Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Tania, poti sa-i dai Broncho-Vaxom la 7 luni. Se poate da de la varsta de 6 luni, exista pliculete pentru cei mici si continutul lor se dizolva intr-o lingurita de ceai sau chiar si lapte, ca nu au nici un gust.
De asemenea poti sa ii dai si preventiv, mai ales ca vrei sa-l dai la cresa din martie. Am prietene care au procedat la fel ca tine si bine au facut, ca nu a mai trebuit sa treaca prin multe raceli urate si antibiotice cu nemiluita asa cum s-a intamplat la noi pana sa ajungem la Broncho Vaxom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

eu i-am dat lui vladut si a fost apa de ploaie


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2008 spune:

Adriana, multumesc pentru raspuns!
Legat de administrare, am citit ca se da cu o jum de ora inainte de prima masa de dimineata, insa la noi prima masa de dimineata consta in un biberon de lapte in jurul orelor 6-7, si imi e imposibil ca atunci cand se trezeste sa-i dau o gura de lapte cu broncho-vaxomul si apoi sa-l las o jum de ora, caci sigur va plange isteric daca-i iau biberonul de la gura. Urmatoarea masa, e cea de fructe la ora 10. Cum as putea proceda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsa spune:

Citat:
citat din mesajul lui tania2008

Adriana, multumesc pentru raspuns!
Legat de administrare, am citit ca se da cu o jum de ora inainte de prima masa de dimineata, insa la noi prima masa de dimineata consta in un biberon de lapte in jurul orelor 6-7, si imi e imposibil ca atunci cand se trezeste sa-i dau o gura de lapte cu broncho-vaxomul si apoi sa-l las o jum de ora, caci sigur va plange isteric daca-i iau biberonul de la gura. Urmatoarea masa, e cea de fructe la ora 10. Cum as putea proceda?


Pe prospect scrie sa-l dai dimineata pe stomacul gol doar in cazul in care copilul e bolnav. Daca-l dai doar preventiv, il poti da oricand, nu se specifica sa-l dai inainte de masa. Sper sa nu ma insel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belobia spune:

tania, poti sa-i dai praful de broncho-vaxom dizolvat intr-o lingurita de lichid inainte de masa de fructe de la 10. importnat e sa-l dai cand nu are stomacelul plin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

Alsa, e foarte important sa administrezi Broncho-Vaxom cu o jumatate de ora inainte de masa, indiferent ca e doar preventiv sau copilul este bolnav. E una din conditiile obligatorii pentru ca Broncho-Vaxom sa functioneze cu adevarat.

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leoric spune:

Eu nu prea am inteles (si sincer sa fiu nu am avut timp sa citesc toate subiectele) dar ce este Brocho-Vaxom pana la urma? Un medicament impotriva racelii sau ceva de genul? Sau ce?
De ce trebuie dat acum cand imi trimit copilul (nu este cazul inca, are doar 2 anisori) la gradinitza (sper sa nu, sa-i traiasca bunicii :D)daca el nu este bolnav ????
Va rog sa nu ocoliti intrebarile mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leoric spune:

Mai am o intrebare: acest medicament este numai pt raceala sau si pt alte boli cum ar fi gripa (porcina, aviara, canina :P sau mai stiu eu ce alte animale), diareea sau pt ce ???
Multumesc inca o data anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2008 spune:

Va multumesc mult pentru raspunsuri!
Am sunat si pediatra care mi-a zis ca ar prefera sa-i dam in martie , la 1 anisor. Nu am intrebat-o de ce ca nu puteam s-o descos cu de ce-uri la telefon :) Mi-a specificat insa ca nu e antiviral, deci viroze tot imi va face, si a zis sa-i dau Lantingen o luna si Oscillo un tub pe saptamana toata iarna. Eu insa deja ii administrez niste homeopate pentru eruptia dintisorilor prescrise de doctorul Cadar, asa ca va trebui sa-l intreb si pe acesta ce parere are. Si asa deja ma mut cu dilemele la subiectul "imunizarea pentru gradi" :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsa spune:

Tudorana, multumesc mult. O sa-i dau si eu dimineata inainte de masa.

Mergi la inceput