Mamici antistress si licurici de ian-feb 2009 (118

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

nici eu nu inteleg cum au putut-o lasa 30 de ore..desi am 2 prietene aici care s-au chinuit cam 20 de ore, dar mai mult nu le-au lasat.
Cris, eu mi-am luat o gramada de caciulite ce se leaga in fata din rusia si romania cand am fost anul asta..stiam ca aici nu se gasesc( cred ca am peste 10, sunt mama stresata....) si la noi e si cald spune-i tatalui tau sa-ti trimita. mie mama mi-a adus glicerina din aia baroxata cu nistatin, supozitoare cu glicerina ptr mine si baby si crema de galbenele ptr copii..si ceai de colici si ptr marirea cantitatii de lapte..cam atat am cerut.( plus ca a strecurat in bagaj niste cas bun de la napolact)

Crisss 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Ingrid70, am intrebat la cursul prenatal de placenta anterioara si a zis ca nasterea vaginala nu e mai dificila. am intrebat si daca e mai probabil ca bebele sa fie in pozitie posterioara(cu spatele spre coloana mamei, nasterea fiind mai dificila atunci)dat fiind pozitia placentei si a zis ca nu, ca depinde mai mult de pelvis. Oricum in Ro va fac mai multe eco si isi dau seama de pozitie. Cred ca va fi OK. A zis ca trebuie sa fie mai atenti la cezariana.

POZE

Iulia 34+ Carla Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Da, mai, si eu m-am intrebat cum l-au scos pe Aidan cu forcepsul la cezariana. L-am speriat si pe Cipri, tocmai am vorbit cu el la tel. si primul lucru pe care l-a intrebat a fost "ce mai stii de Miere?" si nu-i prea sta in obicei.

Tocmai mi-a adus UPS carutul, abia stept sa desfac pachetul

POZE

Iulia 34+ Carla Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

si noi am primit patutul ieri...deja l-am asamblat..asta e:
http://www.studentmarket.com/asp/show_detail.asp?sku=ARM1202&utm_source=PC11&utm_medium=shoppingengine&utm_term=ARM1202

Crisss 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

IuliaCris, ce fel de carut ati luat?

crisspoliss, f frumos patutul, sa il stapaniti sanatosi!

Lisa, multumim ca ne tii la curent cu starea lui miere...sper sa isi revina cat mai repede...cred ca doctorii au incercat sa faca tot posibilul sa evite cezariana, cred ca asta a fost dorinta ei, dar o sa ne dea ea detalii cand isi va reveni..

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Foarte fain patutul, Crisspoliss. Si deal bun, ca are si saltea si bumper pad. N-am mai vazut co-sleeper din lemn, interesant. Sa-l stapaniti si folositi sanatosi

POZE

Iulia 34+ Carla Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

eu ma tot gandesc la miere... si nu pot pricepe, sau poate nu am citit bine, cum papuci au folosit forcepsul si la cezariana?
si de ce a trebuit sa o mai deschida odata?

miere iti doresc refacere cat mai usoara!!! si bb mancacios si cuminte


IRINA C sa va traiasca bbul !!


eu cred ca au incercat sa-l scoata pe jos...poate cu forcepsul, nu s-a putut si atunci au decis rapid ceza, iar pt ca bb era deja angajat pe traseu o fi trebuit sa foloseasca din nou forcepsul si pe sus!??

imi dau cu parerea si eu..

oricum, important e ca sunt amandoi bine acum!!!

Miere
esti o femeie puternica si vei reusi sa depasesti momentul ..deja l-ai depasit de fapt, dar ce vreau sa iti doresc e sa te ridici repede, puiutzul are nevoie de tine, de laptik si de echilibru.



Alinuk, Teo si minunea mica
nasterea - una dintre minunile lumii
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

foarte frumos patutul. sa il stapaniti sanatosi. parca mamele noastre s-au inteles,asa mi-a adus si ea,inclusiv branza de la Napolact. a incercat salam de sibiu sa aduca,dar i l-au confiscat astia la vama.
si eu am o pritena care a nascut cu cezariana,dar nu a stat atat in tavaliu,a stat o noapte ,nu s-a dilatat si au operat-o. eu cred ca la miere a fost mai grav si ca s-a dilatat la maxim..deci ceva s-a intamplat. o sa ne povesteasca ea cand va putea.

38S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 2 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Anca, am tot lungit-o cu carutul ca-s tare nehotarata, pana la urma l-am luat pe asta
http://www.albeebaby.com/chicco-keyfit-30-cortina-travel-system-race.html

carseatul are review-uri tare bune, si mi l-a recomandat si o prietena. Imi place ca merge pana la 30 lb, daca o s-o pot tine asa mult in el si se poate monta si fara baza, iar carutul pana la 50. Initial am vrut sa iau ceva mai ieftin si sa iau unul mai meserias cand mai creste, dar pana la urma ce-i in mana nu-i minciuna.

POZE

Iulia 34+ Carla Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Ma duc sa fac chiftele, ca asta a comandat sefu' pentru azi. Parca mi s-a facut si mie pofta, atata ca o sa imput toata casa.

POZE

Iulia 34+ Carla Maria

Mergi la inceput