Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tata-lu-alex spune:

Multumesc frumos pentru sfaturi si incurajurari! Chiar ma ajuta.
Stiti ce as mai vrea sa va intreb: daca ati luat si voi Broncho-Vaxom, alaturi de cei mici. Si inca ceva: eu i-am dat si bunicii care mai sta cu Alex (adica soacrei). Ma gandeam ca Alex oricum vine de la gradi cu diverse viroze.. si whatever...
Nu ca imi iubesc deosebit soacra (cu toate ca nu e fata rea), da' ma gandesc ca daca se imbolnaveste ea rau, cine mai sta cu Alex pana la 6.... :) sper sa nu citeasca si nevasta-mea pe aici...
Adica mai pe scurt: se merita si la cei varstnici care stau cu copii?(nu neaparat soacre) :))
multam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,

Tata-lui-alex: traiasca soacrele - a mea e super,si i-am dat si Broncho-Vaxom,mai ales ca la varstnici imunitatea e scazuta.I-am explicat ca e bine si pt ea,si pt Rares -si copilasul char n-a mai racit.Suntem toti fericiti si sanatosi :)))

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

noi i-am luat bunicului broncho-vaxom, i-a recomandat cardiologul, are un stent pe coronara si e bine sa fie protejat de infectiile respiratorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna

acest produs se da si daca este copilul racit? sau se asteapta insanato-
sirea?

cum actioneaza mai precis? copilul se imbolnaveste mai rar sau face forme mai usoare? efecte secundare neplacute, periculoase care sa contrabalanseze beneficiile ce le descrieti voi nu exista?
merci
lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Exact acelasi lucru vroiam si eu sa intreb. Luna asta inca nu i-am dat, tot am asteptat sa se faca bine. Poate ne raspunde cineva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Broncho-vaxom-ul se da copilului indiferent daca e racit sau nu. Nu are efecte adverse in combinatie cu alte medicamente.

Lora, mami de Iustina



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti



Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro
Bazar pentru Sebi

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

Asa este, puteti incepe sau continua tratamentul cu Broncho-Vaxom chiar daca sunteti raciti. Mi-a confirmat pediatra Gabitei si este mentionat si in prospect.

Ellinia, rezultatele tratamentului cu Broncho-Vaxom se vad chiar asa cum ai observat tu: copilul face mai rar infectii respiratorii, iar cand raceste face forme mai usoare (mai putin antibiotic, mai putine zile lipsa de la scoala sau gradinita)

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Si eu cand am luat eram putin racit si luam alte pastile,dar n-are nici o interactiune,mai mult mi-a trecut mai repede si acum sunt ok.Recomand broncho-vaxomul tuturor!
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns servetel spune:

Si eu i-am dat fetitei mele de trei ani si trei luni , asta e a doua luna si luna trecuta si luna aceasta dupa ce termin cele 10 zile incepe sa-i curga nasul.
Voi ce schema de tratament folositi, eu am intrebat-o pe d-na doctor si mi-a spus sa-i dau trei luni da sase luni nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Servetel, Broncho-Vaxom se da 3 luni si apoi se face pauza alte 3 luni. Noua asa ne-a fost recomandat si de pediatra si de doctora de familie. Eu ii dau celui mic primavara si toamna, cate 3 luni.
Si sotul meu ia Broncho Vaxom pentru o sinuzita cronica si foloseste aceeasi schema.
Multa sanatate!
PS: Broncho-Vaxom se poate da inca de cand este copilul racit,impreuna cu antibioticul sau ce alte siropele mai ia atunci.

Mergi la inceput