Mamici antistress si licurici de ian-feb 2009 (118

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Alinuk, pare logic ce zici tu de Miere, in 5 ore de impins o fi fost bietul bebe pe drumul cel bun, dar nu l-or fi putut scoate. Vom vedea. Sa speram ca macar se recupereaza Miere usor, ca tare greu trebuie sa-i fi fost!

POZE

Iulia 34+ Carla Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

deci numai eu mi-am luat jogger???ce bine ar fi sa si il folosesc la fuga. am zis ca pana pleaca mama revin la kg initiale.nimeni nu ma crede.oare de ce???

38S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 2 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Iuliacris, si mie imi place carutul tau..,pare rezistent si are review-uri bune. Noua ne-au facut cadou prietenii un Graco..asa ca am scapat de cautat...de-ati stii cat ne-am ciondanit din cauza patutului..pana la urma am cedat eu si l-am luat pe cosleeperul asta, ca si asa poate sta copilul pana la un an si ceva in el, ca e super rezistent. avantajul e ca il poti lega de pat si nu mai trebuie sa te ridici sa il pupi pe bebe..doar ca e cam mititel...
MA duc si eu la bucatarie, ii fac mancare tailandeza la mama( supa de pui cu lapte de cocos...yumi)

Crisss 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Haha Lisa, si eu am vrut jogger, dar nimeni nu a vrut sa-mi cumpere au zis ca si asa o sa alerg destul dupa copil, nimeni nu ma vede tare agitata sa slabesc

Crisss 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Imi plac si mie jogger-ele, mi-a trecut prin cap la un moment dat. Da' de fugit, nu fug nici fara carut, daramite cu...

POZE

Iulia 34+ Carla Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Seara buna burtici si mamici!

N-am mai scris demult, insa va citesc, sunt la zi cu noutatile. Felicitari tuturor mamicilor carora nu am apucat sa le spun la momentul nasterii, sa va cresca puiutii sanatosi si sa va bucurati de ei.
Am stat si eu cu sufletul la gura cu nasterea lui Miere...sunt pentru nastere naturala, dar parca au mers prea departe medicii de acolo..in fine nu sunt in masura sa-mi dau eu cu parerea. Bine ca sunt bine si ea si Aidan!
Felicitari si tie, IrinaC! refacere usoara!

Am vazut poze de licurici frumosi si haiosi! Cand ma uit la puii vostrii, ca sa nu zic ai nostri (ai odiseei), asa ma apuca o nerabdare sa-mi vad si eu puiul...dar sper sa mai stea macar vreo 2 saptmani la caldurica.

Oxigen, eu nasc la Municipal si m-ar interesa orice fel de informatii sau sfaturi. De ex fetele care au mai nascut acolo ziceau ca e mai frigut. am 2 halate si nu ma pot hotari pe care sa-l iau (pe cel subtire, sau cel gros). care mai sunt preturile pe acolo? cat ai dat la asistente? moase? etc...

Anuc cu Ioana mica si BB Filip din burtica (36+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

pai io sper ca macar cu carut sa fug . si al meu tot rosu cu negru.


38S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 2 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Bravo noilor mamici! Sa va traiasca licuricii. Sa fie sanatosi cuminti si mancaciosi.
Miere tie iti doresc sa uiti repede:) Imi pare rau ca te-ai chinuit asa, dar lasa ca o sa compenseze Aidan.
Tec si care fete mai sunt pe cale sa vada copilasii nasteri usoare.
Fetele din state, eu parca am gasit o data la walmart caciulita cu snur, dar la sectia de bbei unde sunt in pachete hainute si caciulite. Da uite ca nu am mai cautat sa vad daca mai sunt. Oricum eu nu prea am folosit in casa si afara e ok daca are costumas cu gluga.
Noi suntem bine, ultima zi de servici si sper sa prind o saptamana de odihna, ca nu am bagajul pregatit.
Ieri m-au scos colegii la pranz si au avut si cadouri si tort pt mine. Parca imi pare rau ca nu mai vin la sv:))
Aveti grija de voi si wk placut.

Numai bine tuturor
http://bd.lilypie.com/hfkmm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Crisspoliss, parca si mie mi-ar place un curry, poate fac maine, tre' sa iau busuioc, ca numai de-ala n-am in casa.

POZE

Iulia 34+ Carla Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Iulia, si eu am carseat-ul Chicco KeyFit, l-am luat tot pt are reviews f bune...a iesit pe primul loc la safety in 2008...dar carutul e diferit, am luat un Peg Perego, care mi-a placut mie mult.

Cat despre jogger, eu nu am alergat inainte de nastere, dupa, cred ca nici atat... si asa am decis sa iau carut normal..ma mai duc la sala, dar de alergat nu imi place ...o fi pt am facut atletism vreo 5 ani prin adolescenta si mi-a ajuns ?


38+

Mergi la inceput