Bobocei de septembrie-octombrie 2008(41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Fetele, stie vreuna din voi unde e spitalul Caritas? Imi explicati si cum se ajunge acolo, eventual? Am o prietena care are probleme cu bebe din burtica si e internata. Zicea ca e posibil s-o tina 6 saptamani in spital daca bebe are sanse sa supravietuiasca, daca nu, i/l scot si atata s-a mai chinuit si a mai pierdut si o sarcina inainte de bebele asta Poate da Doamne-Doamne si bebele e bine.

Poze cu printesa www.youtube.com/watch?v=0tskgolNMA8&feature=related" target="_blank">Eliza se joaca www.youtube.com/watch?v=TERVOjgU6Ys&feature=related" target="_blank">Eliza invata sa vorbeasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

moooaaaa, da ce v-ati tras toate umbre si lumini la ID!!! Felicitari.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Nu pot sa nu impartasesc cu voi cum face Edi cand vede bibele, cum face Edi cand ii iei bibele..., sa mai ziceti voi ca nu sunt huni!, ce mesaj transmite Robi - cum sa nu-l ascult??? - si inca una si una!

Adicatelea, am pus poze noi.

ada, vreau si eu sa pape ai mei mai mult..... macar 180....of, lasa, ca pana la scoala mai e!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Leah, asta e adresa, vine cum intri de pe bulevardul Unirii pe Traian.

Au site, si pe site e si harta: http://www.s p i t a l u l c a r i t a s .ro/harta.html

Bucuresti
Str. Traian Nr. 29, Sector 3
Tel/fax. 0213220205

am bagat spatii ca mai sti? fac reclama ilegala la spitale.



Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leah

Fetele, stie vreuna din voi unde e spitalul Caritas? Imi explicati si cum se ajunge acolo, eventual? Am o prietena care are probleme cu bebe din burtica si e internata. Zicea ca e posibil s-o tina 6 saptamani in spital daca bebe are sanse sa supravietuiasca, daca nu, i/l scot si atata s-a mai chinuit si a mai pierdut si o sarcina inainte de bebele asta Poate da Doamne-Doamne si bebele e bine.

Poze cu printesa www.youtube.com/watch?v=0tskgolNMA8&feature=related" target="_blank">Eliza se joaca www.youtube.com/watch?v=TERVOjgU6Ys&feature=related" target="_blank">Eliza invata sa vorbeasca

Blogul meu pentru mamici si copii



sunt un dezastru al orientarii in Buc, nu te pot ajuta.... imi pare rau de prietena ta, sper totusi sa fie totul bine.

of, si eu care tocmai vroiam sa trambitez in gura mare ca am o prietena care naste as we speak...

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Leah uite Spitalul Caritas, multa sanatate

http://www.ghidul.ro/index.php?menu=firma&FirmaID=3669

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leah

Tocmai ne-am intors si noi dintr-o plimbare la piata si iar am scapat la chioscul de ziare M-am intors victorioasa cu revista Baby cu dvd "Invata sa te joci cu copilul tau. Primii 3 ani" si revista Super bebe cu dvd-ul "Superbebe descopera" la care se uita foarte interesata Eliza acum.
Si daca tot vorbeati de cantarit, eu n-am cantar de bebei, ca n-am vrut sa dau in mania cantaritului. Dar...tot o cantaresc asa: am cantar electronic de persoane si ma sui eu pe cantar, ma cantaresc, apoi o iau pe ea in brate la popoul gol si ne cantarim impreuna. Diferenta e evident greutatea ei

Poze cu printesa www.youtube.com/watch?v=0tskgolNMA8&feature=related" target="_blank">Eliza se joaca www.youtube.com/watch?v=TERVOjgU6Ys&feature=related" target="_blank">Eliza invata sa vorbeasca

Blogul meu pentru mamici si copii



"superbebe decopera!" e vol III?

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Sa stiti ca eu chiar sunt o mama denaturata
Astazi la 11 inainte de masa Andrei a cazut de pe pat, nu stiu cum a reusit dar de fapt ce ma mir la cat se misca el si se invarte si vrea sa se ridice in 4 labe se taraie pe burta ca rama etc,.L-am pus la capatul patului si am mers la bucatarie sa ii pregatesc laptele si nu am apucat sa pun toate masurile ca am auzit un scancet cand m-am dus el era pe burta pe jos.l-am luat repede nu a plans prea mult, nu are nici o urma de lovitura nici vorba de cucui ca a cazut pe burta deci nu a dat cu capu, nu pot sa va spun decat ca si acum imi tremura mainile si picioarele.Doamne daca o fi patit ceva????
Am vazut ca vb decat mananca bebei el mananca 200-230 ml la fiecare masa 5 mese pe zi la interval de 4 ore, chiar daca e puseu el tot la 4 ore papa, pe el puseul il face nervos si agitat.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Luminita, Teo nu a baut niciodata atata lapte. Cel mai mare bibe si ultimul a fost pe la 11 luni, 250ml. Bea 2 pe zi, dim si seara la varsta aceea.
De atunci n-a mai vrut deloc... acum ce-l mai forteza tati sa bea 50-100 ml in cate o seara.
Iar cand era la varsta asta mica... nici pomeneala de asemenea cantitati. Si e mare, frumos si inalt si foarte foarte destept si fara prea multa mancare

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Fetelor, dragelor,
Sa va povestesc ceva:

Ieri am dat o fuga de 25 minute sa fac niste cumparaturi si, din fericire chiar cind eram in fata blocului, m-a sunat sotul sa-mi spuna ca Ania urla cit o tzin bojocii. Am urcat repede, am luat-o in brate si s-a linistit. Nu stiu ce-o fi avut, ea nu plinge mai deloc (trec zile intregi in care nici macar nu se smiorcaie), oricum asta a fost cea mai lunga criza de plins din viata ei, vreo 10 minute. Sotul meu a luat-o in brate, a incercat s-o linisteasca, dar cind a vazut ca nu merge de niciun fel, a pus-o in bouncer si a tras semnalul de alarma (m-a sunat pe mine).
Asta a fost un soi de introducere.

V-am spus, zilele trecute, ca am inceput sa-i dau Aniei un biberon noaptea, inainte sa ne culcam noi. E un moment tare linistit pentru mine acela, cind o tin pe Ania in brate si ea suge in somn, am timp sa ma gindesc la ziua care a trecut si la muuulte altele.
Si aseara ma gindeam ce timpenie e chestia asta cu lasat copilul sa plinga. Cit de minunat este sa stii ca iti poti potoli copilul doar luindu-l in brate si stringindu-l la piept, sau jucindu-te cu el, sau pupindu-l etc. Si ma mai gindeam aseara ce trista o sa fiu, peste ani de zile, cind Aniei o sa-i faca zile fripte cine stie ce neispravit, iar eu, oricit as vrea, nu voi putea s-o linistesc in niciun fel.
Si m-am mai gindit cit de repede trece timpul asta in care sint dependenti de noi, perioada asta in care sint mici si fragili si isi gasesc siguranta si linistea in bratele noastre.
M-am gindit si la tine, Dyanira, la cit de greu trebuie sa fie sa-ti plinga puiul neconsolat si tu sa nu-l poti ajuta. Trebuie neaparat sa-ti gasesti linistea cumva, sa iei o pauza si sa te intorci la el senina si calma.

Si acum va rog din suflet sa nu va suparati pe ce urmeaza sa spun.

Mi-a fost de mare ajutor forumul si am gasit aici raspunsuri la multe intrebari. Poate si mai important, pentru ca Ania s-a nascut mai tirziu decit majoritatea boboceilor, a fost ca am putut citi despre multe lucruri inainte ca ele sa se intimple si, astfel, fiind pregatita, am fost mult mai calma si mai sigura pe mine.
Dar mi-am dat seama ca tot timpul pe care il petrec pe forum, toate minutele si orele in care stau cu ochii pe monitor, sint minute si ore de care ii privez pe Ania si pe sotul meu. Si, chiar si asa, de-abia tin pasul, se scrie mult prea mult pentru timpul de care dispun eu.
Le admir pe cele care reusesc sa fie active pe forum, sa raspunda la intrebari, sa dea sfaturi si sa aiba, in acelasi timp, grija si de unul sau mai multi copii. (Luminita, jos palaria!) Le admir si le multumesc.
Dar eu, de acum incolo, o sa intru pe forum doar atunci cind o sa am ceva sa va spun sau sa va intreb si o sa va rog sa nu va suparati pe mine daca va intreb de lucruri care s-au discutat si rasdiscutat deja, si daca nu raspund la intrebarile voastre si daca nu va felicit la trecerea lunitzelor pentru puii vostri.

Imi sinteti tare dragi toate, si consider forumul un prieten bun. Un prieten pe care il mai suni din cind in cind. Dati-mi va rog PM daca vreti sa ma intrebati ceva.

Va pup

Mergi la inceput