*LMA*Puiuti de Randunici 2008!! (194)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Oana, sa ai puterea sa depasesti acest moment dureros...

Luny, si mie mi s-ar fi parut suficient doar Elevitul. De fapt, imi amintesc acum ca am incetat sa mai iau acid folic dupa ce am luat Elevit, numai ca pe astea le-am luat de prin luna a2-a de sarcina, parca.

Ioana, maaaaama, da' ce pianist ai tu acolo!!!!:))))

Elara, multumesc. Si bravo pt puiuta ta cea sanatoasa! Asa sa ramana, ca asta e lucrul cel mai important in viata!

Naty, multumesc! Am luat Milumil in seara asta, voi incerca sa-i dau maine dimineata prima data, sa vedem.

Zoze, multam pt "reintegrare". Sper sa nu ma mai "dezintegerez".

Ali, esti tanara...eu prefer sa fiu mai transanta si te sfatuiesc sa judeci la rece de data asta, lasa sufletul, ca se repara...Bataia nu are nicio scuza din lume. Sper sa treci cu bine peste acest moment.

Eu mi-am facut azi de cap, fetelor...cine stie cand oi mai scrie o tona de mesaje..eheee...Noapte buna!


Luny, stiu ca nu te ajuta cu nimic, dar macar asa, ca sa nu fii singura: si eu am aceleasi nopti frichinite si agitate cu Thea, cum ai tu cu Mufa. Dar eu, dc as fi avut tzitzi, cedam si o tineam mufata pana se plictisea. Asa..mai o suzeta mai un biberon pe care nu-l accepta. Duminica s-a trezit la ora 4, de tot. Adica vb, stat in fund, plimbat...M-am facut ca nu o aud/vad si a stat asa mai scancind, mai protestand, pana la 7,30 cand am hotarat sa aprind becul. Da eu am fost franta si duminica am plans un pic, sa ma racoresc, ca-s obosita rau. Sper sa se termine cu noptile astea agitate, eu chiar imi fac griji uneori, ma gandesc ca si ea ar vrea sa doarma dar cu siguranta o supara ceva. Sa mai dau vina pe dinti cand situatia asta a depasit 4 luni? Habar n-am...

:))))Am scris un peseu mai mare decat tot mesajul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Alice, multumesc pt raspunsul despre gelozia la bb. Sunt cu ochii pe Sash, daca se repeta figura, ma documentez ce masuri sa iau.

sovi si delfinasul sasha 17Apr'08
si acum tiker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:



still alive.. dar nu am avut timp si loc la calc

LA MULTI ANI CLODUTE, VARUNA, CRISTINA!!! sanatate, fericire si tot ce va doriti voi! pt Clodute si sarcina usoara si bb sanatos!!

am vazut pozici si filmulete.. dar inca mai am cap trecut de recuperat!

am vazut ca avem o noua randunica! bine ai venit Sufletica!

am citit de noi mergareti!! BRAVO!!

send.. ca ma striga!


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic

In primele 3 luni SE IA acid folic obligatoriu, e mult mai important decat restul vitaminelor atunci!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!



stiu asta, dar ma intrebam doar daca e suficient ce e in elevit?..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Doamne, ce vesti proaste!

Bubu, condoleante, imi pare atat de rau. Doamne ce repede s-a intamplat, nu stiam ca-i chiar asa grav!

Ali, parerea mea e sa fugi departe de acest om ...Daca a dat in tine gravida fiind n-o sa se dea in laturi mai tarziu...ba chiar o sa fie mai rau...Parerea mea! Tu meriti sa fii fericita, dar n-o sa poti cu el.

Nici eu nu am vesti bune...ziceam ca e bine Rebe...nu a fost, a varsat de 2 ori azi mult, mult si am fugit cu ea la Medlife! Am plans si eu azi in nestire...Revin cu vesti, s-a trezit putin acum...



mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Sufletica si Gurita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Lunyiaca zic si eu ce mi s-a spus mie ...stiind ca-i tare la moda acidul folic am intrebat si eu doctorita care s-a uitat suspect la mine si mi-a spus ca-i doar o moda Ca acidul folic se gaseste in stare naturala in multe alimente si un om cu o alimentatie echilibrata nu are nevoie de supliment. Eu n-am luat nici acid folic si nici vitamine iar doctorita e cat se poate de "alopata" de felul ei Dar fii atenta, Vladutz nu vorbeste inca


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

alice nu pot sa-l tin atarnat de mine toata noaptea...partea cea mai nasoala este ca pe mine ma doare tare spatele si gatul/ceafa, si-s intepenita tare, ca stau numa pe-o parte in pat, cu el la san, cand se trezeste...si nu am ce face, ptr ca vrea sa stea mufat, am incercat sa-l adorm altfel si nu-i chip.. si sa stai asa,jumate de noapte, adunat...nu e deloc fun..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Lunyiaca zic si eu ce mi s-a spus mie ...stiind ca-i tare la moda acidul folic am intrebat si eu doctorita care s-a uitat suspect la mine si mi-a spus ca-i doar o moda Ca acidul folic se gaseste in stare naturala in multe alimente si un om cu o alimentatie echilibrata nu are nevoie de supliment. Eu n-am luat nici acid folic si nici vitamine iar doctorita e cat se poate de "alopata" de felul ei Dar fii atenta, Vladutz nu vorbeste inca


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

lasa coplilul in pace!revenim la psiho?..
chiar asa, MIHAAA!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

As zice buna seara....dar vad ca nu e buna!

Bubu, condoleante!Dumnezeul sa-l ierte pe taticul tau si sa se odihneasca in pace!
Cuvintele nu preau au valoare in momente de astea.....


Ali, sa nu accepti sa fii umilita niciodata! N-ai de ce! Si banui ca pentru copii ai accepta orice, insa nu cred ca fetele tale vor creste frumos langa un tata cu iesiri violente si o mama nefericita!
Cu siguranta ca in dragoste se pot ierta multe....depinde de fiecare cat poate duce!
Suntem alaturi de tine indiferent de decizia ta!

Clau, sa se faca Rebe bine!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

clau sper ca e mai bine Rebe..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput