Bobocei de septembrie-octombrie 2008(41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Mi-am mai amintit cate ceva.... bietul neuron, ce solicitat e...

Cristinel, ma bucur mult de Hari, ca ati castigat batalia cu suzi, sper sa dormi(ti) mai bine noaptea de acum inainte. Uf, sper sa treaca o data si dermatita asta, ca de cand va chinuiti... cu kk e mai bine?

Nerantula, tare ma bucur si ptr Gruia, ca e mai bine!!

Musette, cu siguranta e de la cantar. Am patit-o si eu.... stai linistita!

Laura

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Laura ies la raport cum sa nu. Am facut si poze la prima supica, ingrediente, puse la foc...acum astept rezultatul :)

Iriss saru'mana, ceapa nu o sa-i pun dar cartof i-am pus. Desi aveam un pitic cu cartoful...vorbind ieri cu Claudinna m-am "intors".

A dormit o ora, s-a trezit, a mancat 170ml lapte.
Peste vreo 2 ore ii dau supa crema de legume.



Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Filmulete cu bebe Edi
M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Babymom, merci ptr vestile despre cvadrupleti! Ma bucur mult sa sunt ok.

Muuh, ma rog pentru micul pui de om!

Daca nu e prea tarziu... nici ai mei nu beau ceai si nici apa. Si nici nu ma deranjeaza asta prea tare, ca vad ca nici pe ei...

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Nocom greu de spus daca nu vad. Teoretic Ambroxolul e bun ca fluidifica secretiile si le face mai usor de eliminat, dar eu zic sa nu te repezi inca. Mai bine mai asteapta cateva zile si daca problema persista du-te sa consulti un pediatru bun si relaxat care sa nu sara imediat cu antibiotic. Nu de alta, dar la astia micii nu e bine sa le dai medicamente dupa ureche.

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

multumesc mult babymom. Problema e ca flegma asta clicoasa (scuzati detaliile) persista deja de 4 zile, si se inneaca cand mannca si chiar in somn. Cand nu mai poate respira se ineaca si se trezeste urland! Pana acum am mers pe homeopate dar vad ca nu fac fata. Programare la dr avem abia marti si vroiam sa vad daca pot sa fac ceva pana atunc, ceva ce sa nu ii faca nici un rau.


Mai asteptam.

tks


later edit - poate niste aerosoli doar cu ser viziologic ar ajuta-o?

SCUZE DE INSISTENTE!!





mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Tocmai ne-am intors si noi dintr-o plimbare la piata si iar am scapat la chioscul de ziare M-am intors victorioasa cu revista Baby cu dvd "Invata sa te joci cu copilul tau. Primii 3 ani" si revista Super bebe cu dvd-ul "Superbebe descopera" la care se uita foarte interesata Eliza acum.
Si daca tot vorbeati de cantarit, eu n-am cantar de bebei, ca n-am vrut sa dau in mania cantaritului. Dar...tot o cantaresc asa: am cantar electronic de persoane si ma sui eu pe cantar, ma cantaresc, apoi o iau pe ea in brate la popoul gol si ne cantarim impreuna. Diferenta e evident greutatea ei

Poze cu printesa www.youtube.com/watch?v=0tskgolNMA8&feature=related" target="_blank">Eliza se joaca www.youtube.com/watch?v=TERVOjgU6Ys&feature=related" target="_blank">Eliza invata sa vorbeasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Raportam ca de aseara intraram in vestitul puseu de 3 luni. Adica, fimiu nu se incurca cu cifrele. La 3 luni fix.
A mancat la 12 si ceva aseara, din motive de parinti prosti, care nu s-au prins ca e puseu, au intarziat 10 min cu biberonul si a plans individul o ora de nu l-am putut opri nici ca sa manance.
Apoi, la 6 dimineata iar foiala. De obicei doarme pana la 7 jumatate.
Pe la 6 jumatate am vazut ca nu mai rezista si stiind lectia de ieri, am bagat repede. 210, volatilizati.
LA 10 jumatate, iar scandal, iar 210. La 14, iar scandal, iar 210. Sa vedem acuma cat doarme si cat il tine. Noroc ca tocmai am facut provizii de lapte...

Am iesit la plimbare cu marsupiul si umbrela. Cald. Si ploua asa de tare ca rapaia umbrela. De la zgomot a adormit si eu m-am balanganit pe stradute pana am obosit de spate.
Ah, ce vreau si eu revistele alea...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Cred ca nu mai merge Flickr.com :(
Offff si am vrut sa pun poze cu prima supa-crema (mai mult crema)

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Filmulete cu bebe Edi
M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leah

Tocmai ne-am intors si noi dintr-o plimbare la piata si iar am scapat la chioscul de ziare M-am intors victorioasa cu revista Baby cu dvd "Invata sa te joci cu copilul tau. Primii 3 ani" si revista Super bebe cu dvd-ul "Superbebe descopera" la care se uita foarte interesata Eliza acum.
Si daca tot vorbeati de cantarit, eu n-am cantar de bebei, ca n-am vrut sa dau in mania cantaritului. Dar...tot o cantaresc asa: am cantar electronic de persoane si ma sui eu pe cantar, ma cantaresc, apoi o iau pe ea in brate la popoul gol si ne cantarim impreuna. Diferenta e evident greutatea ei

Poze cu printesa www.youtube.com/watch?v=0tskgolNMA8&feature=related" target="_blank">Eliza se joaca www.youtube.com/watch?v=TERVOjgU6Ys&feature=related" target="_blank">Eliza invata sa vorbeasca

Blogul meu pentru mamici si copii



merci de pont, o sa plec si eu curand si chiar vreau sa le cumpar! nu de alta, dar tocmai ce mi s-a pus pata ca vreau sa-l vad pe tati cum se descurca cu gemenii...!!!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

VA ROG FRUMOS SA-MI TRIMITETI SI MIE PAROLA DE LA CONTUL COMUN PE PM!!!


MULTUMESC





mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput