Mamici si burtici de Baia Mare (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Malinka, da, de pe Botizului e cam mult pana in centru, dar in zilele frumoase de toamna mergeam cu caruciorul pana in centru...la pas vioi nu ia mai mult e 35 de minute.Eu stau pe partea dreapata cum iesi din Sm spre Bm, aproape de benzinaria Lukoil, intr-o casa galbena...
Legat de Ungaria...noi am mers in Nyreghyhaza, ca e mai aproape...acolo este un centru de cumparaturi cu multe magazine: C&A, TESCO, TAKKO, BRANDON(asta e magazin numai cu lucruri de copii www. b r e ndon.hu)Daca nu prinzi sezon de reduceri (cum este acum de exemplu) preturile sunt cam ca la noi dar calitatea este net mai buna.Sora mea a fost week-endul trecut in Debrecen si si-a cumparat foarte multe lucruri dragute la preturi foarte bune...In Debrecen pe langa C& A, care mie imi place foarte mult, este si H&M, alta firma cu lucruri e calitate atat pt copii cat si pt adulti. sincer, nu stiu unde sa iti explic cum se ajunge la centrele aste a de cumparaturi..sotul conduce si nu-s prea atenta la drum.:)))
Ii faci pasaport la Marc? si pe mine ma bate gandul, dar nu stiu dc se poate sa-i fac pasaport individual, sau numai cu mine impreuna?
Uite un de la noi ca sa treaca supararea si sa aveti o zi frumoasa...
...Mult succes dc incepeti diversificarea...sa ne spui cum a fost.

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

Marc-Alexis

Malinka sa treaca supararea sau orice ar face sa-ti umbreasca ziua, las' ca pana la urma o scoti tu la capat cu diversificarea nu e musai musai sa incepi chiar azi, mai poate astepta o zi, si nu te mai agita ca Marc te simte si mai rau faceti

si eu azi sunt trista ieri socrul meu a suferit un infarct si acuma e la spital si inca nu e bine ma simt naspa ca nu putem face mai mult ca sa fie bine da ne rugam in continuare sa fie cum o vrea domnul...

anca81 te inteleg perfect, eu is in starea asta de aproape 3 luni de zile si inca tot nu papa, ieri i-am pasat legumele si cu lacrimi a papat 3 lg, asa cum zici si tu, a inceput sa planga de parca o durea cine stie ce da nu o durea nimic numai fitele's de ea

Mami de Stefania 11.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauco spune:

Anca81, in aceasi situatie sunt si eu. Am incercat sa-i dau branza , mar ras mai inainte si a urlat cat a tinut-o gura. M-am enervat si am pus-o in patut drept pedeapsa, a mai urlat vro 10 min si a adormit. Of, ma enerveaza la culme, mai ales ca incepuse sa manance. Acum ii fac o supica buna buna cu piept de pui, morcov, patrunjel, pastarnac, ceapa si dovlecel. Daca nici pe asta nu o mananca, nu stiu ce-i fac.

AdrianaSm, si pe mine ma intereseaza de unde din Ungaria ai luat tu Si eu vreau sa merg. Am inteles ca toate sunt mai ieftine: laptele praf, borcanelele cu mancare, cerealele. Si scaun de masa imi trebuie.
Eu am fost doar la Tesco in Matesalka.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauco spune:

Malinka, lasa, ca toate trec. Acum nu-i batut in cuie, fix la 5 luni. Poti incepe si maine, si poimane, oricand. Nu-i stres. Si mai ales ca esti indispusa, daca nu mananca, te enervezi si chiar nu-i momentul. Mai bine incepi cand esti si tu intr-o stare buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, ma bucur ca v-am intalnit ieri, un batalion de carucioare cu bebelushi super-dulci, 3 roz si 2 albastri. Ana, merci inca o data de carnet, abia astept sa-l completez. Chiar azi am fost la medicul de familie si am 100 cm in talie!! Ce numar rotund, tre sa-l sarbatoresc...cu dulciuri!

27
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Flavia si Clau, imi pare rau ca si voi sunteti stresate cu papa. Dar totusi, nu inteleg de ce nu vor, doar laptele asta praf e dezgustator, are gust oribil, ce le dam noi - adica mar, cereale, supica sunt muuuuult mai gustoase. Carla a papat in sfarsit la 12 150 de lapte, acum sa vedem cand va fi urmatoarea masa. Eu nu-i mai dau absolut nimic pana peste cateva zile. Mai nou suge tot ce prinde, paturi, prosoape, labute de ursuleti, pijamale, hainte, bavete. Daca o las singura in 2 minute e cu ceva super ud in gurita. Si atata se foieste si se intoarce pe toate partile... Agitat copil mai am

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

offf, offfff, offfffffff poi azi nu aud altceva decat probleme, probleme si iar probleme!!!voi ba cu mancarea, ba cu sanataea, ba cu supararea iar eu va zic doar ca de la mami am auzit o problema dezastru!!!noi stam in zona, adica stau ai mei, garii si aseara le-au explodat un transformator ce acoperea unele strazi precum garii, neptun, jupiter, o parte din bucuresti si la toti cei care au avut ceva in priza tot s-a facut praf!!!centrala, televizor, microunde tot!!! si la ai mei le-am lasat microundele si televizorul meu pana creste piti mai mare!!!si pac....s-au ars!!!si acu si-au pus centrala noua si pac s-a ars!!! deci azi e o zi cam blestemata!!!

Noi si fluturica Amelia



Noi si baimarencele

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Clipe de viata 2008" target="_blank">clipe de viatza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui melly23

iar eu va zic doar ca de la mami am auzit o problema dezastru!!!noi stam in zona, adica stau ai mei, garii si aseara le-au explodat un transformator ce acoperea unele strazi precum garii, neptun, jupiter, o parte din bucuresti si la toti cei care au avut ceva in priza tot s-a facut praf!!!centrala, televizor, microunde tot!!! si la ai mei le-am lasat microundele si televizorul meu pana creste piti mai mare!!!si pac....s-au ars!!!si acu si-au pus centrala noua si pac s-a ars!!! deci azi e o zi cam blestemata!!!

Noi si fluturica Amelia



Noi si baimarencele

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Clipe de viata 2008" target="_blank">clipe de viatza 2008


Asta da necaz, Doamne fereste. Ar trebui sa li se plateasca despagubiri.

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihor spune:

Imi pare rau ca azi e o zi atat de trista pe forum...prea multe probleme...sper sa isi gaseasca toate o rezolvare!

La noi nu e atat de grav...Sofia doarme binisor numai ca vrea TOATA atentia noastra...tot timpul trebuie sa facem ceva nou...sa o ridic in sus...sa o pun jos...sa ne jucam....sa dormim...totul trebuie impreuna facut Mi-ar fi placut sa fie vreme buna afara sa o scot la plimbarica....


Malinka ramane valabila intalnirea pt salteluta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

da de unde atata necaz!!!acuma au fost cei de la electrica la ei si au evaluat pagubele!doar la centralplaca ce s-a ars e 800 de ron!!!dar faza e ca tre sa repare oamenii si sa duca la electrica chitantza sa fie despagubiti!!!poi da de unde atatia bani??!!!sunt altii pensinari care de abia traiesc de pe o zi pe alta!!!de unde sa plateasca ei atatea!!!si colac peste pupaza s-a paralizat si bunica mea s-a paralizat pe partea dreapta!!!are diabet de vreo 6 ani!!!deci ....ceva s-a intamplat azi!!!ceva rau!!1prea mult ghinion....

Noi si fluturica Amelia



Noi si baimarencele

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Clipe de viata 2008" target="_blank">clipe de viatza 2008

Mergi la inceput