". "Mami, nu vreau sa fii grasa ca femeile alea care au nascut mai multi copii".
M-am blocat... "Matei, oamenii sunt grasi pentru ca mananca mai mult decat le trebuie". M-a aprobat si m-a incurajat sa fac sport "sa fiu sanatoasa"
Ma gandesc ca asta e doar explicatia soacrei mele (care e obeza) si care i-a spus probabil ca ea e grasa pentru ca a nascut doi copii.
Ii baga in cap tot felul de chestii din astea, unele chiar aberante (sa nu stea langa televizor ca iese cineva de acolo si il prinde de cap)de o iau razna.

Gata, m-am racorit... saptamana trecuta am fost foarte aproape de divort din cauza ei, am dat un ultimatum barbatului si acum sunt in faza "sa vad ce iese". De asta eram suparata, faza e ca eu nu mai vorbesc cu ea de doua saptamani si azi am aflat ca vine in vizita.
Nu stiu cum sa procedez, nu vreau sa mai fiu slaba si lasa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele! Vad ca nu ati fost prea active in schimbul 3...
Am dormit din nou ok aseara, noroc ca vine sotul la noapte si ne intram in normal! Baie nu le-am facut impreuna, ci separat ca m-am gindit ca o sa-mi fie greu de urmarit unul si imbracat celalalt, dar l-am spalat pe Tudor in cada mare si a fost super-ok! M-am suparat ins ape Stefan - ieri de doua ori s-a scapat pe el - nu mai vrea sa-mi spuna cind ii vine pipi - se duce singur, isi ia oala, dar de cele mai multe ori isi da jos pantalonii, ciorapii, dar de chiloti uita si face in ei asa m-am suparat pe el, nu de alta, dar nu s-au mai intimplat accidente de foarte multa vreme, nici macar noaptea...mi-a parut rau dupa aceea ca am tipat la el (totdeauna imi pare rau dupa...) dar eram singura cu amindoi, ariciul urla si el de ceva asa ca mi-am iesit din fire...

Cristalina - pupam ochisorul Ioanei sa-i treaca repede! Rata la casa zici...ale mele vin pe data de 16...
Kim - pai si pentru asta exista regim, nu-i asa. Nu asta are si Andreea de Pupi sau am inteles eu gresit?

Mai, dar cu Dana-Ema-Speel nu vorbeste nimeni????

Sa nu uit - aici gasiti filmuletzul cu Tudor mergind de-a-busilea in stilul personal....

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Doamne cat e de frumos Tudor demential

Roberta, succes diseara la vizita sa fie asa cum iti doresti tu !
Eu regret atat de mult ca Giulia va creste singura ... incat as vrea sa avem bunici aproape, sau macar care sa o iubeasca , deci nicicum nu e bine. Intre timp s-a mutat si taica`mio in sat cu prietena asa ca stem singure ca cucu`.

Cristalina, sanatati va dorim




Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

L-am vazut pe Tudor si iar rad singura in fata calculatorului! Si ce frumos l-a tras Stefan!

DARIA, e greu in ambele situatii! Eu nu vreau sa imi influentez in nici un fel copilul dar din pacate are destui in jur care imi blameaza familia si probabil si pe mine...
Ma bazez pe faptul ca este un copil inteligent si va intelege mai tarziu...

Pot sa ma laud? Ne-au venit rezultatele la testele de inteligenta facute la sfarsitul anului trecut si cica am cel mai mare IQ de pe aici... Dar din pacate am o stabilitate emotionala slaba, sunt hipersensibila, incordata si dependenta de grup...
Sunt si multe "bune" in testul de personalitate dar astea descrise mai sus ma cam sperie pentru ca stiu ca e asa si ar trebui sa ma corectez pentru ca sufar ca un caine pentru orice...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata dragalaselor
iar nu am apucat sa vaz nicio poza noua, tot ma chinui sa recuperez la un moment dat
Robi, felicitari ptr rezultatele bune la test. poetu' e de top, ca de obicei.
Mitzu, sanatate multa de tot lui Tudor, sper sa ii mearga bine cu tratamentul!
Lia am scris ceva eu? nu m-am prins, lamureste-ma te rog.
Cristal sper sa treaca conjunctivita repede!!
Gabi si mie imi pare tare rau dupa ce ridic glasul lui Pat... uf. imi pare bine ca v-ati descurcat bine toti 3 seara.
ma duc sa mai citesc ceva.... ca e zi, deci donsoara Eva doarme... in orice pozitie si oriunde. noaptea in schimb.... trebuie doar cu ma-sa in gura
sa aveti o zi buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

na, azi am si eu timp de computer si voi nu.
am gasit si ceva poze facute cu copchiii asa ca le-am pus pe webshots: http://family.webshots.com/photo/2051444940088100014KIMdHR
ma duc sa le vad pe ale voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Doamne ce minunica mica Rox, sa-ti traiasca minunile. Ce frumos statea Patrick cu ea in brate

Io am tot uitat sa vi-o arat pe Giulik inainte de culcare




Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Mama, ce minune mica si frumoasa!!! Da ochii, ochii cum sunt?? Ca ai lui Pat? Pupam !
Inteleg ca printesa Giulika nu se poate culca cu buzele uscate, nu? Pupam si fata frumoasa cu fluturici pe bentita!

Roberta - misto ca va fac teste din astea, macar stii cum stai si pe unde "sa umbli"!

Iar de Stefan v-am spus ca asa il mai trage pe Tudor - noroc ca nu il trage foarte tare si ca ariciul nu se sperie, din contra, ride!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Roxi , ce scumpa este Eva ..si Pat ..fff important ..are o "misiune " acum ...
tu ce faci ? cum ti se pare sa mai ai un bb asa mic ... esti mai relaxata ?

Daria , Julia este frumoasa foc ... pupam ochii ei frumosi ..
Gabi , am ras cu lacrimi de Tudorica !!!!Coco al meu ... nu vrea sa se miste de pe loc in niciun fel ..nici rostogolit , nici taras , nici invartit ...mai asteptam ...

Roberta , felicitari ptr teste ... da ..asa e ..din pacate in ziua de azi se pune mai mult accent pe EQ ... Cica "lumea este a celor ce vor ..nu neaparat a celor ce pot "... au fost si la noi la munca niste teste EQ ,..dar eu am lipsit ...
soacrei ..da-i ignore !!!! ca nu se merita sa strici o familie asa frumoasa ptr ea ...

Cristal , rata la casa ne omoara si pe noi ..de fapt aproape juma din munca acolo se duce ..dar altfel , zau ca nu aveam cum ...

mai dar chiar asa ..ce-o mai fi cu Dana -Speel ???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

ahaaa, trebuia sa raspund la o intrebare ..
Lui Luca ii fac baie atunci cand e cazul ...asta insemnand , in general saptmanal ..dar mai sunt cazuri cand ii fac la 2 zile un dus ...daca transpira , se mozoleste de carioci , etc
vara , in fiecare zi ..ca-i transpira pleata ... si il spal pe cap chiar ...
lui coco , in fiecare seara ..
inca nu i-am imbaiat pe amandoi ...

Mergi la inceput