Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Adina multumesc pentru raspuns.
Arghirmonica mie mi s-a spus ca nu trebuie intrerupt dc e racita. Eu stiu?


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Pana la urma asta este ... luna viitoare am sa-i dau la 20 de zile. Vad ca deocamdata e bine, a racit de doua ori la inceperea gradinitei dar i-a trecut. Eu ii mai dau si vitamina C si cam atat. Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Da, i-am dat si in timpul tratamentului mi-a facut o pneumonie de n-o mai scoteam la capat cu ea.
Nu-i excelent.

Cristina +13 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina79 spune:

Noua pediatra ne-a spus ca Broncho-Vaxom se poate da si in timpul racelii chiar daca ia antibiotic. Cica este diferit de vaccinuri si de aceea se ia si in faza acuta. oricum scrie asta si in prospect.
Miria_cristina, nu stiu ce sa-ti zic de pneumonia facuta de copilul tau. Depinde si de cat timp incepusei tratamentul cu Bronchovaxom. La noi si nu numai a avut rezultate foarte bune. normal ca se intampla sa mai curga nasul, sau sa mai faca o faringita, dar nu mai sunt episoade asa dese cum erau anterior si nu mai luam antibiotice cu pumnul pe fiecare luna. Noua ne-a explicat si pediatra sa avem putina rabdare pana o sa vedem rezultatele, pentru ca imunitatea nu ti-a intaresti la fel de repede cum o pierzi.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

Pana la urma nu am mai facut vaccinul antigripal. Ne simtim bine cu Broncho-Vaxom, mai ales ca pediatra ne-a explicat ca ne poate proteja si de infectiile virale, si de complicatiile bacteriene.

Din experienta noastra, am observat ca e nevoie de timp pana cand nivelul de anticorpi e corespunzator, dar primul semn ca Broncho-Vaxom e eficient este reducerea numarului si severitatii infectiilor respiratorii.

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut

Si noi am renuntat la vaccin,dezavantajele fiind mai mari.Ne vom stimula cat mai mult cu broncho-vaxom,deocamdata Rares n-a mai racit si n-a mai curs nasucu.

Multa sanatate la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns servetel spune:

Eu sunt in dilema: sa ii mai dau sau nu Bronhovaxom a treia luna deoarece i-am dat in septembrie in zilele 1-10 si pe 11 a inceput sa ii curga nasul si sa tuseasca dar i-a trecut repede, luna aceasta i-am dat la fel si pe 11 la fel a inceput sa ii curga nasul, sa tuseasca, frisoane puternice urmate de un puseu de febra mare si ne-am internate 5 zile cu laringita .
Imi este frica sa nu faca ceva si dupa a treia doza, voi ce ziceti sa ii mai dau sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina79 spune:

Servetel, este prima oara cand ii dai Broncho-Vaxom? Pentru ca de exemplu, nepotului meu la prima cura (adica primele 3 luni) ii curgea nasul cam in a 5-a zi de administrare. Doctora a zis ca nu este nimic anormal in asta, cum ca ar fi un semn ca lucreaza organismul.
In privinta laringitei, mai mult ca sigur ca nu a facut-o din cauza Broncho-Vaxomului; de obicei ea este de cauza virala.
Parerea mea sincera este sa continui cu Broncho-Vaxom, pentru ca rezultatele stimularii imunitatii nu se vad imediat din primele 2-3 luni. Cum spune si pediatra noastra, imunitatea ti-o pierzi cat ai zice peste, dar ti-o recastigi mult mai greu.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns servetel spune:

Adina multumesc de raspuns, nu este prima data cand ii dau Bronhovaxom, i-am mai dat si anul trecut in lunile decembrie, ianuarie si februarie si in martie a fost iarasi bolnavioara.
Am sa-i dau in continuare , dar vroiam sa ii dau ceva si pentru partea virala, ma gandeam sa ii dau echinaceea sirop sau ursuleti dar nu stiu daca interactioneaza cu Bronhovaxomul.I-am mai dat si in luna aprilie anul asta ursuleti si numi-a mairacit pana in iunie.
Imi poate da cineva un sfat, sa-i dau sau nu echinceea?
Sau sa-i dau altceva pentru partea virala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela alina spune:

Servetel, ii poti da linistita echinaceea.Eu i-am dat Broncho-Vaxom si sirop de echinaceea, simultan, la recomandarea pediatrei.

Mergi la inceput