Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Am terminat si a doua tura de BV...in timpul tratamentului am avut parte de raceala numai cu muci, fara febra si parca un inceput de laringita pe care am rezolvat-o pana seara cu homeogene ch9... Sa vedem acum la a treia tura, in decembrie ce o mai fii...de data asta poate nu ne mai imbolnavim deloc


_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

si noi suntem spre finalul celei de-a doua ture de BV..pana acum a fost ok, insa acum 3-4 zile a avut niste muci, au disparut in 2 zile, iar azi vad ca a cam behait putin..i-am dat sirop Stodal, sper ca nu am facut vreo nefacuta, uitasem ca ia BV..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,

Noi tocmai am terminat cura de 3 luni si ne simtim foarte bine,n-a mai curs nasucu si nici febra n-am avut.De-abia astept sa treaca cele 3 luni de pauza si sa luam iar pliculetele:))

Sanatate pentru toti- mari si mici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

stie cineva daca e vreo problema daca ii dau sirop de propolis+echinaceea peste BV?.. tuseste si-i curge nasul si mai avem 4 pastile de BV de luat..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina79 spune:

Luny, nu este nici o problema! Dupa cum scrie si in prospect, si ne-a zis si doctora, Bronchovaxom se poate da chiar alaturi de antibiotic, in faza acuta a bolii.
In privinta tusei si a mucisorilor, sa nu te sperii! Noua pediatra ne-a zis ca este ceva relativ normal sa apara astea cand iei Bronchovaxom, tocmai arata ca organismul copilului functioneaza si reactioneaza. La noi s-a intamplat asa numai la primele 2 luni, iar apoi totul a fost bine. Nu mai spun de fapul ca nu a mai avut nevoie de antibiotic deloc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

luny, nu e nici o problema, poti sa-i dai linistita. Eu i-am dat fetitei mele si sirop de echinaceea cu propolis si tratament homeopat concomitent cu BV...cu acordul dr. homeopate, bineinteles, care m-a asigurat ca nu e nici o problema

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Adina, Mi-ka, multumesc frumos, de maine ii dau siropelul.
Mi-ka, poti sa-mi spui cum ti s-a parut siropul asta de propolis cu echinaceea, la raceli? isi face treaba?..altceva nu ii mai dau..a, ba da, Stodal ptr tuse..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belobia spune:

si noi ne simtim bine cu broncho-vaxom, bunica ii mai da si propolis din cand in cand si am grija sa-i dau multe fructe care contin vit C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

luny, eu pe langa siropelul de echinaceea si propolis, i-am dat si produse homeopate si gemoterapice (extract din muguri de coacaz negru)...asa ca tot ce iti pot spune este ca nu a mai facut febra, raceala manifestandu-se doar cu mucisori. Plus de asta noi suntem primul an la gradi, deci imunitate mai scazuta si adunam de pe acolo tot ce se poate...trece o raceala, apoi vine alta . Sper ca dupa o perioada de gratie sa ne mai intarim si noi putinel si sa nu mai racim asa des.
Sanatate multa!

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata-lu-alex spune:

I-am dat si eu lui Alex (la insistenta soacra-mi) propolis in timpul curei de broncho-vaxom. Am optat pentru propolis solid cumparat ca atare in locul siropului. Se pune o "graunta mica" in spatele unei masele. se dizolva treptat.
Nu am foarte mare incredere in siropurile de propolis; trebuie dizolvat in alcool, nu mai stii cat propolis contin si cat colorant... E aceeasi chestie ca si la mierea din supermarchet - cat e miere si cat e zahar? Trebuie sa le iasa in primul rand socoteala...
Cat despre interactiuni, nu cred sa fie vreo problema. N-am observat nimic.

Mergi la inceput