Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

Si noi am avut grija sa nu aducem acasa forme urate de infectii respiratorii la care sa expunem copiii. Am inceput amandoi cura de Broncho Vaxom, mai ales ca suntem fumatori si imunitatea e mai scazuta in aceste conditii.
Broncho Vaxom ne protejeaza si pe noi si pe cei mici!
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

asa e, aveti dreptate, si noi cei care stam cu copiii trebuie sa avem grija. eu iau broncho-vaxom pt ca am si o sinuzita cronica, dar acum mi-am dat seama ca ar trebui sa-i dau si bonei. buna idee, multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Ar trebui si bona sa fie "antrenata", ca acum vine primavara si vin virozele! Sa ia si ea Bronchovaxom, ca doar de aia e platita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Cred ca aveti dreptate: trebuie sa ne imunizam si noi pentru a-i feri pe cei mici.Oricum mie mi-ar fi de folos pentru ca racesc destul de des.Vom lua si noi Bronho Vaxom in paralel cu Rares
Multa sanatate va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

bona elizei stia de bronchovaxom de la sotul ei care are o bronsita cronica, ii recomandase penumologul de la institutul nasta. s-a bucurat cand i l-am cumparat. ce mica-i lumea :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

In cazul in care copilul are o gastroenterocolita, trebuie amanata administrarea Bronchovaxomului? Nepotelul meu ar trebui sa inceapa poimaine a doua luna din cura de primavara, dar acum sora mea se teme sa il dea deoarece s-ar putea sa nu se absoarba. E vreo problema daca face o pauza mai mare de 20 zile?
Multumesc pentru raspunsuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danymar spune:

Buna!
Eu credeam ca Broncho-vaxom se da numai la copii! Noi i-am dat baietelului nostru la recomandarea pediatrei dar nu am stiut ca putem lua si noi.Deci pot sa iau in aceeasi perioada cu bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Citat:
citat din mesajul lui danymar

Buna!
Eu credeam ca Broncho-vaxom se da numai la copii! Noi i-am dat baietelului nostru la recomandarea pediatrei dar nu am stiut ca putem lua si noi.Deci pot sa iau in aceeasi perioada cu bebe?


poti lua si tu bronchovaxom, este si pentru adulti, mi se pare are concentratie dubla fata de cel pentru copii


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Dragelor, de azi incepem si noi Broncho-Vaxom-ul. As vrea sa va intreb daca medicii v-au recomandat sa-l administrati pe stomacul gol, inainte de masa, ca-n prospect nu scrie nimic despre chestia asta. Si cineva zicea ca e f. important.
Si inca ceva, a avut vreun copilas reactii nedorite sau nu?
Multumesc!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

eu ii dau lui david dimineata, cand se trezeste, pe stomacul gol
reactii adverse nu a avut

sanatate multa!

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput