MONTIGNAC (112) - STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata la amiaza

Alina, tocmai ca nu stiu daca are ceva drojdia sau daca e buna pentru copii

Anca, sanatate grabnica si fa-ti o supa de pui sa vezi ce bine iti face

De dimineata am executat o salata cu ton, telemea, oua, rosii, ardei si avocado. A fost delicioasa. Mai tarziu mai vedem....

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele
Sa-l ajutam pe Gabriel urgent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Eu ma lupt de joi cu o viroza a copilului. Si, desi mananc pe apucate si nu dorm noaptea...nu am mai slabit 1 g.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvy24 spune:

Salutare fetelor,

Cum merge lupta cu kilele? Eu ieri mi-am calcat pe inima si am mancat cateva linguri de piure pentru ca am fost la soacra-mea la masa si se crizeaza cand nu mananc ce-mi da. De obicei o las sa se crizeze, dar ieri era si asa foarte suparata, nu am vrut sa o mai enervez si eu.
In fine, asadar meniul de ieri:
8.30: 1 mar + o cafea neindulcita
9.30: 400 gr iaurt 0% + cereale integrale (ovaz + grau)
14.00: 100-200 gr piftie de curcan (nici nu stiu daca piftia e monti), o lingura de salata de beuf (monti, fara cartofi etc), un cicanel (sau o ciocanea) de pui + 2 linguri de piure
intre 16.00 si 22.00: 4 mere, o gutuie, 3 porocale

Bine ca am fentat-o pe soacra-mea la inghetata ca altfel m-as fi deprimat total.

Sport:
15 min bicicleta

Va pup,
Silvy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Si eu am fost cumintica dar nu stiu ce se intampla....de ieri pana azi cantarul arata cu 1 kg mai mult .Poate din cauza ca trebuie sa apara rusii...cine stie...

Azi am papat:

md:omleta cu carnati,smantana si putina feta
p:friptura porc si spanac
c:sper ca doar ceva usor-1 ardei ceva..



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

hello fetele cuminti
m-am intors cu 200 gr in plus , la cata mancare s-a facut acolo nu m-am putut abtine sa rabd, cantitativ am exagerat de mancat am mancat monti .... gratare, iaurt , mujdei, muraturi ,lapte cu cereale .... nu am mancat paine ca nu mi-a placut-o , mie-mi place aia pe vatra si aveam la noi pufoasaaaa norocul meu
.... a fost superrrrrrrrrrrr , chiar mi-a placut , trupa faina , copii minunati , zapada , frumos , ce sa mai zic ... abia astept sa repetam
bine v-am gasit

irina bine-ai venit , te voi trece in tabel si pe tine , dar tot cu data de 5 ian , e bine ????

silvy multumesc pentru intelegere

sanse pile zici ?

vali ce inaltime ai zis ca ai ?????

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvy24 spune:

Salutare fetelor,

Am inceput saptamana bine. Am incaput de dimineataa in blugii in care nu mai incapusem de cam 2 luni . Dar nu i-am luat pe mine la serviciu pentru ca mi-a fost teama sa nu mi se rupa vreo capsa. Asta ca sa vedeti cat de "lejer" imi stateau.
Ieri:
- 8.30: 1 mar + 1 cafea neindulcita
- 9.30: mancare de linte monti (eu pot sa mananc mancare gatita la orice ora, de fapt orice la orice ora)
- 14.30: varza calita cu coaste de porc
- dupa 20: 2 mere, 2 portocale, o gutuie
- pe parcusul zilei - o cana de ceai de napraznic

Sport:
15 min bicicleta
20 min pilates
10 min exercitii coapse exterior
60 min mers pe jos energic
40 min patinaj
Nu-i de mirare ca am intrat in blugi, nu?

Spor la slabit.
Pup,
Silvy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata.Haideti la

Ce ma bucur Andanii ca v-ati distrat .

Silvy, cum e mancarea de linte?

Ieri la amiaza ma mancat varza calita cu carnati iar seara un sfert de pomelo.
De dimineata mi-am facut de cap si am mancat creveti cu unt si usturoi. Cam devreme, dar fructele de mare sunt preferatele mele.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele
Sa-l ajutam pe Gabriel urgent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

olim, anca si moana, sanatate multa pentru voi si copii...noi nu ne luptam momentan cu nici o viroza, nici febra...dar eu am patit altceva ieri; mi-am facut ficatei de pui prajiti...n-am apucat sa-i mananc calzi asa ca am mancat cateva bucati reci dar cu pofta...mi-a fost rau, rau, rau toata ziua...m-am culcat si la orele 23 fix m-am trezit si de-abia am apucat sa ajung la baie sa..oribil...acum am o durere de cap enorma, n-am putut sa dorm cum trebuie, nu suport nici un miros de mancare si mai ales de ulei prajit. beau apa cu lamaie acum si parca se simte si stomacul meu mai bine.

sambata stiu ca am fost monti dar nu mai stiu cu ce.

ieri am avut sarbatoare in casa si am mancat o jumatate de felie de tort si ficateii aia...dar cred ca n-am pastrat nimic in organism.

andanii, bine-ai revenit! 200g e chiar putin, bravo!

puisorul, multumesc mult pentru ajutor...am facut niste vinete dupa reteta ta si au iesit f bune...de fapt am pus o singura vanata ca mi-era frica ca o stric degeaba. asa ca voi mai repeta.

sanse, eu astept...cand gasesti eu sunt pe-aici...ca o sugativa...numai sa fie simpla reteta!

n-am chef de nimic. voi reveni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvy24 spune:

puisor ma intrebi cum e ca gust? Daca da, mie imi place foarte mult. Dar mie in general imi place foarte mult orice, de aia ma aflu aici.
Daca te intereseaza cum am facut-o - lintea avand un indice glicemic destul de mare (ca si fasolea) intra la categoria "masa glucidica", asa ca nu consumi grasimi cu linte.
Eu am facut-o foarte simplu. Am fiert lintea iar cand a fost aproape fiarta am adaugat ce aveam prin casa. Adica ceapa,ardei, morcov, usturoi (eu pun usturoi la orice) si condimente. Eu nu folosesc condimente gen Knorr pentru ca au zahar, euri si tot felul de chestii suspecte. Folosesc sare, piper si fel de fel de condimente, in functie de mancarea pe care o fac.
Acum un an cand am renuntat la Delikat, mi-a fost destul de greu. Dar, cu timpul, am descoperit cate condimente sanatoase si bune exista in comert.

Va pup,
Silvy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Salutare si va multumesc pentru primire!!!
Andanii, este ok si pe 5, multumesc frumos!!

Eu in week-end am facut-o lata, sambata seara am facut niste placintute cu mere la care am atentat si eu, dupa care pentru ca tot am calcat pe bec, am acceptat sa fiu servita si cu un pahar de sangria...yuuummmyyyyy. Promit sa nu mai calc stramb....prea curand

Astazi:
MD: 2 feliute de paine integrala cu branza degresata
Pranz: spanac cu pui
Gustare: 2 felii de pomelo
Cina: probabil cubulete de branza si cascaval

Fatelor, cine-mi da si mie reteta de clatite monti si de negresa (sau tort de ciocolata, cum se numeste???), please???!!! Multumesc anticipat!!

Va pup si spor la slabit


Mergi la inceput