Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaandone spune:

Eu cred ca BV nu merge la toti copiii.Si eu de cand i-am dat numai probleme am avut, cele mai urate raceli si nu e in primul an de gradinita.Prietena mea tot asa a patit cu fetita.Nu sunt sigura ca de la el am avut probleme dar este o coincidenta foarte mare si nu mai risc.Iti recomand sa renunti la el daca ai dubii.Sa nu inteleaga cineva ca duc o lupta impotriva BV dar chiar nu are efecte miraculoase stiu asta de la multi parinti care l-au incercat.
Si am mai observat ca la subiectul acesta cu BV sunt anumite persoane care abia asteapta sa il laude,si sunt convinsa cca sunt direct interesati sa i faca publicitate ptc i-am vazut laudand tot asa si urovaxonul produs al aceleiasi firme.Fiti atente la postarile unora si veti observa si voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

se pare ca a disparut complet din farmacii Broncho-Vaxom la pliculete... acum am luat capsule, sper sa le inghita

Noi am mers 2 ani cu Rybomunyl si pe urma, la sfatul unui medic ORL, am trecut pe BV (cred ca e al 3-lea an de cand il folosim).
Acu ce sa zic... o fi BV sau s-o fi marit copilul, dar in ultimele 2 ierni nu s-a mai imbolnavit decat "usor" - nu a fost nevoie sa-l tin acasa

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionita22 spune:

Eu i-am dat 2 luni BV si mi-a racit in ambele luni cam in a 8-a zi, d-aia am ramas cu 13 capsule ca le-am intrerupt inainte de cele 10 zile.Mie mi l-au recomandat vreo 3 doctori, au zis ca e bun dar efectele se vad dupa a doua tura de tratament.Insa pentru ca mi-a racit exact cand i le-am dat au zis ca nu-i primeste lui si sa renunt la el.Racelile la el intotdeauna incep cu mucisori, tuse si se complica cu adenoidita,laringita,bronsiolita
Asa ca m-am dus la homeopat si acum ii dau un tratament de acest gen; abia l-am inceput si iar a racit.Deci nu mai stiu sincer ce sa-i mai dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daromena79 spune:

buna seara!
ma bag si eu in seama cu aceste capsule....baietelul meu racea foarte des si urat de tot,adica raceli de genul pneumonie,bronsite etc,cand nu era una era cealalta,eram disperata ca nu stiam ce sa-i mai fac.Anul trecut in primavara i-am facut prima cura cu Broncho-Vaxom si am vazut rezultatele,din toamna pana acum a fost super OK,acum am terminat a 2-a cura cu BV....eu sunt multumita...si inca ceva eu stiu ca aceste capsule au avantajul ca se pot lua si peste alte tratamente inclusiv antibiotic si chiar se pot lua si peste raceala...eu sunt fffff multumita.
Acum am o intrebare pt un copil de 1 an se poate incepe cura cu BV?
Multumesc!
Sanatate maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitom spune:

Buna1 Da se poate da B-V la bebe de 1 an. eu i-am dat la al meu de la 10 luni pt ca ma zapacise cu racelile. Inca nu se vad rezultatele. el mai tuseste(fara febra) dar credem ca e tuse alergica si luam acum singulaire recomandat de dr. Cernatescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi78 spune:

Eu i-am dat baietelului meu Septilin pentru cresterea imunitatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m.roswita spune:

Buna,la recomandarea medicului de familie am inceput si eu sa-i dau baietelului broncho vaxom.Dupa prima doza a facut febra moderata pana in 38.I-am dat si a doua zi doza de dimineata (pe stomacul gol),mi-a facut iar febra ,de data aceasta a ajuns la 38 cu 6.Am sunat doc. de fam. si mi-a spus ca daca face febra mai mare de 38 sa-i opresc administrarea.In prospect specifica la reactii adverse si de febra.
Din ce am citit in acest topic nici un parinte nu s-a plans de aceasta reactie adversa.
Va rog sa-mi spuneti daca si la copii vostrii au aparut reactii adverse sau nu.


Mergi la inceput