Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (257)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Danuta, sa-ti traiasca tatal, sa fie sanatos si sa se bucure alaturi de voi de toate nazdravaniile si dragalaseniile lui "Mimi" !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

La multi ani tatalui tau, danuta36! Sa traiasca sanatos si fericit alaturi de voi!
Si multumim de tratatie!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

alinush multa putere !

Pinacolada, ieri am citit ce ati patimit voi de la inceputul anului Va doresc multa, multa sanatate, imi pare nespus de rau ca iarasi aveti probleme . Intr-adevar cea mai buna solutie in cazul acesta este sa-l izolezi pe micul motanel de fratele purtator de virusi

bernix, imi pare rau sa aud ca iar aveti probleme si voi. Trebuie intr-adevar sa-i faci niste analize, ca nu-i normal ce se intampla cu Degetica. Tinem pumnii sa-i dati de cap

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Eu nu mai reusesc sa postez nici jumatate din cat as vrea, ca plimbareata mea vine si ma ia de mana si trebuie sa ma ridic de la laptop si sa merg cu ea prin casa. De altfel este timpul sa o si imbrac si sa iesim afara.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Roxana, Yaia- da.... ce sa mai zic! si mai platesc si o caruta de bani!
o sa-l mut cred ca la gradi 16 sau la Electroaparataj dar mai il tin un pic acasa!nici eu nu mai stiu........o sa treaca toate!
abia astept sa vina vara! si atunci o sa ne vaitam de cald....:)))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

neata !
multumesc de cafea, buna !
aseara am vazut ca are un ganglion inflamat la gat. in seara asta mergem iar la control, dar din cate am citit inflamarea ganglionului inseamna ca organismul produce anticorpi sa lupte cu infectia.
am capatat experienta in bagarea cu forta pe gat a antibioticului, in sensul ca ma sui mai cu gratie pe bietul copil, il imobilizez rapid si nici nu plange mai mult de 1 minut.
Supozitorul de aseara, chiar daca am crezut ca l-a eliminat rapid, si-a facut treaba, azi-noapte n-a mai facut febra.
multa sanatate tuturor !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Buna si de la noi!
Danuta, cu o mica intarziere iti urez toate cele bune si implinirea tuturor dorintelor pentru taticul tau! La multi ani!
Pinacolada, sanatate multa copiilor, imi dau seamna prin cate chinuri ati trecut. Bine ca au trecut si acum sunteti pe drumul cel bun. tie si copiilor!
Sanatate multa si papanasilor care mai sunt bolnaviori, insanatosire grabnica.
Eu am avut o perioada mai rea, in care am tras de mine ca sa fac treburile casnice si tot ce tine de copii. Nu m-a durut nimic in schimb as fi zacut numai in pat, ceea ce am si facut in masura in care mi-a permis timpul. As dormi intr-una si as manca dulciuri non-stop.
Acum i-am dat lui Andrei sa pape si trebuie sa dau o fuga pana in Auchan sa-mi fac aprovizionarea ca nu am am de nici unele.Sotul este de dimineata la serviciu, asa ca tot pe mine cade ocaua.
Revin cand ma intorc.
tuturor!


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Buna dimineata. Iata de la mine.



De la serviciu? Nu ziceai ca e iachi? Sau tragi chiului si stai langa expresor?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia
[
Roxana,
La capitolul muzica, bravo! Mie imi plac multe stiluri, dar doar cateva melodii din fiecare, nu pot spune imi place rock si gata. Dare legat de muzica, imi plac ceva melodii de la Fort Minor si am descoperit ca Tudor e innebunit dupa ele.
La capitolul placinta si continuarea de dupa placinta, bravo de 2 ori!!


Mah, si raspunsul la capitolul Cum se fac gogosile? unde e? In capitolul viitor? Sau e secret de familie?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Luy- e, da nu am ce sa fac! nunmai gandul s-o mai iau de la capat cu spitalul!
am mare noroc cu mama......

Mergi la inceput