Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

buna fetelor m imi cer scuze ca dau buzna peste voi dar vroiam sa vorbesc cu
aleesicoo , vreau si adresa ta de mess dar trimite-o pe Pm daca se poate vreau sa vb cu tine


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)

Album poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex1405 spune:

Asta se invata, stai linistita. Uite cate prietene care te vor ajuta cu sfaturi ai aici, la odisee.
Eu am o prietena care a crescut copilul singura, pt ca mama ei e departe, iar cu soacra nu prea se intelege si nu s-a implicat deloc. Abia la cateva sapt ale copilului a invatat-o o asistenta la circa de care apartine cum se curata corect nasul unui copil, ca al ei saracu' nici nu putea sa respire de mucuti, iar ea nu stia ce sa-i faca...
Asa ca vezi, ea avea mult mai putine informatii si tot s-a descurcat. Tu de ce nu te-ai descurca? Ai opt luni la dispozitie in care poti invata multe....macar in teorie.

Bibicu' mik
www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbums.do?ownerId=14507677" target="_blank">Noi - momente frumoase din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex1405 spune:

danybv, am aruncat un ochi prin pozele tale. Scumpi foc nazdravanii! Iar Maria are niste ochi si-un zambet care m-au topit pur si simplu...

Bibicu' mik
www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbums.do?ownerId=14507677" target="_blank">Noi - momente frumoase din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

dany ti-am trimis adresa de mess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

astept sa intri pe mess

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)

Album poze

Spuneti NU www.avort.ro/" target="_blank">avorturilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

nici nu ma pot bucura de bebe pt k mama mea e impotriva zice k sunt prea tanara si ca imi inkid viata ... kestii din astea .. ce fac ?

Bine ai venit printre noi. Sarcina usoara si bebe sanatos si mancacios..
In leg cu mama ta, eu zic sa nu iti faci griji, tu si cu sotul tau hotarati daca vreti sa aveti un copil sau nu..si daca vi-l doriti il veti avea..faptul ca nu stii de ce plange bb, de ce nu doarme etc..astea se invata..eu cand am nascut-o pe Ioana nici nu stiam sa o in tin brate..dar am invatat cu timpul..ai sa vezi ca o sa fie bine..Eu zic sa nu te m intristezi sa nu ii faci raul bebelusului, toate starile tale ii transmiti lui.Te si ai grija de tine si de bebe.

ALBUM

Primul incisiv central de sus - 18.01.2009
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Am plecat afara cu Ioana, e asa de cald si frumos..tb sa profit de vreme..Va si vom vb m tarziu.

ALBUM

Primul incisiv central de sus - 18.01.2009
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Alesicoo ai 22 asa-i?Pai eu la varsta ta am nascut-o pe Erika.Deci nu esti deloc prea mica,sau nepregatita.Iar mami tau iti va iubi nepotul sau nepoata mai mult ca orice pe lumea asta.Ai sa vezi!
Sa ai un copil este cel mai minunat lucru pe pamantul asta lasat de D-zeu.Iar dat faptului ca esti tanara,jos palaria pentru curaj.
Te vei descurca de minune cu noul nascut.Odata cu nasterea,te vei naste si tu ca mama,vei avea instincte materne necunoscute pana atunci,va fi puiul tau si vei sti foarte bine cum sa il ti,cum sa ii schimbi scutecul,cum sa il hranesti s.a.m.d.


"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

fetita ta Erika e fecioara k simine.. eu sunt nascuta pe 30 aug... treaba mai nasoala este k deocamdata nu sunt casatorita...asta o intriga pe mama mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buuna dimineata

In primul rand sarumana cui a facut capitolu nu mai eram deloc in stare aseara, am pus cornu in perna si am picat instantaneu trecuse demult ora mea de nani. CUm zice si devylla, ora noua impreuna cu bebeii...

Ioana, din pacate mai apar si greseli, uneori le trec pe fete de la serviciu si ma grabesc sa nu ma prinda sefu si probabil mai gresesc, asta este, se intampla. Voi modifica.

aleesicaa, nu esti inca pe listuta pentru ca nu am facut eu capitol nou si nu am intrat sa modific. Am datele tale si vei aparea imediat . Cat despre cazul tau, sa sti ca am avut un caz si anul trecut la odisee iar "pustoaica" impreuna cu fetita sunt super ok. Intamplator stam aproape si chiar ne vedem. Ai sa vezi ca mama ta o sa fie super incantata de nepotel.

alexa mea culpa, voi modifica



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
6+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput