Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

mda, ciudat...eu sunt optimista, mama mea e balanta si e optimista, Laura mea e balanta, mai am un nepot, un finut, am o familie plina de balante, incat sotul meu in septembrie-octombrie e terminat cu cumparatul si in special alesul cadourile....iar acum se mai adauga cineva la lista


Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997) si 6+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ma bucur din suflet ca ai reusit. Sa ne ajute Dzeu pe toate sa ajungem pana la 40 de saptamani si sa nastem usor.
E adevarat ca sunt norocoasa: raman si usor insarcinata si am avut parte de o nastere super usoara prin cezariana, de fapt de o recuperare usoara, fara dureri.


Citat:
citat din mesajul lui miha74

Seara buna!

gata am culcat piticul, am ajutat-o pe laura la mate asa ca pot sa ma destrabalez pe DC

multumim monica pentru noul capitol si pentru link-uri si pentru lista....faci o treaba de minune!
sa fie un capitol numai cu vesti bune si cat mai multe burtici!

selen80- cred ca deja ai lista luuunga cu analize. Depinde de medic intr-adevar...
Eu la 12 saptamani am facut si bitestul...ca sunt over 30.
si eu am facut testul de cuagulare, intr-adevar nu sunt multi medici care il recomanda...dar e important sa stii.

raluca_u - doar sunt balanta...si sunt foarte optimista si vad partea plina a paharului. Sa inteleg ca si tu vrei un copil balanta, asa-i?

roxxy80- bine ai venit! sarcina usoara iti dorim. Ce norocoasa esti! eu m-am chinuit pentru fiecare sarcina...si monitorizari la greu...dar uite ca am reusit din nou



Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997) si 5+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)





Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o tare emotionata





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deutzica spune:

Bine ai venit roxxy,sarcina usoara si bebel sanatos

intrebare: cat timp trebuie sa astepti pana mergi la baie dupa ce ai luat utrogestan?


6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Multumesc mult . Simt deja ca si acest grup de burtici mi se va lipi de sufletel. Trebuie sa recunosc ca asa de atasata sunt de fetele mele de la clubul scutecelor, ca parca mi se parea ciudat sa ma inscriu la o noua odisee. Dar acum imi pare bine ca am facut-o.



Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Roxxy, bine ai venit, sarcina usoara si bebitz sanatos. Te bag si pe listuta imediat.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
5+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica



Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o tare emotionata





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Multumesc


Citat:
citat din mesajul lui mimika

Roxxy, bine ai venit!!
Am ticker . pentru moni, care m-a ajutat


Mugureii mei


Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o tare emotionata





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns septoct2009 spune:

Roxxy, esti in listuta.

Te inteleg perfect cu odiseea. SI eu sunt f atasata de fetele de la odiseea de sept-oct 2008 si mi se pare foarte ciudat ca aici nu stiu inca pe nimeni. Anul trecut am fost cu cateva fete de la aspirante... dar eu sunt sigura ca ne vom lipi si vom petrece impreuna 40 de saptamani(defapt mai multe dar zic doar asa generic) frumoase la sfarsitul carora sigur se vor lega prietenii.

Eu una sincer abia astept intalnirile burtoaselor

SUnt eu monica nu m-am delogat. Me scuzati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Am fost azi la eco si raportez un samburel cu inimioara!!!! Asa frumos batea ea pe ecran! Avea forma de fetita!
Ma duc sa-mi fac o noua semnatura!

Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

cristina, vrei sa-ti pun carucior roz in dreptul tau



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
5+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

deutzica, m-ai pus in incurcatura. Habar n-am. Eu merg cand imi vine DIn pacate dimineata am o mare problema pt ca dupa ce il pun ma apuca treaba aia urata cu numarul 2 si... cred ca se duce tot sincer



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
5+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deutzica spune:

am renuntat intre timp su m-am dus la baie oricum trecusera 2 ore


6+

Mergi la inceput