Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lully spune:

Buna seara,
Nepotica mea a terminat prima cura de Broncho-Vaxom in decembrie anul trecut. Totul a mers foarte bine, mai deloc bolnavioara si doar forme usoare. Am vazut ca multe mamici repeta cura si in primavara, ar fi bine sa incepem de luna viitoare o a doua cura de Broncho-Vaxom?

Va doresc o primavara cu mult soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

cat despre vreme, chiar ne trebuie un ajutor serios.
si noi ne declaram multumiti de broncho-vaxom, il luam si acum,primavara.

la multi ani tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcu26 spune:

Noi am inceput pe 20 februarie cu capsule desfacute pentru ala micu. Mi-e frica de vreme, vad ca e destul de schimbatoare. Sper sa nu racim. Oricum, avem toata increderea in Broncho-vaxom

La multi ani tuturor mamicilor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,

Din cate am inteles de la pediatru,se recomanda cure toamna-primavara,bineinteles cu pauza de 3 luni. Noi am inceput acum cura de primavara si merge foarte bine.Deocamdata desfacem capsula pentru ca plicuri n-am mai gasit.

Sanatate si o primavara cat mai frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina79 spune:

Lully, ar fi foarte bine daca nepotica ta ar repeta cura cu Broncho-Vaxom si in primavara asta. Noua ne-a zis pediatra ca in primii ani sa luam cate 2 cure pe an cu Broncho-Vaxom, preferabil primavara si toamna. Noi asa facem si sunt foarte multumita de rezultatele obtinute.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaandone spune:

Ce parere aveti daca i dau bronchovaxon doar 3 luni cate zece pastile in anotimpul rece, mai are eficienta? in prospect nu spune nimic referitor la repetare.eu ar trebui sa reiau tratamentul incepand cu luna mai si m am gandit sa i dau inncepand cu septembrie , se poate oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

ioana, stiu ca unii medici mai recomanda 6 luni cate 10 zile pe luna, se gandesc probabil chiar la sezonul rece!
s-a mai scris si de schema asta pe forum.
fiind prima data cand ii dai broncho-vaxom, nu stiu daca se vor vedea efectele doar cu 1 cura pe an :((
si vezi si tu ce iarna grea avem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna, noi ar trebui sa incepem a 3-a cura de bronho-vaxom, am facut 2 cure a cate 3 luni anul trecut, primavara si toamna. Nu stiu ce sa zic de eficienta, in toamna am dat-o la gradinita si mi-a racit de 4 ori pana acum in 7 luni: 2 raceli cu antibiotic, 2 fara. Acum nu prea am cu ce sa compar, stiu ca e vorba de intrarea in colectivitate, poate ca daca nu i-as fi dat ar fi racit de mai multe ori. Poate da, poate nu. Pana in toamna mi-a racit de 3-4 ori in 4 ani de viata deci nu e un copil bolnavicios zic eu. Voi ce parere aveti, o fi eficient in cazul nostru sau nu prea?
Ma gandesc totusi sa-i fac si cura din primavara asta si sa vad ce se mai intampla.
Multumesc,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belobia spune:

miflore,
eu i-as da Anei si cura de primavara, mai ales ca este in primul an de colectivitate. sigur ca a mai racit, importnat ca nu ati luat antibiotic decat de 2 ori si nu ati facut complicatii.
se va vedea si mai bine la anul protectia cu bronchovaxom. incepeti cat de repede puteti. vad ca plicuri nu se prea gasesc, dar puteti desface caspula de 3,5 mg. cantittatea e chiar mai mica si oricum praful nu are nici un gust.
sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Multumesc Belobia pentru raspuns. Azi cumpar pliculete sau capsule, ce-oi gasi si incepem de maine a 3-a cura.


Mergi la inceput