Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_tl2009 spune:

Da, e foarte bine sa luam acuma broncho-vaxom, sigur va fi vreme ploioasa primavara, chiar daca acum a iesit putin soare. Primavara e vremea tocmai buna ca microbii sa-si faca de cap.
Iar apropo de astm , eu stiu ca medicul chiar imi spunea ca se recomanda Broncho-vaxom primavara la cei cu alergii si cu astm, asa ca e in siguranta si la astm.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Am o prietena careia pediatrul i-a recomandat sa-i dea fetitei impreuna cu BV si imunobaby (adica sa-i dea 10 zile si imunobany), dar nush sa va spun de ce. Poate diminueaza efectele secundare (ma refer la muci si tuse, ca pe astea le-a avut gaza mea)? Mai are cineva recomandarea asta?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina79 spune:

Eu una i-am dat numai Broncho-\vaxom si nu am avut tuse urata la pitic. Doar putini mucisori care au trecut repede. Cred ca prietenei i-a mai dat si ceva din plante ca sa fie mamica mai linistita ca ii da doctorul tratamente. :) Mai am unele prietene care le dadeau copiilor siropele din plante in pauza de 20 de zile dintre lunile cu Broncho-Vaxom.
In privinta gazei tale , stai linistita ca dupa 2 cure cu Broncho o sa scapati si de mucisorii si tusea aia care au aparut in timpul tratamentului. Cel putin la noi asa s-a intamplat.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Adina multumesc pt raspuns.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaandone spune:

I am dat si eu BV 3 luni, deocamdata nu mi dau seama daca este eficient,a racit o data in timpul tratamentului destul de rau in dar nu pot stii daca a racit pur si simplu sau a fost o reactie la el, oricum a racit o data toata iarna si afara a iesit destul de mult.
Cert este ca o sa continui tratamentul daca tot l-am inceput

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antonia_m75 spune:


Buna fetelor !
Am administrat acest vaccin oral copiilor la recomandarea doctoritei de familie(care are experienta de cinci-zece ani cu el)cu efecte nemaipomenite la cei doi copii ai mei.Fetita mi-a facut doar doua viroze dar usoare care au trecut la administrarea de antitermice iar micutul a primit deja doua ture.Il dau toamna si primavara trei luni consecutiv si zece zile pe luna.Nu am avut reactii adverse.Totul e ok si merita toti banii!Imi pare rau ca nu am cunoscut produsul mai demult caci am avut foarte multe probleme respiratorii cu fetita.Noul medic de familie mi l-a recomandat si bine am facut ca nu am luat in seama alte povesti despre alergii.Daca se intampla atunci intrerupeam administrarea.Dar orice produs medicamentos are un potential alergic important.Asta nu inseamna sa nu incercam,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

Gabita mea a inceput de ieri cura de primavara cu Broncho-Vaxom (au trecut 3 luni de pauza dupa cura de toamna). Se anunta o primavara schimbatoare si cred ca cei mici vor fi predispusi la tot felul de infectii respiratorii, la fel ca in sezonul rece.
Nu am gasit plicuri de Broncho-Vaxom, dar am luat capsule de 3,5 mg si dizolv continutul intr-o lingurita de ceai (capsulele au un pret mai bun decat plicurile).

Sanatate tuturor si o primavara insorita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belobia spune:

sa aveti toti o primavara fericita si sanatoasa!

nici eu nu am gasit plicuri, dar am luat broncho vaxom capsule

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,

Am inceput si noi cura de primavara si suntem foarte bine in ciuda vremii capricioase.Deja al doilea sezon de bronhovaxom si a dat rezultate foarte bune,pot sa ma declar foarte multumit.Recunosc ca am fost un pic reticent la inceput, dar acum il recomand oricui doreste o stimulare eficienta a imunitatii.

Multa sanatate si o primavara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Si noi suntem deja in cura de primavara, daca asa se mai poate numi vremea asta cu ninsori dupa ce ieri erau 13 grade. Pana acum totul a decurs foarte bine si sper sa fim la fel de protejati si in sezonul asta.
Multa sanatate tuturor!

Mergi la inceput