Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,

Am folosit si noi capsule la un moment dat-cand n-am gasit plicuri- si am observat ca sunt la fel de bune si mai ieftine.Pediatrul mi-a spus ca se desfac fara probleme!

bye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

noi am inceput iar cura, dar luam 30 de zile acum. nici eu n-am gasit toata cura cu plicuri, am luat si capsule; i le desfac in lingurita cu laptic. nu e nici o problema!
e doar aceeasi concentratie de 3.5 mg.

sa fiti sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_tl2009 spune:

Ma bucur sa vad ca si voi desfaceti capsula de broncho-vaxom cu incredere. Am inceput si eu cura a 2-a de pe 15 ianuarie. Anul trecut am dat lui Vladut al meu plicuri, acum in ianuarie nu am gasit, farmacista mi-a recomandat sa iau capsule de 3,5 mg si sa le desfac, dar ca o mamica grijulie am sunat imediat doctorita care mi-a spus ca e in regula.
sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Buna.
As vrea sa-i fac si eu fetei mele curele cu Broncho Vaxom, dar nu stiu cate zile sa-i dau (fiind prima cura) ca am vazut ca unii dati 30 de zile, altii 10 zile.
Ma puteti ajuta?
Multumesc


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
La mare - iulie '09
La mare - sept '09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

bine ai venit laura,

broncho-vaxom se da de obicei si in prospect asa scrie cate 10 zile pe luna timp de 3 luni la rand, iar dupa 3 luni de pauza se mai poate repeta.
pediatra elizei a participat la un studiu la sp g alexandrescu si la copiii cu repetate infectii respiratorii in trecut iar la momentul onceperii tratamentului erau iar raciti, li s-a dat 30 zile, apoi 1 luna pauza si apoi 10 zile pe luna inca 3 luni.

asa ca vedeti unde va incadrati. daca nu este racita acum si nu stii cu probleme f mari, poti sa-i dai cate 10 zile pe luna. atentie sa-i dai dimineata pe stomacul gol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina79 spune:

Nu este absolut nici o problema daca folositi plicuri sau capsule, importnat este sa fie de aceeasi concentratie. Si noi am variat asa cand nu gaseam pliculetele sau chiar capsulele.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Multumesc, Amie
Nu e racita si nici nu mi-a facut forme prea grave, deci ii voi da cate 10 zile/luna.
Sanatate multa


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
La mare - iulie '09
La mare - sept '09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut

Am intrebat pediatrul si mi-a spus ca si capsulele sunt la fel de bune,daca nu gasim plicuri.

Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_tl2009 spune:

Buna seara!
Voi mamicile luati Broncho? Baietelul meu acuma e in cursul tratamentului cu Broncho. Asta toamna am luat si eu si el Broncho, de frica sa nu aduc eu vreo raceala de pe la servici, si...ne-a fost foarte bine. Acuma el face a doua cura, dar eu nu am mai luat, si n-am facut nici vaccinul anti-porcin. Oare sa iau totusi din nou, ma mai protejeaza cura din toamna cu Broncho-Vaxom? Ce parere aveti?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor, mai am o intrebare: ii dau praful in putin lapte dimi pe stomacul gol si nu are voie sa pape 1/2 ora dupa aia? Asa mi-a zis o prietena, dar Thea abia asteapta sa pape laptele de dimi.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
La mare - iulie '09
La mare - sept '09

Mergi la inceput