Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns belobia spune:

andreeaben,

pentru Andrei e bine sa faci 2 cure pe an (3 luni tratament cu 3 luni pauza).
Cat despre plicuri nici noi nu am gasit, dar daca citesti bine in prospect scrie ca poti desface capsula, este la fel de eficient.
totul e sa respecti si sa-l dai pe stomacul gol.

eficienta se va vedea cel putin dupa 1 cura completa de broncho-vaxom.

sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaandone spune:

Eu nu o sa i mai dau niciodata copilului meu produse pt cresterea imunitatii, noi nu am crescut cu ele, au si multe efecte adverse nu doar beneficii.
Va recomand cat mai multe fructe si legume, o alimentatie cat mai naturala, si in timp se vor vedea rezultatele, nu trebuie sa alegem calea cea mai usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_tl2009 spune:

ioanaandone,
Cam toate mamicile de aici sunt mamici care au grija la alimentatie sa fie cat mai naturala si echilibrata cu toti nutrientii de are are nevoie copilul, dar noi am observat ca nu e suficient pentru intarirea imunitatii, de aceea am ales Broncho-Vaxom....dar bineinteles ca si dieta este importanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_2010 spune:

I-am dat si nu s-a vazut nici o diferentza.
Enumai ptr partea ORL sau si ptr pneumonii interstitiare repetate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Copilul meu mananca foarte multe fructe si legume, insa asta nu a fost de ajuns pentru a-l proteja de repetatele raceli cu pneumonii si bronsite, pe care le facea inca dinainte de a intra in colectivitate. Si numai dupa ce am inceput sa luam Broncho-Vaxom aceste s-au rarit si acum nu mai stiu ce e ala antibiotic si raceala.
Ioanaandone, pot sa-ti spun ca stiu persoane care au luat Bronchovaxom acum 20 de ani si la care a fost eficient si acum sunt sanatoase, fara sa fi avut efecte adverse.
Irina_2010, Bronchovaxom se da in toate infectiile respiratorii, deci si ORL si pneumonii. In cazul nostru a fost vorba tot de pneumonii, bronsite, insa trebuie sa ai si putina rabdare, sa faci cele 2 cure an si se vor vedea si rezultatele.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Sa nu crezi ca medicamentele fac minuni, te ajuta sa treci peste eveniment mai usor, dar nu te vindeca de afectiunea cu care te-ai nascut.
Eu am fetita foarte sensibila, daca nu o tin sub tratament de cresterea imunitatii nu putem trece cu bine peste iarna.
Am folosit cativa ani la rand, este bun dar l-am dat in combinatie si cu alte medicamente.
Eu am schema diferita pentru fiecare copil in functie de varsta , de ce i-a dat anul trecut.... facuta de pediatru.
Am mers pe luivac, oscilococin, imunokid sirop(plafar), ribomunil, ...sunt multe.
Eu spun sa faci un set de analize, sa mergi la un dr. bun(cu care sa bati pe aceeasi unda de lungime), si sa-ti stabileasca o schema conform varstei, analizelor si din 15 august sa incepi tratamentul. In paralel sa-i dai fructe, sucuri naturale...cat mai multe.
Tratamentul trebuie inceput din august pt. ca la sosirea vremii nefavorabile copilul sa fie pregatit si sa aiba cam o luna de la inceperea tratamentului imuninizant.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_tl2009 spune:

Broncho Vaxom e bun si pentru rosu in gat si pt laringite, si pt penumonii, amigdalita. Cam astea le-a facut baiatul meu inainte, si destul de des.
E foarte bine sa incepem din august ca sa intram in toamna pregatiti.
Si am mai observat ceva de la tratamentul cu Broncho: anul trecut primavara baiatul meu avea tot timpul mucisori, era fornait, si avea o tuse saaitoare seara, si mi s-a spus ca e de la un teren alergic. In aceasta primavara dupa ce am luat Broncho nu mai avem toate aceste neajunsuri.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionita22 spune:

Buna tuturor
Am si eu un baietel de 2 ani si 3 luni si i-am dat 2 luni broncho vaxom insa a facut reactii la el si dr mi-a zis sa nu-i mai dau. Eu l-am cumparat pe tot de la inceput asa ca am ramas cu 13 capsule.Cine are nevoie il vand mai ieftin.( eu sunt din Ploiesti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaandone spune:

Ce reactii a avut baietelul tau de la BV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Eu nu stiu cum sa mai procedez: de cand i-am dat fetitei mele BV, din octombrie, am avut parte de multe, multe laringite, aparute in timpul celor 10 zile de tratament, urmate chiar de doua internari de urgenta la pediatrie(ultima saptamana trecuta); nu stiu daca laringitele au aparut din cauza ca fetita a mers primul an la gradisau ca urmare a tratamentului.Cert este ca inainte de a incepe tratamentul nu a facut niciodata laringita.
Pediatra - medicul de familie, spune ca nu de la BV a facut seria de laringite, pediatrele din spital mi-au dat un raspuns evaziv in acest sens, spunandu-mi sa nu-i mai dau daca am observat reactiile astea..
Din cura de primavara mai avem o luna de tratament si nu stiu daca sa ma mai risc sau nu cu o noua laringita ca urmare a tratamentului...
Daca nu-i mai dau a treia luna, are vreun efect tratamentul facut in primele doua luni?
Voi ati observat astfel de reactii la BV?


Mergi la inceput