*LMA*Puiuti de Randunici 2008!! (194)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

Alice,suntem alaturi de tine dar tu trebuie sa hotarasti
ce faci cu viata ta si cu al puiutilor
e inadmisibil sa te loveasca si mai ales cand ai fost gravida
dar si daca nu erai este un gest dupa parerea mea de neiertat
ce respect are fata de tine daca te loveste?
dar e un las daca loveste o femeie dupa parerea mea
numai ca e usor sa dai sfaturi de afara ,fiecare stie sa puna
in balanta tot ce au in comun
gandeste te ca tie trebuie sa iti fie bine in primul rand!!!

Luny eu iau acid folic pana in luna a 3 a de 5 mg-una pe zi
elevit nu prea am luat nici cu Eric ca am mancat multe fructe,cred
ca am luat 2 cutii in total pe timpu; sarcinii
cat despre somnul bebeilor,Eric doarme 4 ore ziua de la 12 -14 si de la 16 30 - 18 30 si noaptea de la 21 30 - 7 dimi
a si dupa laptele de la 7 mai dorme pana la 9
eu zic ca e destul de mult,dr zice ca poate si de la antibioticul
ce tre sa ia pana la 1 an

Zoze l-am vazut pe sufletelul blond cum rade in hohote,e demential

Naty si pe Iulia am vazut-o cat e de pupacioasa!

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Am vazut filmuletele cu Thea...absolut fenomenala! LA vorba seamana cu ma-sa, cu siguranta cat calm si cata fermitate ai in voce mai Alice...tre' sa vin o tura la Buzau sa-mi pun franceza la punct! Cred ca intr-o saptamana ma faci ca noua!


asa...azi am umblat creanga, m-am intalnit cu o prietena/colega care incearca sa ma convinga ca e bine sa fii doctor si sa ai salariu de 12 mil...si sa traiesti linistit din stiti voi ce ca nu vreau sa ma puna sa zic cuvantul cu pricina....
mi-am mai cumparat doua camasi din ultimul salariu de dr intrat pe card, promit ca-s ultimele, am probat 8 fuste la Dika si nu mi-a intrat fundul confortabil in nici una....bine ca am tate mici ca macar pot sa-mi iau camasi( desi imi trebe ceva si-n partea de jos!)


( Observati ca eu imi tot cumpar haine de birou, nicidecum tricouri si izmene de iesit in parc- deduceti ca inca mai spr la nici eu nu stiu ce!)

Asa....apoi am fost cu Surubul si sora-sa la carefura din Baneasa si la Ikea...s-a jucat ilinca in bile linistita si noi am mai cheltuit ceva discret...mi-am luat 2 tavi de chec( nu-nteleg ca am promis ca nu mai fac prajituri pana nu-mi intra fundul in fustele de la Dika!) si un organizator de fire ca sa strang cablurile de sub birou...cineva va fi nefericit dar speram ca ii va trece repede!

La Carefura Sebul s-a comporat exemplar, a furat pachetul de unt din varful cosului si l-a mancat cu ambalaj cu tot, noi am observat asta in dreptul casei...bine ca n-a mancat si codul de bare si cred ca tot magazinul a aflat ca pe fata mea o cheama Ilinca asa de tare si de multe ori am strigat la ea!

dau send si mai revin!




Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

blanka..(vezi ca ai confuzat, e vorba despre Ali) tu cum te simti?

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Clauimi pare tare rau ca Rebe totusi nu e bine Astept sa te intorci!
Sovi sa-ti fie bine si tie si lui samburica , ramane cum am stabilit
Clodute mai bine zi-ne despre tine
AliBia eu n-as mai fi stat nicio secunda cu un om care da cu picioarele in mine , oricare ar fi fost circumstanta, cu atat mai mult gravida ...chiar daca financiar inseamna un efort mare pt tine, linistea copiilor tai si dragostea din jur onteaza mai mult ca orice ban. Esti tanara si frumoasa, iti vei gasi cu siguranta fericirea
Adriuta buna ideea cu tava Motul se pastreaza, nu se arunca. Sa nu ma intrebi si de ce se pastreaza, e un obicei Iar soacra are probleme cu "mansarda" , eu de mult o banuiesc
Elara ce mult a crescut printesa "albastrica" Doamne ce ochisori frumosi are In filmuletul cu Vladutz, muzica din fundal nu-i din tarc , e un CD Altfel, tot muzica "aia" o aveam si noi !Si mai baga un ochisor mai des, ca chiar mi-era dor
Ioana nu pot sa spun ce-am ras Are stofa de Bethoven ma Deci compozitori avem, ascultatori avem putem sa ne privatizam
Zoze cum a numarat ea puii si mamicile Harnicuta ca intotdeauna
Revin ca nu mai tin minte tot ce vroiam sa spun



Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Bunnn, sa va povestesc. Dupa ce a vomat a doua oara m-am speriat foarte tare si am sunat pediatra. I-am zis eu frumos ce ma doare , i-am spus si de Razvan ca abia a scapat de enterocolita si mi-a zis ca foarte probabil a luat si ea in cazul fericit sau rotavirus in cazul nefericit... Doamne fereste, dupa ce-am inchis m-a apucat un plans sfasietor ...si de la oboseala cred ca azi a fost cumplit de maraita. Ne-am imbracat rapid si am plecat cu ea la Medlife unde am intrat imediat si mi-au controlat-o amanuntit in urletele ei bineinteles. Mai avea putin rebe si o plesnea pe doctorita , asa nervoasa era ca o intorcea pe toate partile. Dar vestea buna este ca nu are nimic nasol, este doar o viroza, are si putin rosu in gat. A zis sa-i dau mancarica oarecum de regim cateva zile, adica orezel cu morcovi, ceiut de menta, cereale cu orez. Si maine Milupa HN25. A zica daca se mai repeta sa mai verse sau sa faca diaree ( ea n-a facut deoc diaree ) sa ma intorc la ei sa-i faca analize. Si in noaptea asta sa-i dau ceiut , nu laptic si urmarita indeaproape bineinteles. Acum eu sunt stresata in continuare dar sper sa nu fie mai rau de atat... Azi la gandul unei boli serioase am cedat nervos si am plans o gramada cu ea in brate...ea se uita la mine mirata...Offfffff!



mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Sufletica si Gurita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

tuchi ai vazut de vasile?...vad ca ai intrat in era camasilor, eu nu posed niciuna!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

Alice
Ali am vrut sa scriu
eu un pic racita,bag in mine homeopate,ca altceva nu am
voie
Eric e inca cu muci dar e mult mai bine
i-am luat temperatura si a avut 37,5 in fund
e febra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

offf, Clau, bine ca nu e ceva mai serios...se face bine repede, ca e puternica, draga de ea!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Tuchi inca ma mai tavalesc pe jos de ras Stiam eu ca uitasem pe cineva si cand colo Esti dementiala dar eu n-am inteles din ce zicea fata aia sa traiesti ?
Alicesi tie vroiam sa-ti spun ca am inteles din prima ca nu zici intruna numai "telecomanda" Dar nu m-am gandit ca-i deformatie profesionala, ai dreptate! Ai grija cand te intorci la scoala, sa nu-ti scape "telecomanda" printre verzil si albastril
Blankar esti bine? Ca n-ai mai zis nimic de petele alea?
Mihuta ce bine ca existi Nu te-am mai vazut de mult!

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

blanka nu e febra, ce e peste 38,5 e de nurofen..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput