Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 27

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

MadyEr, imi pare rau sa aud vestile nu f bune! Dar in acelasi timp ma bucur sa vad ca ai avut vointa, ca esti optimista si ca ai reusit sa treci peste tot!
Ms de sfaturi, din punctul meu de vedere, e bine de stiut....
Ai niste fete superbe, sa-ti traiasca!

Laura, ai mare dreptate. Acum am ceva timp, ca sunt mici si cumintei, cand vor mai creste nu stiu cum o sa fac cu ei, mai ales singura... dar vedem, nevoia te invata si ne vom descurca!
Nu stiam de vaccine, ca nu-s chiar obligatorii, in schimb stiam ca daca nu le ai pe toate sunt gradinite/crese in care nu-ti primesc copiii....

Elenada, multumim de aprecieri!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

laraa, nastere usoara, refacere grabnica, copilasi sanatosi, superbi si mancaciosi. asteptam vesti de la tine.

mady, sa-ti traiasac blondutele. Superbeeeee!!!!


Fetelor, exista carucioare de o persoana care se prind unul de celalalt ca sa ii poata plimba pe amandoi o singura persoana. Oare m-am facut inteleasa?

cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

laraa, bafta!!!
Doamne, am niste emotii pentru ea...
cand a scris... "gata, am facut bagajul.. plec la spital"... a sarit sufletul din mine de parca eu trebuia sa dau buluc pe usa!!
Abia te-asteptam inapoi!!! maine seara, pe vremea asta, o sa-ti tii comorile in brate!...
Suntem alaturi de tine si-ti tinem pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland
Fetelor, exista carucioare de o persoana care se prind unul de celalalt ca sa ii poata plimba pe amandoi o singura persoana. Oare m-am facut inteleasa?

cu


da, exista, si pe mine m-a interesat problema, la vremea mea..
iei doua bucati carucioare de un bebel, cat mai usoare, dar ai grija sa nu fie si foarte ieftine, pentru ca-s tare proaste si se fac praf in cateva luni (stiu de la sora-mea). Si exista niste clame speciale pentru asa ceva, de prins carucioarele intre ele, de la chicco, cred.. Daca vrei iti trimit pe pm site-ul unde le-am vazut eu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Laura, nu stu ce sa mai cred cu lapticul asta.. intr-adevar ca ele papa detoate si-si iau tot ceea ce au nevoie din hrana dar, in luna in care Anita a tot baut cu biberonul si Miriam nu (ii dadeam cu biscuiti, in castronel - deci, teoretic, mai cosnsistent, doar ca erau cu 100 ml lapte mai putin; ca daca puneam prea mult lapte trebuia sa pun si mai multi biscuiti si nu papa tot. Si-asa se strange destul de mult in castronel). In fine.. vroiam sa spun ca in perioada aia Anita a pus pe ea mai mult decat Miriam, cu toti biscuitii ei iar in rest papau la fel..
ooff... nu stiu ce sa mai zic si eu.. Oricum ma bucur mult cand le vad ca beau laptic, pentru ca mie, una, nu prea mi-a placut si mi-e groaza sa nu semene cu mine.
gemenei ambitiosi! (bravo Biancai, apropo de intamplarea cu balonul!

Pupicei tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ophadina

Laura ma bucur tare mult ca ai intrat sa mai scrii despre copii tai.Eu visez cu ochii deschisi si nici nu concep sa nu se intelega bine si sa nu se iubeasca. Cand citeam despre copii tai deja il vedeam pe Mate incercand sa-i explice calm Mariei despre acel vitelus....in timp ce ea ...se juca cu sosetele tinand piciorusele in sus ( asta e noua etapa in evolutia lor...Matei calm, ardelean ca ma-sa, Maria...moldoveanca apriga care arunca cu jucariile peste tot si face taraboi ).
IonescuOana, problema mea e de fapt obtinerea acelei adeverinte de la finante, cu impozitul pe venit platit ca pfa....la directia muncii vor o detaliere lunara a veniturilor, la finante au doar evidenta anuala.In lege scrie ca se accepta o declaratie pe proprie raspundere dar la dir muncii zic ca nu e valabila.....si uite asa ma plimb pe la ghisee.
Gata ca scriu pe intuneric si bebeii dorm
Va pupacesc



OFELIA-ADINA, MAMICA MANDRA DE GEMENII EI, MARIA-DIANA SI MATEI-PETRU, 05.08.2008


Am scris un mesaj in seara resp. dar vad ca nu apare, cine stie de ce.
Ophadina, dar nu ai dovada platii impozitului din fiecare luna, un OP, o chitanta ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

elenada daca totul este in regula cand trebe sa nasti (si dr. vrea natural... multi fug si programeaza cezariana ) atunci de ce nu? Si mie mi-a fost teama de cezariana... cu toate ca mie mi-e si de o intepeatra... toata lumea s-a mirat ca vreau natural si nu cezariana... pt. mine a fost bine ce am ales Refacerea a fost rapida... si fara probleme...

Mady prin ce peripetii ati trecut... ati avut activitate. mandrele cuminti...
Despre relatia cu sotii... cred ca asa se intampla la f. multi in primul an dupa nasterea copilului/copiilor... Si noi am avut o perioada grea dupa fiecare nastere... a doua oara chiar vroia sa divortam Dar ne-a trecut...

Moniland exista cleme de prindere la chicco... "Clame carucior gemeni"
http://www.erachicco.ro/products.php?pid=37&pager=4




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Elyanne si la mine se uita lumea ca la extraterestru cand le zic ca eu prefer sa nasc natural.
O sa vb cu doctorul meu si sa vedem ce zice el. Eu am o sarcina obtinuta prin fertilizare si cica nasterea naturala e mai greoaie in astfel de situatii ca cica din cauza tratamentului de sustinere a sarcinii care la noi e destul de consistent colul devine rigid si nu se deschide si cica nici dilatarea nu ar fi ok. Si atunci nu inteleg de ce se face cerclaj si de ce spaima cea mare e sa nu se declanseze nasterea prematur.
Cred ca nu am sanse de natural dar pot sa incerc.
Super tare ideea cu clemele. Si mie imi trecuse prin cap asa ceva.

Oare fi nascut Lara?
Ii tinem pumnii.

elena +13

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Elyanne, multumesc de link. Astea se pot prinde la orice carucior sau trebuie sa fie sport?


cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

n-am inca vesti de la laraa.... am emotii.... am verificat tel de cateva ori... sper sa fie totul bine!!

in alta ordine de idei, habar n-am avut de clamele ptr carucioare... era tare bne sa-mi vina ideea inainte de a cumpara ditamai carutul de 17 kg..

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput