Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

Cu placere Alsa, sa fiti sanatosi!

Leoric, bine ai venit!
Iata cateva informatii care iti pot fi de folos. Broncho-Vaxom este un imunostimulator care contine tulpinile bacteriene intalnite cel mai frecvent in infectiile respiratorii. Din ce mi-a zis pediatra Gabitei (si am probat si noi, pe pielea noastra), te ajuta sa te protejezi de infectiile bacteriene respiratorii (se produc anticorpi), dar si de infectiile virale (stimuleaza si imunitatea nespecifica, prima linie de aparare a organismului).

E bine sa-l iei in considerare in sezonul de toamna-iarna, cand se anunta tot felul de infectii respiratorii virale sau bacteriene si oraganismul are nevoie de ajutor pentru a se apara. De asemenea, copiii care merg la gradinita sunt mult mai expusi, pentru ca se pot imbolnavi usor unii de la altii.

Daca ai un copilas asa de mic, incearca pliculetele de Broncho-Vaxom.

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Andrei este al 3-lea an cand face tratamentul cu Broncho-Vaxom, s-a vazut rezultatul: nu a mai racit des si daca a racit nu a facut forme urate.

La mine a fost si mai clar: si noi cei mari luam acum luna 2 de tratament pe anul asta, inainte mi se umfla gatul foarte des, dupa primul an de luat B-V nu am mai racit decat de 1-2 ori pe sezonul rece.

Nici unul din noi nu am avut vreo reactie adversa...poate doar la pret
dar eu zic ca merita, fiecare face cum vrea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Si la noi ia toata familia Broncho-Vaxom, pe de o parte ca sa nu-l imbolnavim pe Adita, dar taica-su ia si pentru o sinuzita cronica. Iar rezultatele s-au vazut si la el. Intradevar, nu este un medicament ieftin, insa isi merita toti banii. Numai cand ma gandesc cati bani dadeam pentru retetele sotului cand facea sinuzite acute!!! Numai un spray de nas costa 40 ron, aproape cat o folie de Broncho Vaxom! Asa ca pana la urma am ajuns sa facem chiar economie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

aveti dreptate, fetele, cat dai pe toate la o raceala (apa de nas, bomboane de supt, vit C), nici nu se compara suferinta. ii voi da si bunicului (care tocmai a racit) broncho-vaxom, mai ales ca i-a recomandat si lui cardiologul (cica cei care au avut infarct sau au probleme cu inima e bine sa se fereasca de infectii la plamani).

mai bine ne ferim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,

Pentru Leoric: dupa cum am mai spus,pliculetele de Broncho-Vaxom au mers foarte bine la copilasul nostru Rares,iar preventiv am luat si noi capsule de Broncho.
Chiar daca se duce la gradinita sau nu,exista expunerea prin contactul cu alti copii,deci este necesara o stimulare a imunitatii,de aceea te sfatuiesc sa-l luati cat mai repede.
Pliculetele se dizolva usor in orice lichid si nu au gust,deci nu vei avea probleme cu copilasul tau.
Multa sanatate la toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina79 spune:

Buna!
Noi suntem la al doilea an de Broncho-Vaxom si sunt super multumita de el. Celei mici ii dau primavara si toamna, insa tatului meu i-am inceput tratamentul in luna iunie dupa vreo 2 episoade de sinuzita si laringita.
Eu dizolv pliculetele in putin iaurt, ca pentru asta a facut pasiune mai nou si nu vrea nimic altceva dimineata. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leoric spune:

Multumesc pt raspunsurile primite. Am inteles ce este si ce face brocho-vaxom. Chiar daca nu mergem inca la gradi e mai bine sa te pazesti. Am sa intreb la pediatru despre cum se ia si cand.
Va multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belobia spune:

leoric,

pot sa-ti spun ca Bianca a fost f ascultatoare cand era de luat pastiluta albastra, adica Broncho-Vaxom, mai nou ii spune ca e pastila pt muschi, i-a dat dr o imagine cu superman.

s-a simtit ca i-am dat, pt ca nu a mai racit asa derau si de des cum ra inainte.
ar fi f bine sa-i dai baietelului tau chiar cu 1 an inainte de a merge la gradi, sa fie cu imunitatea ridicata dinainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Vai, sa nu uit! Maine e 1 octombrie si tre' sa iau si eu si fi-miu Broncho-Vaxom-ul. Acu' vine gripa... Deja la mine la serviciu toti sunt raciti, de ce sa aduc raceala si acasa?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut,


Cu gripele astea am observat si eu ca e mai bine sa te imunizezi cat mai devreme posibil,si cel mai puternic fiind Broncho-Vaxom chiar se merita.Avantajul e ca il iei cu blisterul cate 10 capsule pe luna.
Multa sanatate pentru toti!

Mergi la inceput