Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

Scostin, eu am intrebat pediatra Gabitei despre vaccinari si Broncho Vaxom si mi-a zis ca ar fi bine sa las o pauza de o saptamana intre ele. Adica, poti incepe cura de Broncho Vaxom la o saptamana dupa vaccin sau il vaccinezi pe Rares la o saptamana dupa ce ai terminat cele 10 zile de Broncho Vaxom. Noi asa am facut si nu au aparut probleme.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

Tudorana si eu am intrebat-o pe pediatra elizei daca sa facem pauza intre vaccinuri (de care or fi ele) si cura cu bronchovaxom si ne-a spus la fel, 5-6 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Multumesc pentru informatiile despre vaccin.Ma mai gandesc in perioada de pauza pt ca lui Rares nu prea-i plac intepaturile .Totusi pediatrii mi-au spus ca i-ar prinde bine cu virozele astea si nu are reactii cu Bronho Vaxom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina79 spune:

Si noi am facut vaccinari in pauza dintre 2 administrari de Broncho-vaxom si nu am avut nici o reactie adversa.
Din ce am vazut eu la o farmacie Catena, pretul la plicurile de broncho-vaxom este mult mai mare decat la alte farmacii. Asa ca poate e mai bine sa le evitati daca luati plicuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

adina, ai vazut cumva preturi bune la Dona? am card la ei si tot trebuie sa-i cumpar elizei bronchovaxom pt primavara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Amie, farmaciile Dona au site si poti sa vezi acolo pretul si la ce farmacii se gaseste. Oricum este mult mai bun decat la Catena. (asta am mai observat si la alte produse). Mai ales daca ai si card la ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Am facut vaccinul si nu avem reactii deocamdata .In legatura cu Dona,mi-am facut si eu card avand in vedere preturile bune si faptul ca au plicuri .
Multumesc pentru sugestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

am gasit plicuri broncho-vaxom la dona si am si inceput cura de 3 zile. eliza e bine, mergem in continuare la gradi.
sanatate la toti :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

De curand ne-a prescris si noua medicul BV, mai ales ca noi o sa incepem cresa.O sa incepem de maine cura si sper sa se vada rezultatele.

Sanatate maxima!

Elena M.&Adrian Atit de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Ei bine, de aici inainte vezi ce si cum. La cresa, la gradinita, in orice colectivitate in care introduci pe cel mic sunt o multime de vectori ai infectiei. Din cele auzite de mine printre colegi, Broncho-Vaxom e util celor mici in situatiile acestea, dar si celor mari (am cateva mamici care de teama sa nu aduca vreo "podoaba" de raceala acasa celui mic iau preventiv Broncho-Vaxom)... Unele sunt de-a dreptul exagerate, daca le vezi lista intreaga de medicamente...

Mergi la inceput