Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

Gabita mea termina acum in aprilie cura cu Broncho Vaxom si s-a simtit foarte bine (a racit doar de doua ori de la inceputul anului si in forme usoare, fara antibiotic).
Noi nu am facut cura de toamna anul trecut si de aceea pediatra Gabitei ne-a recomandat sa incepem in februarie, dar nepotica mea incepe acum in aprilie cura de Broncho Vaxom. A facut o pauza de 3 luni dupa ce a terminat in decembrie anul trecut cura de sezon rece.
Voua cum v-a mers cu Broncho Vaxom in primavara asta?
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Noi tocmai am terminat cura de 3 luni si suntem tare fericiti: nu mai curge nasucu si putem sa iesim in parc.Sunt foarte multumit ca am mers pe recomandarea profesorului Bulucea.M-am gandit sa iau si eu pentru ca am o deviatie de sept si niste sinuzite cam rebele
Sanatate multa ca-i mai buna decat toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Oameni buni, daca e atat de bun Broncho-Vaxom, de ce au atat de mare succes plantele astea? Este evident avantajul reclamei in mass-media. Este clar si rolul radio-shantz-ului din parcuri, de pe forumuri, pretul mic, etc. Valabil si in cazul altor medicamente vs. naturiste. Pana la maturizarea pietei sa nu ne maturizam noi prea mult pana nu mai avem suflu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danymar spune:

Au succes plantele?! Totusi, eu cred ca nu ar trebui sa comparam un produs recunoscut precum Broncho vaxom cu termenul generic ,,plantele" , fie ele si cu un asa zis succes.Daca urmariti si reclamele tv. apar foarte multe astfel de plante , iar dovada ineficientei lor consta chiar in faptul ca mereu e loc de altele si altele noi! Eu cunosc Bronho vaxomul de la inceputul anilor 90 cand mi-l dadeau parintii chiar mie dar de atunci nu am aflat de un produs similar cu el ca si compozitie si eficienta astfel ca am ajuns si eu la randul meu sa-l dau baiatului meu.Si culmea...e eficient,e foarte eficient!Dupa parerea mea acest medicament intra in categoria acelora care au trecut proba timpului si au facut dovada clara a eficientei lor.Poate numai aspirina se mai poate lauda cu astfel de istoric!Eu va recomand cu incredere tuturor sa folositi Broncho vaxom bazandu-ma pe experienta mea personala si a familiei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Da, imi mentin parerea ca "plantele" au succes, mai ales pentru ca acest gen de tratament se preteaza excelent la autoadministrare (nu pot sa spun "automedicatie" pentru ca nu sunt medicamente in adevaratul sens al cuvantului). Si nu am spus nimic rau la adresa Broncho-Vaxom...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Intradevar, se poate spune ca au "succes" plantele, ca si eu mi-am luat o mare teapa dupa ce am ascultat "sfaturile" diversilor ca sunt bune si nu fac nici un rau. Da, rau nu fac, dar nici nu ajuta la nimic. Asa ca, de atunci merg numai pe produse a caror eficienta este dovedita. Iar Broncho-Vaxom este unul dintre ele si la fetita mea a mers foarte bine.
Multa sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

asa e, uneori te bucuri ca iei ceva ieftin si "natural", ecologic, ca doar e trendy, si apoi regreti ca n-ai ascultat medicul :((
noi suntem multumite de broncho-vaxom si se vede bine acum primavara, cand foarte multi sunt cu rosu in gat, febra, apoi otite si lantul continua.
e f important sa faci si cura de primavara. uite ce poate aparea: gripa porcina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TweetyGeo spune:

Am si eu o intrebare. Pot sa-i dau copilului broncho-vaxom incepand din luna mai? Nu i-am dat pana acum si dupa ce am vazut mesajele vostre m-am gandit sa-i dau si eu. Eu i-am dat lunile astea Infant Flu si Multisanosvit in toamna. Anul trecut i-am dat Beres Drops. Si nu vad nici o schimbare, raceste mereu, face febra, l-am operat si de polipi si nu vad nimic schimbat in afara de sforaitul care a disparut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danymar spune:

Buna Geo!
Poti da Broncho-vaxom copilului tau si din mai si astfel s-ar putea sa nici nu mai fie nevoie sa-i dai in toamna. D-rita baiatului meu zicea ca nici nu are propriu-zis o sezonalitate de administrare dar se foloseste mai mult toamna si primavara pentru ca atunci sunt mai frecvente infectiile. Oricum ideal este ca organismul sa fie pregatit cand incepe sezonul rece!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

tweetygeo, pediatra elizei mi-a explicat ca bronchovaxomul se poate da in orice perioada a anului, important sa faci cele 2 cure. daca voi ati avut de furca cu infectiile pana acum, e f bine sa incepeti tratamentul mai-iunie-iulie, faceti pauza aug-sept-oct si incepeti iar nov-dec-ian.
noi suntem multumite de el. il iau si eu pt sinuzita.

sanatate multa!

Mergi la inceput