nasterea la crf 2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruthie spune:

Imi pare rau ca ajung mesajele mele asa greu.
Da au folosit samponul meu si prosopelul meu de baie. Ba mai mult, m-au intrebat daca vreau sa vad cand ii fac baita...asta in ultima seara de stat in spital.V-am scris in listuta respectiva lucrurile pe care chiar le-am folosit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruthie spune:

Incerc sa scriu cateva mesaje scurte ca sa apara in timp real.
Bine ar fi ca in spital sa aveti dupa voi cateva seringi si niste calmante. Mie asistenta mi-a zis sa-mi cumpar Ketonal. Eu am avut nevoie doar dupa ce mi-au dat doua fiole care sa ajute uterul sa se contracte. Sunt niste dureri ca la menstruatie, dar ceva mai intense. Ca sa nu ma doara nimic asistenta mi-a facut cate un ketonal dupa fiecare fiola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruthie spune:

Eu in timpul sarcinii am avut o infectie cu streptococ B. Am luat antibiotic, dar n-am mai avut timp sa repet analizele. In spital mi-au recomandat sa-i fac analizele bebelusului. Analizele( cel putin cele la cerere) se fac la un laborator particular...adica le-am platit. N-a fost deloc mult, cred ca vreo 30 de Ron. Pentru ca n-au fost foarte concludente, doctorita n-a vrut sa riste si ne-a recomandat sa-i facem un tratament copilului. N-am fost foarte incantata sa-i dau antibiotic din primele zile de viata, dar riscurile cu streptococul asta sunt prea mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruthie spune:

Am plecat acasa cu branula in manuta si ii facea sotul injectiile. A fost oribil. Pe bebe nu-l durea nimic da pe noi da. Pe sot il treceau toate transpiratiile...nu e obisnuit cu pacienti asa mici si mai ales bebelusul lui. Da n-am avut de ales.
La cateva zile am fost sa-i schimbe branula la maternitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruthie spune:

S-au miscat foarte repede, nu ne-au lasat sa asteptam...Plus ca in toata perioada asta pe doctorita puteam s-o sunam oricand.
Foarte important, nimeni n-a stiut sa sotul meu este medic, asta ca sa nu credeti ca a contat chestia asta. Au aflat abia la sfarsit cand ne-am luat la revedere. In timpul asta ne-am gasit o pediatra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruthie spune:

Mama, nu mai ajung odata la mesajul cu numarul 10. Asa ca scriu in continuare. Sper sa va fie de folos informatiile. Apropo de pediatra, gasisem inainde de nastere una, recomandata de niste prieteni foarte pretentiosi de felul lor si cu un copil foarte cocolosit si bolnavicios.
Am renuntat la ea in momentul in care am unat si nu mi-a raspuns. Am asteptat aproape doua ore sa dea un semn. N-a facut-o asa ca am trecut la urmatoarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruthie spune:

Asta ar trebui sa apara in timp real. V-am povestit vrute si nevrute pana acum. Sper doar ca nu v-am plictisit cu prea multe amanunte. A, scuze pentru greselile din mesajele anterioare ( va povestesc scris dezlegat....ce rusine!!!!!!!!!) dar m-a iertati. In timp ce scriu ma conversez si cu Luca.
Va raspund cu drag la orice intrebare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zodie_de_foc spune:

Ruthie, esti foarte draguta ca ne-ai povestit cu lux de amanunte.
Sa fiti sanatosi si tu si bebe si taticul.

Din ce au povestit fetele pe aici mie imi inspira foarte mare incredere acest spital.

Numai bine!

Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruthie spune:

vreau doar sa corectez..."ma iertati"...nu stiu ce naiba am cu cratima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Ruthie, multumim frumos de detalii. Repet, suna bine totul.
Eu n-am chef de facut injectii; si la prima nastere am scapat de ergometul ala de se face pt contractii (ar fi putut sa-l iau oral, dar dr a zis ca nu-i nevoie si chiar n-a fost); eu am o mare frica de injectii, asa ca va dati seama ca prefer sa strang din dinti decat sa ma intep. Oricum o sa vb cu medicul meu.
Sa va bucurati de bebe si sa fiti sanatosi si voi si puiul vostru.

Loredana 13+ Roni-Cristian08.02.2007

Mergi la inceput