Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Baietelul meu facea forme urate si dese inainte de a incepe sa ia Bronchovaxom. si rezultatele s-au vazut imediat, nu a mai necesitat antibiotic (la noi asta era marea problema). A mai facut cateva episoade de care am scapat doar cu Nurofen si paracetamol si acestea au fost mult mai rare. In cazul copilului tau, care raceste mult mai rar decat Aditza al meu, rezultatele se vor vedea si mai bine.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns max77ugene spune:

Buna seara!Sunt nou venit.Am inceput sa-i dam baietelului nostru,Robert-Gabriel-1an si 6 luni,Broncho-Vaxom de dupa al 3-lea episod de laringita.Il administram de 5 zile si ca simptome:tuseste si i-au aparut si niste pete pe picioruse care il si mananca.Am inteles ca trebuie administrat 10 zile/luna timp de 3 luni.Dar la cat timp se repeta si cand se administreaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Bine ai venit, Max77ugene! Tusea pe care o are Robert acum, poate sa fie si din cauza Broncho-Vaxomului, insa o sa treaca de la sine. Si pe noi ne avertizase pediatra ca pot sa apara mucisori si tuse, dar astea ar fi semne ca BronchoVaxomul isi face efectul, si sa nu ne impacientam. In privinta petelor de pe picioruse...daca au aparut la 5 zile de tratament nu are cum sa fie din cauza lui. Probabil ca a mancat ceva acum si sa-i provoaca urticaria asta.
Broncho-Vaxom se da cate 10 zile/luna, 3 luni consecutiv si dupa alte 3 luni de pauza se reia tratamentul. Noi il luam de aproximativ 2 ani si mereu am facut 2 cure/an, in general primavara si toamna. Dar practic se poate incepe tratamentul in orice luna a anului.
Daca mai ai intrebari, iti pot raspunde cu placere.
Multa sanatate baietelului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,

Noi suntem in perioada de pauza cu Bronchovaxomul si sunt multumit de rezultate.Rares care racea foarte frecvent se comporta foarte bine,in ciuda vremii si zapezii de afara.

Sanatate pentru toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lully spune:

Buna seara,
Am inceput si eu de ieri cura de Broncho-Vaxom! Cred ca acum a venit iarna cu adevarat si vom fi mai expusi la infectii respiratorii de tot felul. Mai este si gripa asta noua care se poate complica foarte usor in aceasta perioada...

Multa sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcu26 spune:

Salut,

Am inceput si eu sa iau Broncho-Vaxom la 1 decembrie. Am terminat primele 10 capsule si acum sunt in pauza. As vrea sa imi fac si vaccinul pentru gripa noua (H1N1).
Oare e vreo problema daca ma si vaccinez? Am auzit ca medicii de familie au vaccinul.

Voi ce ma sfatuiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Daca vrei tu sa te vaccinezi, poti sa o faci! Dar fa-o dupa o saptamana de la terminarea tratamentului cu Broncho-Vaxom. Daca ai inceput sa-l iei pe 1, inseamna ca luni te poti duce la vaccin, ca apoi o sa si treaca iar alta saptamana pana sa reincepi Broncho-Vaxomul.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Daca vrei tu sa te vaccinezi, poti sa o faci! Dar fa-o dupa o saptamana de la terminarea tratamentului cu Broncho-Vaxom. Daca ai inceput sa-l iei pe 1, inseamna ca luni te poti duce la vaccin, ca apoi o sa si treaca iar alta saptamana pana sa reincepi Broncho-Vaxomul.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcu26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adriana1979

Daca vrei tu sa te vaccinezi, poti sa o faci! Dar fa-o dupa o saptamana de la terminarea tratamentului cu Broncho-Vaxom. Daca ai inceput sa-l iei pe 1, inseamna ca luni te poti duce la vaccin, ca apoi o sa si treaca iar alta saptamana pana sa reincepi Broncho-Vaxomul.
Multa sanatate!


Merci Adriana,
Luni dupa-amiaza merg la medicul de familie sa-l rog sa ma vaccineze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

marcu,

si eu stiu de pauza de 1 sapt de la pediatra elizei, bine era vorba de vaccinarile copililor, dar ma gandesc ca este acelasi lucru.
ne spunea sa le facem in pauza de 20 zile dintre curele cu broncho-vaxom.

sanatate tuturor!

Mergi la inceput