FIV in Ungaria 50

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dent spune:

Laura Garner.eu am primit in loc de AC duphastone 10 zile.Estradiolul imi face probleme,e foarte mic,valori de menopauza,desi am ciclu lunar,la fix.Din cauza lui a trebuit sa intrerup fiv-ul in august.Si am putini foliculi,doar trei.Erau fete care aveau 8,9...

Aveti careva idee de ce se fecundeaza doar un ovul,daca sunt 3 foliculi maturi aspirati??? Dupa 24 ore mi s-a spus ca la unul singur se vad ceva modificari si asa a si ramas:un embrion cu 6 celule in ziua a patra. Oare care e cauza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

retam
da , ai dreptate acum am calculat si eu , ete aproape dublu pretul gonalului in HU fata de RO.O explicatie ar fi ca sunt mai bune cele de acolo decat cele din RO , in sensul ca este recunoscuta calitatea medicamentelor din HU.
dent
fiv pe natural inseamna o fertilizare bazata pe foliculul obtinut de tine natural , fara stimulare , care se punctioneaza , se fertilizeaza si apoi se transfera.Bineinteles ca vei fii monitorizata ca si la fiv !! Nu stiu daca dr.Zadori face asta dar eu zic ca poti intreba daca si asa mergi la consultatie.Avantajul ar fii ca platesti numai fiv-ul fara sa mai dai bani pe medicam de stimulare.
In legatura cu AC , ele se dau de regula pt ca ovarele sa stea in repaus 1 luna si se spera la un raspuns mai bun in luna urmatoare in care se face fiv.
Mai ziceai ceva de ovocitele tale , ca din 3 parca ai ramas cu 1.Poate celelalte au fost imature !! Dr nu ti-a dat nici o explicatie in legatura cu ele ?
multa bafta tuturor !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

[red]dent[/red Eu am facut fiv pe ciclu natural, cu dr.Zadori. Avantajul e ca nu mai faci stimularea. Din cate imi aduc aminte, am facut doar Ovitrell cu 35 ore inainte de punctie. Cu plata nu stiu cum mai e, eu am platit ca pentru stimulare si foliculometrie. Ca cica n-au preturi doar pentru fiv pe cale naturala.
Cat despre blastocist, eu stiu ca trebuie sa ai minim 5 embrioni ca sa-i duca pana la stadiul de blastocist. Dar cel mai bine e sa intrebi acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

dent cu cine ai mai facut fiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

LUCK,toti trei foliculii erau maturi,doar ca in ceEle 24 ore doar unul a fost fecundat. Probabil nu s-au placut spermatozoizii cu ovulele ( fac haz de necaz )Eram asa de sigura ca acel unu va fi bebe al meu, ca n-am mai intrebat medicul dc nu s-au fertilizat si celelalte ovule.Vineri voi primi raspuns la multe intrebari,abia astept.

ALA77, doar la dr.Zadori am fost pt FIV si in august si in decembrie. E tare de treaba!Tu tot la el mergi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

TEACDRN,din pacate eu nu stiu nimic despre ICSI.Rezultate bune pt FSH obtii si cu tratam naturist.Ti-au fost transferati toti 3 embrionii si nu s-a prins nici unul? Din cauza endometriozei probabil?Mie mi-a spus dr ca ar fi sanse mai mari la 35 ani,cu doi embrioni.Succes pe viitor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

CRISIS trecema daca poti si pe mine la aspirante vin dupa un fiv la tm la prof Munteanu reusit,sarcina pierduta la 6 iuni si 2 sapt fiv nereusit la debrecen dr BOTNAR ,voi face ET cu embrioni congelati la sf lui februarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Buna,

Am vazut ca s-a discutat de medicamentele pentru stimulare. Cred ca puteti sa le luati cu incredere din Romania, eu asa voi face din motive de pret, pentru ca acestea nu sunt produse in tara ci importate. Sunt curioasa de cine sunt produse cele din Ungaria...

Un exemplu, gonal f este produs de laboratoarele Serono, Elvetia.

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

DENT deocamdata iau o mare pauza, apoi mai vad eu cu cine am sa fac urmatorul fiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Garner

Dent, AC = anticonceptionale

La ce farmacii se pot gasi medicamente pt FIV (Gonal-F, Menopur, Ovitrelle, Cetrotide etc.) in Romania? I-am dat tema mamei mele sa se intereseze, dar ar fi mai usor cu putina indrumare de la voi. Sunt intr-adevar mai ieftine decat in Ungaria? Banuiesc ca din punct de vedere al calitatii sunt la fel, nu? Adica ma gandesc ca sunt facute de aceiasi producatori.

Multumesc!

Laura



Eu cand am facut IA in tara am luat GONAL F de la FARMACIA ACADEMIA - Str. Academiei, nr.35-37, sector 1, Bucuresti, telefon : 021/310.18.89, am sunat acum la ei si au pe stoc pentru ca sunt importatori directi. Pretul unei fiole de 75UI este 79 RON.
Din cate mi-au spus sunt probleme cu Ovitrelle vs Pregnyl nu se mai gaseste decat in cantitati foarte mici in tara.

Cand am facut al 2-lea FIv in noiembrie si eu am oscilat mult daca sa iau medicamentele din tara sau din HU. Am strans din dinti si le-am cumparat totusi din Ungaria cu toate ca erau duble ca pret.

Multa Bafta !!!

Klu 11+


Mergi la inceput