Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (52)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

plici - deci azi aflam ziua cea mare

30+
poze

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Maria , ai fost super funny! Eu mai ajung down-there, dar cine stie ce va fi peste inca 2 saptamani! Si cu siguranta pe sot nu il pun sa faca asa ceva , desi suntem inca la fel de activi , nu ma incumet cu asa o rugaminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Am vazut ca vorbiti despre pozitia lui bebe, eu maine aflu exact cum sta si daca mai are loc sa se invarta - era destul de marisor inca de acum o luna.

Dar cred ca ce simt in partea de sus sunt piciorusele, se tot impinge in intaritura mea de la sutien

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

petra - eu kegel fac si o sa fac si dupa nashtere, dar masaj....nu,multumesc. oricum de taietura nu scap. ce rost are sa ma chinui in halul ala

30+
poze

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

Petra eu l-am pus o singura data, dar se lasa usor furat de peisaj si am sfarsit da! stiu e foarte frumos..... in teorie. dar eu fug acum de asta ca drecu de aghiasma. n-am nici o urma de chef. si in plus am ajuns si pe ultima suta de metri cand nu e f indicat. cum am de mers si 100 km pana la spitalul unde nasc, n-as vrea sa risc nimic. ma si dor toate cele. mai nou mi se intareste burta din orice miscare etc
il mai las si pe dansul sa "sufere" putin si sa spere in vremuri mai bune

Maria 34+ Casandra-Maria

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Bravo Aris pentru Kegel, eu fac la fel ca Maria, cand imi amintesc. Si nu stau prea bine la capitolul memorie

De ce spui ca nu scapi de epiziotomie? Stiu tipe foarte micute (nu ma refer la inaltime - mai ales ca stiu ca tu esti inalta) care au avut dilatatie suficienta chiar pentru bebei de 4 kg! Cred ca tine de piele, cat de elastica este... Cel putin asa am citit pe site-uri din afara, ca este bine sa discuti cu dr. ca sa stii daca practica in mod curent epiziotomia sau daca intai asteapta sa vada daca se poate si fara.

Dar mai povestim maine despre asta, sa vedem si care este parerea dr. meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

pai nici eu nu am vorbit cu doctorul dar stiu ca se face cu anticipatie la noi in tara. cumnatul meu mi-a zis ca orice medic prefera o taietura cu margini drepte ushor de cusut decat o ruptura, fie ea si mica si oricum isi da seama cam tarziu daca se dilata sau nu cum trebuie perineul, abia atunci cand capul e deja la margine.
oricum nu imi mai fac probleme, sa taie daca asa trebuie dar sa coasa frumos la loc ca jar mananca

30+
poze

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Multumesc si eu Adriei, care ne-a dat sfaturi despre viata cu BB! :)

ILINCA, mersi pentru lamurire! Abia astept sa imi calculez cati banuti iau...

INAPREDA, mie imi place numele ERIC si PATRIC. Mai imi plac Theodor, Mihai sau Bogdan. Sper ca sunt titi si pentru tine

MISHA, super filmulet. Daca am fi constienti de cat de important este sa oferi dragoste si intelegere celor din jur nu am abea nici probleme cu criza financiara, nici razboaie si ar fi muuult mai bine!

Fetelor, am vrut sa va spun ca eu cred ca e foarte important sa incercam sa relationam cu BBele nostru si sa i "simtim" chiar daca asta suna un pic psiho... Sau cel putin, pentru mine asa suna. Mi-e groaza de ce s-ar intampla daca am ajunge intr-o situatie in care din vina inconstientei unui medic sau a neputintei mamei de a reactiona la anumiti stimuli sau la lipsa lor... bebele ar pati ceva. Cum zicea cineva, cred ca trebuie sa ne incredem in Dumnezeu, care are un plan pentru toti.

Nu stiu daca mai tineti minte cazul Biancai Brad insa este ceva cumplit ce se intampla in acele momente...

Ca sa revin la sentimente mai bune, eu azi merg la oftalmolog sa vad ce ne zice cu Glaucomul meu - daca il ignoram si nastem natural sau trebuie sa il respectam! Maine la 10 sunt la nenea dr. de bebe sa vedem cum sta fetita mea. Asa ca, abia astept sa va dau vesti!!!

Pupici si hai sa ne bucuram de cat mai avem fiecare de purtat bebeii in marsupiu - pentru ca acum, sunt numai ai nostri!!!

28+ Brisees

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Numa magarul meu e invers:( Shtiam eu ca asa o sa fie de cand am incercat sa dorm pe stanga la 4-5 luni si facea scandal ca-l tin in cap. Nu se potolea pana nu schimbam pozitia
Pai in conditiile astea cum sa aiba chef sa se intoarca cu capul in jos in ultimele luni:(


28+ Damian Codrut Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Maya25

Am reusit sa recuperez in sfarsit ce-ati scris! Multumesc tuturor fetelor sufletiste care se gandesc la noi si ne incurajeaza.
Matrushca bun venit intre noi!
Alina.n, spre surprinderea mea, in afara de oasele bazinului cand trebuie sa ma ridic din pat si sa merg la baie nu ma doare nimic. Bazinul doare rau, este cand abia parcurg cei 3 m de la pat la toaleta. In schimb muschii, normal, s-au atrofiat rau, in special cei de la picioare. Este cand ma dezechilibrez din mers pt ca nu ma mai tin picioarele. Intoarcerea venoasa e deficitara, cand stau un pic in picioare, se rosesc tare in partea de jos, nu mai urca bine sangele inapoi. Nici nu-i de mirare: am intrat in a saptea luna in care singurele mele drumuri au fost la baie si la medic. Si mancarea vine la pat, nu mergeam eu in bucatarie pt ca nu pot sta pe scaun si oricum era un efort sa merg de 3-4 ori pe zi pana acolo cand eu eram tot cu amenintare de avort. Asta e!

Maya 31+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png
Doamne ce greu trebuie sa iti fie!Te admir sincer ptr tot efortul pe care il faci ptr binele printesei tale.Si eu care ma plangeam ca trebuie sa stau in pat acasa si nu pot iesi la plimbare.si mult succes in continuare!

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 28+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput