Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monica, da, da, da!!!! vreau carucior ROZ!
Hai ca glumesc, sa nu ziceti ca-s nebuna! Dar de cand eram mica visam sa am o fetita frumoasa cu parul luuung si codite. Pe mine mama m-a tuns toata viata baieteste si tare am suferit din cauza asta!
Deutzica si celelalte fete care mai iau utrogestan, eu le iau pe gura . Mie doctorul mi-a zis ca se absorb mult mai bine, si scap si de senzatia aia nasoala ca se scurge ceva din mine. Dar vedeti ca o sa cam aveti ameteli pana va obisnuiti cu el. Eu iau doua pastile odata si sunt ca drogata un timp.

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deutzica spune:

eu astazi am inceput in seara asta l-am luat pe al-II-lea si de dimineata chiar am sunat la dr. si mi-a zis sa il iau vaginal..si am citit si in prospect si acolo zice la fel...acum nu stiu ce sa zic..asa mi-a zis asa fac am incredere in ea
poate totusi o sa-i pun o intrebare luni


6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Deutzica, stiu ca asa scrie pe prospect, dar mie mi-a zis ca pot sa le iau si pe gura. Intreaba totusi medicul, mie mi se pare mult mai comod asa.
Fetelor, toata ziua ati vorbit de gemeni, si mie mi-a stat inima in loc la ecografie, pana am vazut eu cu ochii mei ca e doar unul singur! Data trecuta am vrut si eu doi odata, da' atunci nu stiam cu ce se mananca bebeii mici si plangaciosi non-stop!
Oricum, Mimika, felicitari, esti tare!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 6+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

salut fetelo

Hop si eu cu un test pozitiv ( de fapt 3), va rog sa ma traceti pe lista. Am citit ce ati scris voi pana acum si ma bucur enorm pentru toate burticile. Va doresc sanatate si bebici sanatosi.

Avand o sarcina pierduta la activ, as vrea sa va intreb cum se manifesta la voi simptomele de sarcina? La mine sunt destul de slabe: o usoara greata, sani mai sensibili si dureri de cap. Nimic accentuat si poate pare incredibil, dar imi doresc sa simt mai puternic simptomele. Deocamdata nici nu indraznesc sa ma bucur, dar o mica speranta a rasarit in suflet.

Am cautat informatii pe net si despre sportul in perioada sarcinii si unii doctori recomanda cu caldura sportul pe toata perioada sarcinii, iar altii sunt de parerea ca primele 3 luni nu ar trebui facut efort fizic. Voi ce credeti? Mi-e frica sa nu fac vreo prostie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

am uitat sa-mi scriu datele
DN: 24.06.1979
UM: 23.12.2008
DPN: 29.09.2009


merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutzu spune:

Un cald bun venit si din partea mea noilor burtici fericite: Roxxy, Delia, Cristina!

Fetelor, inca nu sunt hotarata la ce medic sa raman, am tot schimbat medici odata cu sarcinile pierdute anterior si deja nu mai stiu spre cine sa ma orientez. Am primit recomandarea acum pt dl dr. Radoi de la CMU sau dna dr Tutunaru. Are careva din voi experienta cu acesti medici?

Sunt stresata pana voi merge sa vad daca bate inimioara, saptamana viitoare pe 28 am prins programare si mi se pare o vesnicie pana atunci.

Pupici pe burtici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Neata fetele

Monica un pupic mare de la noi si multe pentru munca depusa pe acest topic.
Deutzica sanatate multa.
roxxy80 bine ai venit, sarcina usoara.
Miha daaaaa vreau balanta, tare nu as vrea fecioara, dar va fi cum va vrea Doamne Doamne.
Monica si eu abia astept prima intalnire.
si pe mine ma leaga multe de mamicile de fulguleti din nov- dec 2006. am prietene adevarate acolo, oameni care mi-au dovedit prietenia si care m-au sustinut enorm in momente critice. cu Adina f bolnava in spital zilnic ma sunau, imi trimiteau sms-uri, chiar imi printau tot ce se scria pe forum la subiectul nostru si imi aduceau sa citesc. sunt sigura ca si aici va fi la fel. pupici
cristina_ana
delia bine ai venit si sarcina usoara.
danutzu, Tutunaru e barbat.

eu sunt bine, fara simptome suparatoare deocamdata si sper sa raman asa.

o zi frumoasa burticilor


Raluca 5+ si www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Delia, bine ai venit, sarcina usoara si bebe sanatos,ma bag putin mai tarziu sa te adaug in listuta

danutzu mergi la acel doctor la care te trage pe tine sufletul

raluca, si pe mine m-au sustinut cand s-a intamplat tragedia si m-au sunat si m-au vizitat la spital. Este foarte frumos ce prietenii se leaga pe un forum



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
5+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Neata fetelor,

Si eu ewam apropiata de odiseea de iulie-august 2007 si de strumfii rezultati ulterior dar aici vad ca sunt deja mamici cu un al doilea copilas de varsta Alessiei sau apropiat (un anisor si ceva) si simt ca o sa avem muuuulte in comun legat de noptile nedormite de la inceput si de gelozia initiala a surioarei mai mari...(care ulterior va fi fericita.

Roxi, bine ai venit

Eu l-as recomanda pe Tutunaru pentru sarcini putin mai deosebite sau cu posibilitatea existentei unor probleme. Atunci cand este ceva de facut, o provocare ceva, e foarte bun. Si eu am fost pacienta lui o perioada lunga si mi-e drag. Pe Radoi nu il stiu de aceea nu ma pot pronunta.

Va pupam si o zi usoara


Clau 5+ si Alessia Maria 13 iulie 2007



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

felictari!!!!! Te cred ca avea forma de fetita .



Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Am fost azi la eco si raportez un samburel cu inimioara!!!! Asa frumos batea ea pe ecran! Avea forma de fetita!
Ma duc sa-mi fac o noua semnatura!

Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)




Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o tare emotionata





Mergi la inceput