Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Maine incepem si noi a doua luna de BV...sunt curioasa ce o sa se mai intample...La prima tura, din a cincea sau a sasea zi am facut si noi o laringita de toata frumusetea de a trebuit sa ne internam in spital...Si pediatra si dr. homeopata a noastra au spus ca laringita nu a fost ca urmare a tratamentului cu BV, ci doar o coincidenta...sper ca asa a fost, dar vom vedea pana saptamana viitoare...

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

Mi-Ka, cel mai probabil e o raceala care s-a suprapus peste tratamentul cu Broncho-Vaxom. Continua tratamentul inca 2 luni si sigur puiutul tau va fi mai rezistent la infectiile respiratorii.
Multa sanatae!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lully spune:

Buna seara,

Din ce am citit pe forum si din experientele pozitive ale prietenilor mei (multi dintre ei medici), m-am hotarat sa incep si eu tratamentul cu Broncho-Vaxom. Am un job dinamic, calatoresc mult si iau contact cu multi oameni, de aceea ma gandesc ca am nevoie de un ajutor in sezonul asta care se anunta complicat din punct de vedere al infectiilor respiratorii.
As vrea sa va intreb, e bine sa incep acum tratamentul cu Broncho-Vaxom sau e recomandat in anumite perioade ale anului?
Multumesc mult si sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tudorana

Scostin, eu am intrebat pediatra Gabitei despre vaccinari si Broncho Vaxom si mi-a zis ca ar fi bine sa las o pauza de o saptamana intre ele. Adica, poti incepe cura de Broncho Vaxom la o saptamana dupa vaccin sau il vaccinezi pe Rares la o saptamana dupa ce ai terminat cele 10 zile de Broncho Vaxom. Noi asa am facut si nu au aparut probleme.
Multa sanatate!


Dar Broncho Vaxom face parte din grupa farmaceutica, alte vaccinuri.
De ce trebuie lasata saptamana?

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

arghirmonica

Broncho-Vaxom este un imunostimulator care face parte din grupa farmaceutica alte vaccinuri.

Oameni buni, nu va mai jucati cu sistemul imunitar al copiilor, fara sfatul medicului!

www.medic-call.ro/download/bronchovaxom.pdf" target="_blank"> Prospect Broncho-Vaxom

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

noi urmam tratamentul cu broncho-vaxom la recomandarea medicilor, eliza la recomandarea pediatrei iar noi adulti, la recomandarea pneumologului, ORL-istului si chiar a cardiologului.

luly, se poate incepe tratamentul in orice perioada a anului, te-ai gandit f bine, mai ales daca intri in contact cu multe persoane si calatoresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Luly, tratamentul se poate incepe in orice perioada a anului. Am in familie cazuri care, la recomandarea medicului, l-au inceput in luna iunie-iulie, pentru ca atunci incepuse sa faca forme urate si mai dese.
In privinta altor vaccinuri, tot la recomandarea medicului, s-au facut cam la o saptamana distanta de tratamentul cu Broncho-Vaxom. Si era vorba de vaccinurile celelalte, din schema de vaccinari.
Multa santate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcu26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tudorana

Mi-Ka, cel mai probabil e o raceala care s-a suprapus peste tratamentul cu Broncho-Vaxom. Continua tratamentul inca 2 luni si sigur puiutul tau va fi mai rezistent la infectiile respiratorii.
Multa sanatae!



Asa mi-a zis si mie doamna doctor de la pediatrie: daca raceste copilul in timpul tratamentului sa continui sa-i dau bronhovaxom, dar sa vin totusi cu el la control. Pana acum a fost ok si suntem la a 3-a luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Noi terminam acum ultima luna de bronhovaxom. Deocamdata vad ca e bine, a mai avut asa reprize de curs nasul sau tuse, dar au trecut cu sirpo de patlagina. Ii dau, in continuare vitamina C. NU stiu exact cat e doza zilnica de vitamina C pe zi la un copil de 4 ani jumate. Pe timp de raceala dr mi-a zis sa-i dau 3 pastilute/zi. Acum e sanatos si as vrea sa-i dau in continuare. Oare e de ajuns o singura pastila pe zi? Are concentratia pentru copii, nu mai stiu exact ca am cutia acasa, parca de 180 e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,

Am intrebat pediatrul si pauza trebuie luata pentru ca exista interactiuni intre imunostimulatoare,fie ca sunt vaccinuri sau Broncho Vaxom.Din fericire,celelalte medicamente se pot suprapune peste cura de Broncho, deci vitamine se pot lua asociat.
Eu l-am luat cu un sirop de tuse si n-a fost nici o problema:)

Sanatate multa!

Mergi la inceput