Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

La noi a fost de ajuns numai Broncho-Vaxom si nu a trebuit sa mai luam si altceva pentru viroze. Nu stiu ce sa spun de echinaceea, din cate stiu eu nu este un medicament antiviral!
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,

La noi nu a fost cazul de reactii adverse la broncho-vaxom,oricum am citit pe prospect si apar foarte rar.Eu am avut dupa vaccin niste pusee de febra cu ameteli si de-aceea am renuntat la el.
Sanatate si feriti-va de gripa noua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Eu azi tocmai l-am adus de la gradi pe piticul meu de 4 ani, pleostit, cu febra (are acum 37,8 la axila), un pic iicurge nasul. Suntem la a doua tura de Broncho Vaxom (la al cincilea pliculet).
Prima tura din septembrie am facut-o paralel cu o raceala si probabil nu mi-am dat seama daca au fost sau nu reactii adverse. Acum insa...nu stiu ce sa fac. La gradi niciun copil nu e bolnav, din alta parte nu avea cum sa raceasca pentru ca nu prea umblam la alti copii, deci ma gandesc ca singura explicatie este Broncho-Vaxomul.

Al meu cred ca e si mai sensibil, si la vaccinurile din schema de la stat facea febra de 39-40, pediatra noastra chiar ne-a spus ca putini copii fac febra asa de mare la vaccin.

Nici nu stiu ce sa fac , ca nu as vrea sa mai trec prin situatia de anul trecut cand mergea 2 saptamani la gradi si 3 statea acasa pentru ca era tot timpul racit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

Mandyksch, fie sunt niste reactii trecatoare care sunt posibile (si Gabita mea patea asa la inceput), fie este o raceala care s-a suprapus peste tratament.
Cand e vorba de imunitate, nu toti suntem la fel si e bine sa avem rabdare, pentru ca nu refacem peste noapte un nivel corespunzator de anticorpi. Asteapta sa termini cele 3 luni de tratament cu Broncho-Vaxom si dupa aceea vei trage niste concluzii.
Noi avem mare incredere in Broncho-Vaxom, ne tratam toti in familie de mult timp si ne simtim foarte bine!

Multa sanatate piticului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

si noi folosim broncho-vaxom de cativa ani, de anul trecut luam toata familia, suntem la a 3a cura. Nu ne-am confruntam cu nimic special si eliza l-a tolerat f bine. este f adevarat ce spune si tudorana ca nu fiecare organism este la fel, ca efectele bronchovaxom se vad in timp, adica dupa cura completa de 3 luni.

Sanatate si sa scapam de gripa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,

Din cate am inteles de la pediatru mai pot aparea efecte adverse,dar digestive,deci aici sunt de acord cu Tudorana - s-a suprapus o raceala.Oricum Broncho-Vaxomul isi face efectul in timp,la noi s-a simtit cam din a 2-a luna.

Sanatate la toti si mare atentie la gripa noua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Mai ales in perioada asta, cu din ce in ce mai multe imbolnaviri de gripa noua, se merita incercata imunostimularea. Broncho-Vaxom e de ceva vreme pe piata si faptul ca ocazional se pot ivi probleme nu il deosebeste de medicamente, in general, chiar si de cele de renume...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Finutei mele din Constanta i-a recomandat pediatra acum sa ia Broncho-Vaxom 30 de zile continuu si apoi sa ia cate 10 zile pe luna, 3 luni la rand. Ea nu luase Broncho-Vaxom pana acum dar in ultima luna a facut o rinofaringoamigdalita si apoi pneumonie. Pediatra a zis ca e mai bine sa ia cu schema asta, mai ales ca si circula gripa asta noua si e mai bine sa fie protejata cu schema asta.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellinia

Are vreo importanta data de la care incepi cura lunara? Adica, daca luna trecuta am inceput pe 4 sept, lina asta era musai tot pe 4?
Stiti ceva de vaccinul antigripal homeopat? Am intrebat la farmacie si mi-au zis ca anul asta nu se mi fabrica. Mi se pare cam cusut cu ata alba. Eu nu prea sunt de acord cu vaccinul injectabil, as fi vrut sa-l iau pe cel homeopat.



da, nu se face anul asta.

eu am folosit in schimb influenzim ch30, granule.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belobia spune:

fetelor, nu vedeti ca-i destul de serioasa treaba, nu cred ca mai e timp de incercari, trebuie sa luam ceva testat in timp.
noi am mers pe broncho-vaxom.

Mergi la inceput