Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

La recomandarea pediatrei Gabitei, am inceput de azi o noua cura de Broncho Vaxom. Ne-a zis ca lunile februarie-martie sunt foarte potrivite sa incepem cura de primavara, mai ales daca nu am facut cura de toamna-iarna.
Voi cand incepeti cura in primavara?
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

noi vom incepe pe 20 februarie cura de primavara cu broncho-vaxom.
am fost la medicul de familie al elizei si ne-a spus ca cei care nu au luat in toamna au tot venit la ea si au luat si antibiotic. noi am scapat toata perioada asta. ce bine!
mamici, dati-le cat de repede broncho-vaxom pentru ca in jurul nostru sunt multe infectii respiratorii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Noi o sa incepem saptamana urmatoare cura de primavara. Pana acum ne-a mers foarte bine. Sper sa o tinem tot asa, mai ales ca acum am vazut ca sunt foarte multe persoane racite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Noi suntem in perioada de pauza dintre cure.Ne simtim bine si nu ne mai curge nasucu. As vrea sa va cer parerea in legatura cu vaccinul,sa nu aiba vreo interferenta cu Bonho Vaxomu.Medicul mi-a zis ca nu e nici o problema,dar ma tem de reactii.Voi ce stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Pana la urma cum se administreaza Broncho-Vaxom-ul? 3 luni primavara si 3 luni toamna? Adica martie, aprilie, mai si septembrie, octombrie, noiembrie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

Ipearina, noi asa am facut, cate 2 cure de Broncho Vaxom pe an in toamna si in primavara. Pentru cura de toamna am inceput in august-septembrie si pentru cura de primavara in februarie-martie. La noi asa a mers foarte bine, dar in functie de imunitatea fiecaruia, mediciul poate adpta corespunzator schema de tratament (asa am vazut ca face pediatra Gabitei).
Multa sanatate si o primavara fara raceli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

mie mi-a zis pediatra sa incep cura de primavara in martie
a functionat si la noi, cred, chiar daca s-a mai imbolnavit nu a mai facut-o atat de des

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina79 spune:

Adita a luat anul trecut in lunile sept-oct-nov. Acum am facut doar 2 luni de pauza si ii dau in feb-mar-apr pentru ca am vazut ca sunt foarte multi copii raciti la gradinita si ne-a fost putin teama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Intrucat toamna trecuta a fost tare lunga si frigul a sosit mult mai tarziu am tot ezitat sa ii dau Broncho-Vaxom lui Vlad asa cum scrie la carte. Am inceput sa ii dau in noiembrie si am continuat in decembrie si ianuarie. Ideea este ca Broncho-Vaxom trebuie dat 3 luni la rand, conteaza sa fie consecutive. Legat de cura de primavara... vom vedea cum sunt vremea si calendarul infectiilor respiratorii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Noi santem tot intre cure..
Abia in aprilie incepem cu cura de primavara

Ingrid si Cristi 5 ani si 11 luni

Mergi la inceput