Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amie spune:

eliza a terminat bronchovaxomul eu mai am o una, am inceput mai tarziu, dar f bine ca am luat, cu toate virozele astea tb sa avem imunitatea pregatita de lupta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,

Noi am discutat cu pediatrul si mi-a spus ca in perioda aceasta- cu gripe sezonere si gripa noua- e bine sa fie imunizati si cei care intra in contact cu copilul, deci am luat Broncho-Vaxom si noi si soacra-mea,mai ales ca ea cam incepuse sa tuseasca un pic.

Sanatate pt toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

are dreptate pediatrul tau, scostin, copiii aduc acasa tot felul de infectii respiratorii care la adultii in varsta nu stii cat de tare se pot complica. asa e mai bine ne protejam toti care intram in contact cu copiii.

sa stam departe de boli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Intradevar, este foarte bine sa fim si noi protejati de microbi, mai ales daca avem acasa un copil mic. La noi in familie, luam toti BronchoVaxom. Eu lucrez mult cu publicul si am sanse mai mari sa prind toti virusii asa ca nu am vrut sa risc sa aduc acasa toate "minunatiile".
Multa sanatate tuturor si sa ne fereasca gripa asta pacatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bisy83 spune:

Am inceput si eu sa i dau broncho vaxom luna aceasta pt prima data satula de racelile dese la o luna jumatate 2 maxim iar raceala. Am incercat cu sucuri de fructe, legume dar nu este suficient. Dupa astea 3 luni cat fac pauza pana la seria urmatoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,

Din ce-am inteles de la pediatru se recomanda o pauza de 3 luni intre cure,asa incat sa se suprapuna pe toamna-primavara.Noi am luat din primavara,apot toamna asta si vom continua la primavara pt ca sunt multumit de cum evolueaza Rares si se impune cu gripele astea.

Sanatate multa la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bisy83 spune:

O intrebare pt cei care au luat minim o cura de bronchovaxon, la cat timp racesc copiii vostri? Al meu raceste cam la o luna jumatate, forme usoare dar tot trebuie medicamente nurofen, panadol ca sa i treaca, prea multe medicamente a luat pana acum. sper ca dupa broncho vaxon sa raceasca la 4-5 luni.
Sanatate multa la toti copilasi








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

bisy, eliza noastra a raspuns f bine la bronchovaxom si in iarna trecuta doar de 2 ori i-am dat panadol si nurofen, de antibiotic am scapat. anul asta a racit in sept dar tot asa fara antibiotic.
noi luam toti din familie, mai ales ca ne-am speriat si de gripa asta noua.
trebuie sa fim pregatiti, adica imunizati.

sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,

Din cate am obsevat,Rares al nostru a racit mult mai rar dupa cura de Broncho Vaxom, cu forme usoare si n-a fost nevoie de antibiotice.
Nici eu n-am racit asa des ca inainte.

Sanatate multa pentru toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bisy83 spune:

Buna,
Sper sa i mearga bine cu bronhovaxon,el face forme usoare de raceala care trec in general fara antibiotic dar destul de dese cam la o luna jumatate si ma dispera sa i dau mereu nurofen panadol picaturi de nas ca fara ele nu i trece raceala.
Sper cu ajutorul bronchovaxonului si odata cu cresterea sa se rareasca considerabil racelile.
Regret ca nu i am dat mai demult speram sa se imunizeze natural dar iciodata nu e prea tarziu.

Mergi la inceput