Bobocei de septembrie-octombrie 2008(41)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

andy.p multumesc de parola








mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Fetelor, va scriu acum si apoi ma apuc sa recuperez ce am pierdut de ieri pana acum.

A mai folosit cineva ADVANTAN MILK??
Lui bb i-au trecut petele dupa 3 zile de utilizare apoi acum iar au revenit.
A venit dr de familie ca i-am facut vaccinul acum jumatate de ora si mi-a zis ca advantan e mai tare ca elocomul si .. totusi sa-i dau in continuare pana ii trece iar ........!!!!!!Dar eu am citit pe prospect ca 3 zile trebuie amdinistrat ..
Vreo parere va rog!!


de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Luminita nici noua nu ne trece sughitelul fara lamaie. Si daca incerc sa ignor sughitul incepe sa urle piticoanta si urletul se transforma rapid in plans.

Numai ca mai nou nici lamaia nu mai are efect.

fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

D, eu zic ca nu esti o mama denaturata, se poate intampla oricui! cand ma gandesc ca asa fac si eu... trebuie sa fim mai atente, dar chiar daca se intampla, nu inseamna ca suntem mame denaturate. hai, curaj, asta o sa fie o lectie pe viitor.

Ref la mesajul nausicai.... cred ca in mare ai dreptate draga mea, dar depinde cum privesti lucrurile.... ca daca in momentul in care esti pe forum copilul iti doarme, sotul e la job sau doarme si el... tu nu vrei sau nu ai chef sa faci altceva si chiar iti face o reala placere sa intri pe forum si sa te informezi si delectezi in acalsi timp, de ce nu ai face-o?

Pentru mine forumul e singurul moment de respiro, e ca o cafea bauta cu prietenele, cafea pe care n-am mai baut-o de vreo 6 luni de zile..... (am stat vreo 3 luni in casa pe final de sarcina...), e ca o cafea gen... biblioteca daca vrei, caci ma informez, aflu fff multe si ma si delectez... Pana la urma, depinde de noi cand si cat stam pe forum si daca neglijam sau nu pe cineva intre timp... oricum, e bine ca ai luat o decizie care te multumeste si te linisteste! iti multumesc la randul meu pentru gandurile impartasite, caci am invatat multe si de la tine!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Aloha si de la noi!
Sunteti de groaza... citesc ce scrieti, zic ca ma duc sa mai spal o vasa sa-mi adun neuronii sa scriu si eu, mai gasesc niste pagini de citit, se trezeste buburuza, mancam, ne jucam, chiuim si alte alea si tot asa.. .nu mai ajung sa scriu. Sau ca acum, scriu, dar cam uit despre ce era vorba in propozitie.
Multumim fetelor de complimente, nu mai nominalizez ca sigur uit pe cineva. Azi am pozat copiii: bestia blonda si bestia bruneta Mai sunt cateva cu protagonistii pe acolo :)

Dupa cum zicea si Ramo, am fost ieri in parc, eu "le-am agatat" pe fete, ca am ajuns mai tarziu si nu pot sa zic decat ca mi s-a deschis apetitul, mai vreauuuu

Vecinico imi inchipui ca nu de placere te duci la birou, da' lasa ca vine vremea faina si sa putem iesi si mai pe seara cu bebelachii

Dyanira eu cred ca e vorba de o confirmare a faptului ca esti obosita si nimic mai mult. Cred ca aici pe forum am citit o vorba, tot despre cazaturi fiind subiectul: obisnuieste-te ca de acum incolo tot va cadea. Poate iti suna cam aiurea, dar e un mod de a te ruga sa nu te mai invinovatesti atat. Eu pe a mea era sa o scap pe jos din brate, o tineam pe picioare (eu pe fotoliu, cu picioarele pe un scaunel, ea pe o perna pe picioarele mele) si cand s-a rasucit odata era sa zboare direct pe jos, abia am prins-o de un crac. Astea sunt accidente si se pot intampla. Uita-te in oglinda si spune-ti ca esti cea mai buna mamica pentru copilul tau, suna si o prietena si spune-i sa-ti faca un compliment eventual, sau sotul... depinde care se pricepe mai bine la niscaiva vorbe frumoase

luminita pe bune, am tot vrut sa-ti zic cat ma minunez cand vad cum ai timp de de toate cu 2 bebei, la fel de solicitanti da' nu pot decat sa raman cu gura cascata de admiratie. Io cred ca ma impuscam de mult, parol. Si eu am unul dintre cei mai cuminti copii existenti, io prea am stiut ce e aia puseu de crestere... Am si eu o curiozitate personala, daca ai chef sa-mi raspunzi: baita le-o faci in acelasi timp la amandoi, sau pe rand? Ne povestesti cum decurge ritualul, ca sunt taaaaaaare curioasa.
Ma duc sa ma mai gandesc ce mai voiam sa zic...

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Citat:
citat din mesajul lui iriss_04

"superbebe descopera!" e vol III?



Nu, "superbebe descopera" e volumul II, dupa "superbebe priveste" (vol I) la care se uita Eliza chiar acum!

Poze cu printesa www.youtube.com/watch?v=0tskgolNMA8&feature=related" target="_blank">Eliza se joaca www.youtube.com/watch?v=TERVOjgU6Ys&feature=related" target="_blank">Eliza invata sa vorbeasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Fetelor, dragelor,
Sa va povestesc ceva:

Dar eu, de acum incolo, o sa intru pe forum doar atunci cind o sa am ceva sa va spun sau sa va intreb si o sa va rog sa nu va suparati pe mine daca va intreb de lucruri care s-au discutat si rasdiscutat deja, si daca nu raspund la intrebarile voastre si daca nu va felicit la trecerea lunitzelor pentru puii vostri.

Imi sinteti tare dragi toate, si consider forumul un prieten bun. Un prieten pe care il mai suni din cind in cind. Dati-mi va rog PM daca vreti sa ma intrebati ceva.

Va pup




multi ..multi

cred ca forumul creaza ceva dependenta ...asa ca e bine uneori sa ne mai desprindem de el ...
eu una imi amintesc cit de activa eram acum doi ani dupa ce il nascusem pe Stefan...acum mi-e din ce in ce mai greu sa intru ...dar recunosc ca ii cam duc dorul ...asa ca atunci cind prind o "fereastra mica"..intru macar sa citesc ..daca nu reusesc sa scriu..

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Anamona ms mult de aprecieri si voi sunteti superbe

Fata mea mananca 120-150ml la o masa...cand mananca cereale ii pun 120ml, uneori noaptea mananca si 150ml asta dupa cateva ore de somn bune.

Ramo La Multi Ani pentru sotz

Dya mamica speriata, imi e o frica de mor sa nu cada si a mea din pat

Ies ca au tabarat amandoi pe mine...sper ca diseara sa pot citi ce ati scris pupici multi


fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Nausica foarte frumos ce ai scris tu acolo.

Dya piti a picat cred ca fff devreme, avea vre-o 2 luni, nu s-a rasucit, pur si simplu a alunecat. Am luat-o, am verificat-o, cu mult calm ca sa nu o sperii si sa planga aiurea. Nu avea nimic asa ca am zis Doamne ajuta ca e bine si de atunci pur si simplu sunt mai atenta.
Mai nasol a fost cu soata care tot urla la mine ca sa sun la doctorita sau sa ducem copilul la spital, am zis ca daca are vre-o indoiala ca nu e ok e liber sa sune sau sa mearga cu copilul oriunde, eu sunt sigura ca nu are nimic.

fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

iriss in principiu 80 ml/masa e putin la un bebe de 4 luni, dar e o chestie relativa: unii copii mananca mai mult altii mai putin, la o masa mai mult la alta mai putin.
Copilul meu mai mare pe la 4luni 1/2 manca tot cam 80-90 ml constant, la fiecare masa, dar crestea asa ca l-am lasat in pace. Cu toate ca eu eram stresata.

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput