Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna moni!numele meu e aleesicoo.. pana acum m-ai botezat de 2 ori aleesicaa.....ok astept sa ma treci si pe mine pe lista.. si sper k mama mea sa isi revina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

ete scuza-ma dau mielu' da alesicooo e parca ai striga leanooo
Sper ca nu te superi io's mai zuza de felu meu



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
6+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonagabri spune:

Buna fetelor am vazut ca listuta a crescut ,bun venit fetelor noi,si sedere placuta pana la termen,de noi ce sa va spunem avem greturi ,dam la rate an fiecare zi chiar si de 3,4 ori pe zi ,an rest totul bine ,saptamana viitoare mai facem o ecografie sa vedem ce mai face bebe va pupic pe toate 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

nici o problema moni... eu c sa mai zic ... la 22 d ani sunt si mai zuza.. si uite k un copil face un copil....sa ma treci acolo la listuca.... eu cu bebe nu avem probleme noi nu damla rate in skimb vrem sa dormim mult o sa iasa un puturos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex1405 spune:

Tocmai m-am epilat pe picioare cu epilatorul si nu am simtit durerea altfel decat de obicei. Stiam ca sunt mai "nesimtita" de felul meu, dar se pare ca nici sarcina nu reuseste sa ma mai sensibilizeze.

Bibicu' mik
www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbums.do?ownerId=14507677" target="_blank">Noi - momente frumoase din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Alex1405, am vrut sa ma uit pe pozele tale, dar nu se vad.Cred ca ai uitat sa le faci publice.
Monica, la tine se vede din poze ca esti zuza! Si mie imi place sa dansez pe mese!
A, si am vazut ca ai fost in Thasos vara trecuta. Si eu am fost, pe la inceputul lui iunie.
Cum te simti azi?
Alesicoo, iti garantez ca daca ramai cu noi nu o sa ai nici o problema cu bebicul. Eu nici nu am mai citit cartea Mama si Copilul, mi-a fost de ajuns ce scriau fetele pe forum. Si daca ai probleme, vi repede si bagi aici o intrebare, si se rezolva! Cu mama ta stai linistita, ca sigur o sa-i treaca supararea. Asa sunt ele , mai de moda veche. Si eu m-am maritat de gura ei, ma suna zilnic sa-mi spuna ca e rusine sa traiesc cu barbatul nemaritata. Si sa vezi ce teorii imi zicea pe vremuri, ca trebuie sa ma marit virgina, ca altfel nu mai am voie sa port rochie de mireasa alba, si tot asa!
Devylla, eu pe tine te stiu, ca citesc pe la cealalta odisee de-a ta! Vreau sa te felicit pentru premiul castigat cu poza de la nunta, l-ai meritat pe deplin!
Ioanact, sa-ti fie de bine plimbarea! Eu ma simt asa de rau, ca nu imi vine sa mai ies din casa deloc. Doamne, de-abia astept sa treaca perioada asta naspa de greturi. Plus ca imi vine sa maninc numai dulciuri, asta ca tot am tinut cura de slabire si eram si eu mandra de mine!


Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 6+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

ms cris.. o sa treaca toate necazurile sunt convinsa..apropo stiti cmva dak voi merge anul asta la mare il va afecta soarele p bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex1405 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Alex1405, am vrut sa ma uit pe pozele tale, dar nu se vad.Cred ca ai uitat sa le faci publice.

Sunt publice, am verificat.... O sa incerc sa mut din ele pe photobucket, ca-i mai comod asa....va anunt eu cand reusesc sa fac schema asta...poate imi pun un film si ma ocup si de poze, ca nici eu nu am chef de iesit. Iar Tora (cateaua) saraca se tine dupa mine prin casa si eu nimic...cu laptopu' in varf de pat .

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana
A, si am vazut ca ai fost in Thasos vara trecuta. Si eu am fost, pe la inceputul lui iunie.

Eu pe la jumatatea lui iulie, cu finii in luna de miere (de fapt gasca mai mare, sa aiba si ei parte de intimitate)


Bibicu' mik
www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbums.do?ownerId=14507677" target="_blank">Noi - momente frumoase din viata
www.sardog.ro/" target="_blank"> Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

salutam burticile fericite

Am lipsit 2 zile si s-au schimbat 3 capitole ....  asa da viteza la scris. Dar am citit tot din urma.Multumesc ca m-ati pus pe listuta si ca mi-ati raspuns la intrebari. Deocamdata nu mai merg la gym, am sa intreb doctorita cand am dreptul sa fac ceva exercitii . Mi-am luat programare la doctor dupa lupte seculare (am incercat la vreo 50 de doctori pana m-a primit si pe mine cineva, asa e aici in Montreal) si voi merge marti, ceea ce e foarte rapid. Va invidiez ca voi ati facut deja ecografii si ati auzit inimioarele bebicilor. La minne simptomele sunt in continuare slabute, dar ma multumesc cu orice mic semn de sarcina. Mi-e frica in continuare sa nu pierd sarcina , probabil de asta imi si doresc sa am mai multe simptome (vezi greturi si alte bucurii de genul asta).

va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns THEA22 spune:

Salutare, Monica si fetelor!

Te-as ruga sa ma "oficializezi" si pe mine pe lista de viitoare mamici. UM: 22.12.2008, DPN:28.09.2009.

Cu drag si urari de bine...

THEA22

Mergi la inceput