Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns belobia spune:

laura,

sa incerci sa-i dai praful in altceva decat lapetele, 1 lingurita de ceai sau iaurt, altceva decat laptele pe care il bea, si apoi dupa 1/2 ora continuati cu lapticul. e o idee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bisy83 spune:

Eu ii dau sa inghita capsula fara sa i-o desfac este vreo problema?
A racit Andu era foarte multumita de broncho dar probabil ca in timp va fii mai rezistent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

bisy, nu e nici o problema, adevarul e ca si eliza ainceput sa-mi ceara pastiluta albastra. e mica si o inghite cu ceai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Pentru elena_tl2009: Si eu si sotul meu am luat Broncho-Vaxom, alaturi de copil. Ca si tine, ne-am gandit sa nu aducem noi de la serviciu toti microbii acasa. Doctora mea mi-a zis ca in general,la persoanele care nu racesc foarte des, este de ajuns cura din toamna-iarna. Insa, noi-adultii, o sa luam si acum, mai ales ca este si gerul asta nasprasnic, mai e si porcina si chiar nu vreau sa risc deloc! Mai bine dau un ban in plus acum decat sa ajungem apoi prin spitale si cu tot felul de tratamente.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,

Si noi ne-am imunizat cu totii cu Bronhovaxom pentru a-l feri pe micutul nostru Rares cat mai mult.Acum am trecut deja la capsule de 3,5 pe care le desfacem si le dizolvam.

Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_tl2009 spune:

Ai mare dreptate Adriana, si mie mi-e frica de porcina asta, mai bine sa prevenim. Am cumparat deja 10 capsule de adulti si am inceput de la 1 februarie.
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,

Din cate am inteles nu prea se mai gasesc pliculete de bronhovaxom,dar o doamna farmacista mi-a spus despre capsulele de 3,5 mg,care se pot desface fara sa se inactiveze si au acceasi eficienta.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Noi ne-am imunizat toti cu bronhovaxom si a fost foarte eficient. Pentru copil am folosit si pliculete si capsule, ambele mi s-au parut OK.

"Un parinte nu este cineva pe care sa tesprijini, ci cineva care te scapa de tendinta de a te sprijini !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

vreau sa va spun ca se vad efectele bronchovaxom la eliza. toata sapt a stat in zapada, i-a curs putin nasul, dar in rest nimic. suntem in continuare in cura de primavara.

sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina79 spune:

Si noi am inceput deja cura de primavara cu bronchovaxom; pe cea de toamna o incepusem in luna august. In toata aceasta perioada nu am luat niciun antibiotic, o singura data a fost nevoie de nurofen si picaturi in nas pentru niste mucisori. si mentionez ca a fost si in colectivitate, am iesit si cu ea afara, iar de cand cu zapada asta...ar sta numai la sanius.
Multa sanatate si voua!

Mergi la inceput