Pepenasi de iulie-august 2008 (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

am vazut pozele cu Sofi de Ooka, o splendida, vesela si cu ochisori superbi!

Ana - mami de Stefan si Matei
Ne jucam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Nati si eu aviatorul! Welcome to the club!

Eu apreciez toata munca Madalinei de Anglia si mi-ar placea ca lista sa ramana la fel!

Insa imi place si ideea Boticelinei de a lasa data de nastere a mamei la sfarsitul listei! E doar o parere!




_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Vazut doua frumuseti de fetite: Clara de dana81 si Sofi de ooka!

_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laremi spune:

Bine v-am regasit

Noi suntem bine, multe multumiri si fetelor care au intrebat de noi. De cateva zile am inceput si diversificarea, deocamdata ii plac banana, morcov si mazare. Nu a fost deloc incantat de cartofi, nici cel dulce nici cel normal. I-a luat vreo 2 zile sa se prinda cum sa inghita mancarea, pe care o plimba prin gura pana se plictisea si apoi o scuipa afara. Eu am presupus in mod gresit ca nu-i place, dar mi-am dat seama la cartof ca atunci cand nu-i place nu deschide gura. In general mananca mai bine daca ii dau cu mana decat cu lingurita, lingurita mea e un pic mare pentru gurita lui dar mai mica n-am gasit aici. Mananca si singur intr-un mare stil, isi baga mana in castronel si apoi linge toate degetele, apoi se uita atent la mana sa vada daca mai e ceva de lins, daca nu o baga iar in castronel.
Ieri am fost si la controlul de 6 luni si vaccin, are 8750 gr si doc a fost foarte multumit de el.

Diarux , Mada si Sun - va multumesc tare mult pentru poezia de Craciun, filmuletul cu pepenasii si mesajul emotionant. Craciunul asta nu a fost printre cele mai bune ale mele, ca mi-a fost dor tare de acasa, dar voi l-ati inseninat un pic.

Ps: cine-i mirabella si ce cauta la pepenasii nostri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nati

Salutare fetele,

Ne inscriem si noi in clubul pepenasilor aviatori!
L-am pus in scaunelul lui si am fugit sa-l conduc pe sot la usa ca pleca.
Nu am lipsit mai mult de un minut, coboram pe scari la parter sa vin in sufragerie si aud un zgomot, zic....nu-i a buna, imediat il aud cum plange.
Deschid usa de la sufragerie, ma vede si incepe sa zambeasca, nu stiu cum am ajuns de la usa pana la el de l-am cules de pe podea.
El zambea de mama focului,iar mie imi tremurau gladiolele.
Noroc ca am lasat scaunelul pe treapta a doua, nu era ridicat prea mult de la podea.
Nu are cucui sau altceva.
Asa ca suntem mari barbati, prima noastra cazatura.

Despre tamponarile din ultimile zile nu mai zic nimic, ca s-a discutat suficient.
Vreau doar sa zic ca nu am avut nimic de a face cu schimbatul parolelor, listelor sau ce s-a mai schimbat, nu am stiut parola nici cea de la inceput si nici cea de acum nu-mi doresc sa o stiu, pt ca habar nu am cum se deschide un capitol si alte masinatiuni.
anaxena, iti multumesc pt efortul si rabdarea cu care ai lucrat la refacerea listei.

In rest nimic!

Sanatate maxima bebelusilor bolnaviori!

Numai bine!

Mami de Matei





www.flickr.com/photos/nati76/" target="_blank">Poze











am avut mare noroc ca nu era cap 71 inchis si am dat copy paste,si asta noroc ca a vazut ariadna ca eu deja ma apucasem sa o bibilesc,asha ca nu a fost mare lucru



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

ankalaura stai linishtita ca eu nu ma agit,e normal sa avem pareri diferite despere z si y si e normal ca initial sa ne placa cineva si apoi nu si viceversa,cum e normal sa nu ne placa ceva si sa comentam cu altcineva



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

ankalaura cuvantul era certuri; felicitari pt dintisor

Techy si Daria haraie un pic;noua ne-a recomandat medicul Eurespal si vad ca e mai bine,dar e fonfaita

Nati,flo multumim

Daria are temperatura ,Va doresc o seara placuta

buburuza mea


de Daria 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Salut fetele! Oare isi mai aduce aminte cineva de mine? Ca nu am mai scris de luni bune, cred ca dupa ce am nascut!!!!

Vad ca au mai fost si dicutii pe aici (am mai citi din umbra intre timp si eu, dar n-am scris, nu va mai spun ca daca mishuna Adrian pe aici nu pot sa fac nimic la calculator, trebuie sa il inchid si sa il pun la loc sigur ca se urca pe el...), unele fete s-au retras...Eu nu pot sa zic nimic, fiecare face cum crede ca e mai bine...

Sa va zic de mine, adica sa ma laud, am dat jos toate kg din sarcina, nu am nici burta, una peste alta sunt cat de cat multumita...
Ala micu' e grasunel, in general mananca binisor, acum are o perioada cand ba mananca ba nu, insa sper sa treaca...
Dimineata bea 180 ml lapte, la 10 mar cu banana, la pranz piure de legume (cartof, morcov, dovlecel, ardei gras, ceapa, pastarnac, am pus si brocoli, si fasole verde...) cu carnita. Maine incep sa ii dau si galbenus de ou... Dupa pranz ii dau suc de portocale, apoi la 5 si seara iar laptic... O sa incep sa ii fac branza din lapte sa ii dau cu fructele, si peste vreo 2 saptamani sa ii bag si ficatel si peshte...

va pup pe toate!
sper sa fiu mai activa de aici incolo!

mami de Lucian (05.07.2008) si Adrian (20.01.2007)

http://picasaweb.google.com/iulie.august/Madina71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laremi spune:

AnnaBaby, multa sanatate la pitica si rabdare la mamica Si al meu a avut febra virala vreo 3 zile, nu i-am dat nimic. Doar imbracat lejer, monitorizat febra sa nu treaca de 39 si atat.

Ankalaura felicitari pentru dintisor. Noi nu avem inca, desi ne ameninta unul de ceva vreme.

Nati, aviatorul. Cum mai stati cu mancarea? Ceva progrese?

Anaxena, am vazut filmulete cu Maria. Si Bumpi merge in 4 labe, dar nu are viteza si stilul Mariei. E totala

Din pacate am ratat-o pe Ilincuta dansatoare, nu stiu unde e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Anka felicitari pt dintisorul Erikai!!

Citat:
citat din mesajul lui monalac
eu,spre deosebire de tine,nu barfesc pe la colturi.spun in fata ce am de spus,cu riscul de a supara multa lume...sau ai uitat cand,desi abia schimbasem adresele de mess imi povesteai de caprioara,cum te ai intalnit tu cu ea sa i dai scoici aduse de nu stiu unde si...,nu mai zic,ca mi e jena de caprioara,care crede ca i esti o prietena adevarata.

iar de anaxena,mai tii minte ce indignata erai ca are nu stiu ce poze ?

n am vrut sa spun toate astea,desi m ai jignit in multe randuri,dar acum chiar m ai enervat...
ar fi mai bine sa ma ignori,ca sa nu le spun fetelor ce a fost la gura ta...

da,e urat ce fac,dar nu se mai poate asa...

Mami de Cris si Codrin

Poze Cris
Bebe Codrin



vad ca anca nu mai are cuvinte sa iti mai raspunda, asa ca am sa iti spun eu cum vad treaba
intr-adevar ceea ce ai scris tu despre ea este un lucur urat, gen: 'm-ai parat lu' toarasha, te parasc si eu ca ai furat creta!'

in alta ordine de idei, daca incepi sa spui o propozitie, du-o pana la capat, altfel putem intelege orice din ce ai scris tu fie ca le place sa manance amandine sau ca poazeaza in reviste deocheata (SUNT DOAR EXEMPLE, NU EXISTA ASA CEVA IN MOD REAL)
faptu ca ti-a povestit de intalnirile ei cu alte mamici de pepenasi, care-i problema? inseamna ca e o barfa?
ai aruncat niste vorbe in vant si nu ai reusit sa demonstrezi ca ar fi facut ceva rau

uite, d-asta nu scriam eu pe forum inainte, decat la subiecte serioase, palavrageala asta fara rost nu duce la nimic, decat timp pierdut, nervi ...

Iriss mami de
www.dropshots.com/iriss27" target="_blank">Yvonne-Maria (05.02.2007)

www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">David-Alexandru (08.08.2008)

Mergi la inceput